کاشت مو به روشFUT

ما غالباً موها را بعنوان بازتابی از شخصیتمان در نظر می‌گیریم، چرا که مو مقوله‌ای شخصی است که در معرض دید همگان قرار دارد. ریزش مو هم در بانوان و هم در آقایان مشکلی است که به کاهش اعتماد به نفس و کاهش حس رضایت از خود منجر می‌شود و نگرانی و اضطراب زیادی را به بار می‌آورد. خوشبختانه به کمک روش‌های کاشت مو می‌توان دوباره روی ناحیه‌های کم پشت و طاس شاهد موهایی دائمی و طبیعی بود.

کاشت واحد فولیکولی یا FUT که به جراحی برداشت باریکه (نوار) مو نیز شناخته می‌شود، یکی از پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو است که انتخابی مناسب برای افرادی است که در ناحیه‌های وسیعی از سر با مشکل ریزش مو مواجه هستند. متخصص زیبایی در روش FUT با استفاده از تیغ موها را با پوست از پشت سر برمی‌دارد و شکاف ایجاد شده را با بخیه می‌دوزد. سپس گرافت‌ها (پیوندهای) حاوی یک یا دو فولیکول را از این باریکه جدا می‌کند و همانند روش FUE در پوست سر می‌کارد.

اگر از ریزش موی سر ناراحت هستید و این مشکل باعث خجالت و شرمساری‌ شما شده است، کاشت مو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. FUT یکی از روش‌های کاشت مو است که شما را از نعمت همیشگی داشتن موهایی طبیعی برخوردار می‌کند. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت موها را ارزیابی می‌کنند و مناسب بودن کاشت مو به روش FUT را تعیین می‌کنند. نرخ زنده ماندن گرافت‌ها در روش FUT بالا است و این روش کاشت مو با بازگرداندن موهایی زیبا و طبیعی  اعتماد به نفس از دست رفته را نیز به شما بازمی‌گرداند.  به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو به روش FUT یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

 

مزایا


 

  • یکی از مزایای شاخص FUT بر FUE این است که تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی را می‌توان در یک جلسه کاشت. حداکثر تعداد کاشت واحدهای فولیکولی در یک جلسه FUE دو هزار عدد است، حال آن که این تعداد در روش FUT  به چهار هزار واحد می‌رسد.
  • جای زخم (اسکار) اکثر بیماران دیده نمی‌شود، چون بیش از ۷۵ % بیماران هیچ وقت سر را نمی‌تراشند. از این گذشته روش‌های مختلفی برای پوشاندن جای زخم وجود دارد.
  • نرخ زنده ماندن فولیکول‌ها در روش FUT بالاتر است و به همین دلیل بیماران با بانک موی محدود در ناحیه اهدا کننده غالباً FUT را به FUE ترجیح می‌دهند.
  • نتایج طبیعی
  • رشد سریع و کیفیت بالای موهای کاشته شده
  • حداقل آسیب به گرافت‌های مو وارد می‌شود. متخصصین در این عمل جراحی می‌توانند برداشت و آماده‌سازی گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ انجام دهند تا برش دادن اشتباهی فولیکول‌ها به حداقل برسد و فولیکول‌ها کمترین آسیب را ببیند.

متقاضی کاشت مو به روش FUT


متقاضی مناسب نحوه کاشت مو FUT فردی است که در ناحیه اهدا کننده به اندازه کافی مو دارد. کاندیدای مناسب این درمان باید حداقل نزدیک به سی سال سن داشته باشد، چون این سن کمترین سن برای توقف پیشرفت ریزش مو است. اگر درمان زودتر انجام شود، ریزش مو در سال‌های آتی نتیجه به دست آمده را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. همچین متقاضی این روش کاشت مو نباید دچار مشکلات خونریزی باشد، چون این اختلال‌ها احتمال بروز عوارض را افزایش می‌دهند، به ویژه اگر برش بلندی در طول درمان ایجاد شود.

از این گذشته بیمار باید انتظار واقع‌بینانه از نتیجه درمان داشته باشد که لازمه آن آگاهی از نتایج مورد انتظار، عوارض و خطرهای احتمالی و محدودیت‌های جراحی کاشت مو و در این مورد به خصوص روش FUT، است. در مجموع متقاضی کاشت مو باید از وضعیت سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد. روش FUT برای کاشت ابرو نیز کاربرد دارد.

کاشت مو به روش FUT


مرحله اول: بی‌حسی موضعی

داروی بی‌حسی موضعی، آرام‌بخش یا ترکیبی از این دو تزریق می‌شود تا بیمار در طول درمان کاملاً راحت باشد و کمترین درد و ناراحتی حس نکند. در بسیاری از کلینیک‌ها، از جمله کلینیک دکتر رضیعی، ژل بی‌حسی و ارتعاش‌های با فرکانس بالا به کار برده می‌شود تا درد یا ناراحتی ناشی از تزریق به حداقل برسد. به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که کاشت مو درمانی کاملاً بدون درد است.

مرحله دوم: بافت اهدایی

متخصص برش عمودی بلندی را ایجاد می‌کند تا بتواند نواری از پوست سر حاوی گرافت‌های مو را جدا کند. متخصص محل دقیق ناحیه اهدا کننده را با دقت انتخاب می‌کند؛ تراکم (پرپشتی) مو باید در این ناحیه حداکثر باشد، تا پایداری درازمدت موهای کاشته شده تضمین شود. متخصصین ما فقط از بخیه تریکوفیتیک برای بستن جای زخم ظریف ایجاد شده استفاده می‌کنند

مرحله سوم: ذخیره بافت اهدایی

 متخصص به محض جدا کردن نوار، آن را در محلولی فیزیولوژیک قرار می‌دهد که میزان مایعات طبیعی بدن را به حداقل می‌رساند و متخصص می‌تواند زخم ایجاد شده را با اطمینان از محیط مناسب قرارگیری باریکه بخیه بزند.

مرحله چهارم: برش دادن و جداسازی

نوار جدا شده به لایه‌های مجزایی از واحدهای فولیکولی تقسیم می‌شود و بافت اضافی از آنها گرافته می‌شود. سپس این گرافت‌ها جداسازی می‌شود تا برای کاشت در ناحیه طاس سر آماده شود.

مرحله پنجم: آماده‌سازی ناحیه دریافت کننده

ناحیه دریافت کننده باید با دقت آماده شود تا نتیجه نهایی طبیعی به نظر برسد. سوزن‌ها یا تیغ‌های ظریفی برای آماده‌سازی به کار برده می‌شود و سپس زاویه مو تعیین می‌شود. جراح ماهر زاویه‌های کاشت را به نحوی تعیین می‌کند که موها کاملاً طبیعی به نظر برسد. ما در کلینیک دکتر رضیعی متناسب با اندازه گرافت از تیغ‌های مخصوص استفاده می‌کنیم.

مرحله ششم: کاشت و پایان جراحی

گرافت‌ها پس از آماده‌سازی ناحیه پذیرنده در منافذ ایجاد شده کاشته می‌شود. جراح تمام گرافت‌ها را در پایان عمل دوباره بررسی می‌کند و زمان مراجعه بعدی را مشخص می‌کند. برگه راهنمایی از دستورات مربوط به مراقبت‌های بعد از درمان در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. ناحیه اهدا کننده پانسمان می‌شود و بیمار می‌تواند برای محافظت بیشتر از کلاه یا دستمال سر استفاده کند.

جای زخم FUT


با توجه به این که باریکه‌ای از پوست سر برداشته می‌شود، زخمی روی پوست سر ایجاد می‌گردد که باید بخیه شود. این زخم به مرور التیام می‌یابد، اما جای زخم را باقی می‌گذارد. این اسکار در اکثر موارد خطی است و اگر جراح مجرب باشد، قابل توجه نیست. موهای جدید دوباره در ناحیه اهدا کننده به شیوه‌ای می‌روید و بلند می‌شود که جای زخم را به خوبی می‌پوشاند.

دوران بهبود و نتایج


دوران بهبود پس از کاشت مو FUT اندکی طولانی‌تر از روش FUE است، اما FUT روشی ایمن و ساده است. زمان استراحت پس از عمل ۵ تا ۷ روز است و التیام یافتن زخم‌ها حدود دو هفته طول می‌کشد. بیمار درد و ناراحتی مختصری را در ناحیه‌های اهدا و دریافت گرافت‌ها حس می‌کند که با مصرف مسکن آرام می‌شود. بخیه‌ها پس از جوش خوردن زخم کشیده می‌شود. شستن و دستکاری یا کندن پوسته‌های زخم تا چند روز ممنوع است. بیمار باید مدتی از آفتاب، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون پرهیز کند. نتایج نهایی پس از چند هفته تا چند ماه مشخص می‌شود و پس از آن ماندگاری طولانی خواهد داشت.

خطرها و عوارض جانبی


اگر کاشت مو توسط جراح مجرب انجام شده باشد، جایی برای نگرانی وجود ندارد. اما اگر عمل به دست فردی بی‌تجربه انجام شود، ممکن است عوارض متعددی بروز یابد. نخست این که بخیه‌ها عفونت می‌کند، ترشح چرکی و خارش دارد یا قرمز می‌شود. دوران بهبود پس از FUT طولانی‌تر از FUE است. در هر دو روش احتمال ترشح داشتن و ملتهب شدن اسکار وجود دارد.

هزینه


هزینه کاشت مو به روش FUT به تعداد گرافت‌های لازم برای رسیدن به نتیجه دلخواه و هزینه متخصص بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

14total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*