کاشت و پیوند موی طبیعی سر:روش ها و هزینه

همه می‌دانیم که با شروع ریزش مو فکر نکردن درباره‌ی آن دشوار است. نوین‌ترین تکنیک‌های کاشت موی سر می‌توانند شما را به ظاهر و احساسی که قبلاً داشتید و یا حتی بهتر از آن بازگردانند. کاشت موی طبیعی یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر در ظاهر خود و دستیابی به بهترین احساسی که می‌توانید از خودتان داشته باشید است. این روش تنها خط مو و ظاهر شما را تغییر نمی‌دهد بلکه موجب افزایش اعتماد بنفس و انگیزه‌ی شما نیز می‌گردد. کاشت مو به معنی انتقال فولیکول‌های موی گرفته شده از ناحیه پشت سر که موها متراکم‌تر هستند به نواحی از سر که مو ندارد از طریق یک درمان مناسب می‌باشد.

اگر دچار ریزش مو هستید و به دنبال داشتن موهایی ضخیم و پرپشت می‌باشید، می‌توانید روش کاشت مو را در نظر بگیرید. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت شما را بررسی کرده و تکنیک مناسب‌تر را توصیه می‌کنند. این تکنیک‌ها شامل FUE  و FUT  می‌باشند. کاشت مو روشی بی‌خطر و موثر برای بازیابی موها و افزایش اعتماد بنفس شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو چیست؟


کاشت موی سر عملی است که در آن موهای سالم از ناحیه‌ای تحت عنوان ناحیه اهداکننده گرفته شده و از طریق تکنیک‌هایی به نام FUE (استخراج واحد فولیکولی) یا FUT (کاشت واحد فولیکولی)  به ناحیه‌ی بدون مو انتقال داده می‌شوند.

دلایل ریزش مو


دلایل متعددی برای ریزش مو در افراد مختلف وجود دارد. وضعیتی به نام طاسی آندروژنیک که تحت عنوان طاسی با الگوی مردانه نیز شناخته می‌شود، شایع‌ترین دلیل در مردان بوده و معمولاً ژنتیکی است. شرایط فیزیکی مانند بیماری پوست، کمبود ویتامین، اختلالات سیستم ایمنی یا عدم تعادل هورمونی می‌توانند موجب نازک شدن موها شوند. این مشکل ممکن است ناشی از مصرف دارو یا در نتیجه‌ی شیمی‌درمانی باشد. برای زنان، بارداری یا یائسگی اغلب می‌تواند دلیل اصلی باشد.

مزایای کاشت مو


عمده‌ترین مزیت کاشت مو این است که دیگر دچار طاسی نخواهید بود و موهایی پرپشت خواهید داشت. پس از اینکه فولیکول مو کاشته شد، همراه با دیگر موها رشد کرده و امکان اصلاح و حالت‌دهی آن و سایر کارهایی که می‌توانید با سایر موهای خود انجام دهید، وجود دارد، زیرا در واقع موی خود شما می‌باشد. این روش تقریباً بدون درد، بدون جای زخم و ساده است که می‌تواند بطور موثری موها را بازیابی کند.

متقاضیان درمان


اگر جراحی کاشت مو را در نظر دارید، باید بدانید که چه عواملی یک فرد را متقاضی مناسبی برای این عمل تبدیل می‌کند، زیرا کاشت مو همیشه راه حل مناسبی برای هر شخص مبتلا به ریزش مو نمی‌باشد. اولین چیزی که بسیار اهمیت دارد، خوب بودن وضعیت سلامتی فرد است. اگر در حال حاضر دچار نوعی مشکل سلامتی هستید، با پزشک خود را در میان بگذارید تا بتواند تصمیم مناسبی را برای وضعیت سلامتی شما اتخاذ کند. همچنین باید اطمینان حاصل شود که تراکم ناحیه اهداکننده کافی است. به دلیل محدود بودن میزان مویی که برای کاشت قابل استفاده است و از پشت و طرفین سر گرفته می‌شود، تراکم و گستردگی ناحیه اهداکننده بسیار ضروری می‌باشد. همچنین باید از مناسب بودن نوع و بافت مو نیز مطمئن شد. در صورتی که نوع مویتان طبیعی یا ضخیم باشد و بافت آن صاف یا کمی فر باشد، شما متقاضای مناسبی برای کاشت مو خواهید بود.

تکنیک‌های کاشت مو


استخراج واحد فولیکولی (FUE)

روش FUE عملی است که در آن فولیکول‌های مو یکی یکی از ناحیه‌ی مودار در بالای گوش‌ها و بین گوش‌ها که ناحیه اهداکننده نامیده می‌شوند با استفاده از یک ابزار با نوک استوانه‌ای بسیار ریز با قطر ۷/۰ تا ۹/۰ میلی‌متر گرفته می‌شود. در این درمان استخراج با استفاده از وسیله‌ای به نام پانچ دستی یا میکرو موتور انجام می‌شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

در یک روش معمول FUE، ۹۰۰ تا ۲۴۰۰ گرافت را می‌توان در یک روز بدست آورد که بستگی به تجربه و تخصص تیم جهت برداشت و کاشت گرافت‌ها بصورت موثر و دقیق دارد. پزشک تعداد گرافت‌های مطلوب جهت دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار را تعیین خواهد کرد.

کاشت واحد فولیکولی

روش FUT با استخراج نواری از بافت ناحیه‌ی مودار در پشت سر، بین گوش‌ها که بطور ژنتیکی دچار ریزش مو نمی‌باشد و با کمک یک چاقوی جراحی انجام می‌شود. این ناحیه با استفاده از بخیه‌هایی بسته می‌شود. این نوار بافت یک بار دیگر با چاقوی جراحی در زیر یک میکروسکوپ با بزرگنمایی بالا به ذراتی به نام گرافت تقسیم می‌شود. این روش با جای‌گذاری این گرافت‌ها در کانال‌های باز به اتمام می‌رسد. این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. بخیه‌ها نیز پس از ۱۰ تا ۱۴ روز کشیده می‌شوند. در سال‌های اخیر این روش چندان محبوب نبوده است.

فرایند درمان


آماده‌سازی ناحیه اهداکننده

یک نوار از پشت یا طرفین سر گرفته می‌شود که در آن نواحی مو بطور ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم است. موی اطراف نوار اهداکننده پوشانده شده و موی ناحیه‌ی اهداکننده نیز کوتاه می‌شود. سپس ناحیه مورد نظر با بی‌حس‌کننده‌ی موضعی بی‌حس می‌گردد.

برداشت مو

نوار بافت اهداکننده از طریق جراحی برداشته شده و پوست این ناحیه بخیه زده می‌شود. پس از بهبودی،‌ معمولاً یک خط بسیار ریز یا جای زخم بوجود می‌آید که با موهای موجود خودتان پنهان می‌شود. حتی بلافاصله پس از بخیه زدن ناحیه اهداکننده، زخم ناشی از آن به سختی قابل مشاهده خواهد بود.

جداسازی

یک تیم از دستیاران پزشکی آموزش دیده که با میکروسکوپ تشریحی کار می‌کنند، موی موجود در نوار اهداکننده را به گروه‌های فولیکولی طبیعی تقسیم می‌کنند. (موها بطور طبیعی بصورت دسته‌های یک، دو و سه تایی رشد می‌کنند.)

ایجاد نواحی گیرنده

ایجاد نواحی گیرنده ظریف‌ترین بخش درمان است. پزشک برش‌هایی را در عمق هر فولیکول ایجاد می‌کند که دقیقاً مطابق با جهت و زاویه‌ی رشد مو است. در هنگام ایجاد نواحی گیرنده مهم‌ترین عامل تجربه‌ی متخصص می‌باشد.

جایگذاری

واحدهای فولیکولی به دقت توسط تیم پزشکی مجرب در نواحی گیرنده جای گذاشته می‌شوند. واحدهای فولیکولی یک و دو تایی عمدتاً در نواحی جلو و خط مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که واحدهای فولیکولی سه و چهار تایی معمولاً جهت ایجاد تراکم بیشتر در پشت این نواحی و بالای سر استفاده می‌شوند.

بهبودی


مدت زمان عمل معمولاً بین ۳ تا ۶ ساعت است و می‌توانید در حین درمان بخورید و بیاشامید. هنگامی که کاشت مو طبیعی به اتمام رسید دستورالعمل‌های پس از عمل، داروها و شامپوهایی در اختیار شما قرار داده می‌شود. در هنگام خروج از مطب ممکن است به مقدار جزئی، از بانداژ استفاده شود و می‌توانید روز بعد موهای خود را با شامپو بشویید. بیشتر بیماران فعالیت‌های معمول خود را ظرف یک یا دو روز از سر می‌گیرند.

نتایج


پوسته‌های کوچکی در محل کاشت موی سر شکل می‌گیرند و معمولاً پس از ۴ تا ۷ روز می‌ریزند. موهای کوچک در گرافت‌های تازه کاشته شده ظرف دو تا چهار هفته پس از عمل می‌ریزند و رشد موهای دائمی پس از ۸ تا ۱۲ هفته شروع می‌شود. می‌توانید پس از ۶ ماه انتظار رشد قابل توجه موهای خود را داشته باشید و پس از ۹ تا ۱۲ ماه نیز موها پرپشت می‌گردند. معمولاً تنها یک یا دو درمان برای درمان نواحی خاصی از طاسی سر کافی می‌باشد.

خطرات


 

  • عفونت‌های فولیکول‌های مو، تورم پوست سر و خارش شایع‌ترین عوارض جانبی جراحی می‌باشند.
  • در برخی موارد احتمال افتادن موهای کاشته شده وجود دارد که به آن شوک ریزش مو اطلاق می‌شود.
  • احتمال کمی برای مردن فولیکول‌های مو پیش از بازیابی موها وجود دارد و این حالت اغلب باعث ایجاد برجستگی‌هایی روی پوست سر می‌شود.
  • از آنجایی که بخشی از پوست سر در حین کاشت مو برداشت می‌شود، احتمال ایجاد زخم‌های گسترده افزایش می‌یابد.

هزینه


هزینه كاشت مو بر اساس تکنیک مورد استفاده، تعداد گرافت‌های مورد نیاز بسته به گستردگی ناحیه طاسی و هزینه پزشک تخمین زده می‌شود.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

12total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*