کاشت مو به روش FIT

ریزش موی سر فقط به ریختن تارهای مو و عقب رفتن خط رویش مو محدود نمی‌شود، با کم‌پشت شدن و ریزش مو اعتماد به نفس و حس رضایت از خود کاهش می‌یابد. افرادی که از ریزش موی سر رنج می‌برند، دیگر تمایلی به نگاه کردن در آیینه ندارند، چون اولین چیزی که می‌بینند جای خالی موهایی است که روزی بر زیبایی‌شان می‌افزود. پس از کم پشت شدن موها و ریزش آنها تنها راه برای دوباره داشتن موهای طبیعی و دائمی  کاشت مو است. استخراج واحد فولیکولی یا کاشت واحد فولیکولی یکی از روش‌های جدید کاشت مو است. FIT نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو مانند کاشت باریکه مو یا FUT  پیشرفته‌تر است. FIT هیچ جای زخم مشخص یا اسکار خطی را روی پشت سر باقی نمی‌گذارد. موهای کاشته شده را می‌توان به شیوه دلخواه حالت داد و در کمترین زمان ممکن با حداقل ناراحتی به روال عادی زندگی بازگشت.

اگر از ریزش مو ناراحت هستید و می‌خواهید با کاشت مو دوباره از داشتن موهایی پرپشت و زیبا لذت ببرید، اما نمی‌خواهید اسکار خطی مشخصی در ناحیه اهدا مو باقی بماند، ما کاشت مو به روش FUE را به شما توصیه می‌کنیم. متخصصین کلینیک دکتر رضیعی مناسب بودن درمان را بررسی می‌کنند و تعداد گرافت‌های لازم را برای دستیابی به نتیجه مطلوب تعیین می‌کنند. کاشت FUE روشی ایمن و کارآمد با نتایج تضمین شده است که دوران بهبود بسیار کوتاهی دارد. روش FUE با به دست دادن موهایی پرپشت اعتماد به نفس از دست رفته را به شما بازمی‌گرداند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو به روش FUE می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو به روش FUE چیست؟


در روش استخراج واحد فولیکولی یا FUE فولیکول‌های سالم مو مستقیماً از ناحیه اهدا کننده پوست سر برداشته می‌شود، ناحیه اهدا کننده معمولاً پشت سر است که موهای آن پرپشت است. گرافت‌ها یا پیوندهای جدا شده در ناحیه‌های کم‌پشت یا طاس سر کاشته می‌شود.

مزایا


باقی نماندن اسکار خطی

باقی نماندن جای زخم یکی از مزایای اصلی FUE بر کاشت باریکه مو است، چون در روش دوم اسکار خطی واضحی باقی می‌ماند. FUE انتخاب اول متقاضیانی است که می‌خواهند ناحیه اهدا کننده یعنی پشت سر سالم و بدون زخم باشد تا بتوانند موهای پشت سر را کوتاه کنند.

دوران التیام سریع

دوران بهبود FIT سریع‌تر از دیگر روش‌های کاشت مو است. از آنجایی که در روش FUE  از هیچ تیغ یا بخیه‌ای استفاده نمی‌شود، بیمار ظرف چند روز بهبود می‌یابد. در نتیجه پس از گذشت چند روز دیگر لازم نیست فعالیت‌های بدنی سنگین را چندان محدود کرد. بهبودی کامل پس از ۷ تا ۱۰ روز به دست می‌آید.

ناراحتی حداقل پس از درمان

مانند درمان‌های دندانپزشکی از داروی بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا بیمار حین درمان کاملاً راحت باشد. بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان رانندگی کند و به خانه برگردد. ناراحتی پس از درمان را نیز می‌توان با مصرف مسکن‌های خفیف کنترل کرد. همچنین به علت ماهیت غیرتهاجمی عمل احتمال بروز عفونت پس از عمل بسیار پایین است.

ظاهر طبیعی

روش پیشرفته FUE نتایجی بسیار طبیعی را به دست می‌دهد و موی کاشته شده با موی خود بیمار مو نمی‌زند. گرفت‌های مو در روش FUE در جهت و زاویه‌ای شبیه به رشد تارهای موی اطراف کاشته می‌شود. در نتیجه موهای کاشته شده به خوبی با موهای اطراف یکی می‌شود و نمی‌توان آنها را از هم تشخیص داد. به علاوه از روش FUE می‌توان برای پوشاندن اسکار باقیمانده از عمل‌های پیشین کاشت باریکه مو استفاده کرد.

بانک موی وسیع

در روش FIT بانک‌های مو وسیع‌ و بیشتری در دست است و این موضوع مزیتی شاخص برای بیمارانی است که بانک موی محدود و نیاز به گرفت‌های بسیار دارند. متخصصین معتقدند که در روش FUT امکان برداشت چند گرافت از ناحیه‌هایی وجود دارد که قبلاً هم اهدا کننده بوده‌اند. بانک اهدا کننده مو را گاهی می‌توان با استفاده از موهای قفسه سینه، شکم و ریش وسیع‌تر کرد.

متقاضی مناسب


متقاضیان کاشت مو باید در پشت و کنار سر رشد موی سالم داشته باشند تا بتوان از آنها به عنوان گرفت استفاده کرد. ناحیه‌های اهدا کننده بخش‌هایی روی سر است که گرفت‌ها و باریکه‌های مو از آنجا گرفته می‌شود. عامل‌های دیگری مانند رنگ، بافت و یا فر بودن مو نیز بر نتیجه نهایی اثر می‌گذارد. جراحی کاشت مو به روش‌های متعددی انجام می‌شود. گاهی اوقات از دو یا چند روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهره گرفته می‌شود.

مراحل کاشت مو به روش FIT


مرحله اول

مرحله آمادگی برای عمل حدوداً یک ساعت طول می‌کشد. در این مرحله عکس قبل از درمان گرفته می‌شود، ناحیه کاشت تعیین و علامت‌گذاری می‌شود، مو تا حد کمتر از یک میلی‌متر کوتاه می‌شود و ناحیه اهدا کننده بی‌حس می‌شود.

مرحله دوم

مرحله استخراج واحدهای فولیکولی تقریباً ۳ ساعت طول می‌کشد. فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده و بی‌حس شده به گونه‌ای برداشته می‌شود که فضاهایی در فواصل منظم ایجاد شود و ناحیه اهدا کننده کم پشت نشود. برداشتن واحدهای فولیکولی با پانچ دستی یا میکروموتوری انجام می‌شود که قطر سر آن ۰٫۷ تا ۰٫۹ میلی‌متر است. فولیکول‌های جدا شده مو در دمای ۴ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در محلولی مخصوص نگهداری می‌شود.

مرحله سوم

باز کردن کانال تقریباً ۱ تا ۱٫۵ ساعت زمان می‌برد. ابتدا ناحیه کاشت بی‌حس می‌شود، سپس کانال‌های کاشت مو با وسیله مخصوصی که بر اساس ضخامت و عمق فولیکول‌های مو انتخاب می‌شود، آماده می‌شود. این مرحله مهم‌ترین بخش کاشت مو است و اگر در جهت و زاویه مناسب انجام شود، نتایجی طبیعی به دست خواهد داد.

مرحله چهارم

در مرحله پایانی فولیکول‌های مو در کانال‌های باز شده کاشته می‌شود. این مرحله تقریباً سه ساعت طول می‌کشد. زمان کل درمان ۶ تا ۹ ساعت است. در طول عمل چند استراحت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای به بیمار داده می‌شود. ناحیه اهدا کننده فولیکول‌های مو در پایان پانسمان می‌شود. این پانسمان روز بعد باز می‌شود.

پس از کاشت مو


پس از کاشت مو کافی است که آنتی بیوتیک و مسکن معمولی تا چند روز مصرف شود. فولیکول‌های کاشته شده ظرف ۷ روز محکم می‌شود. رویه زخم به آرامی شسته می‌شود. موی کاشته شده دو تا سه هفته رشد می‌کند و پس از آن شروع به ریختن می‌کند. تمام و گاهی بعضی از موهای کاشته شده می‌ریزد. سلول‌های مو پس از یک دوره چند هفته‌ای استراحت دوباره رشد می‌کند. این سلول‌ها رشد می‌کنند و ظرف ۶ تا ۸ ماه در ناحیه‌های کاشته شده جلوی سر و ظرف ۸ تا ۱۲ ماه در ناحیه فرق سر به شکل طبیعی درمی‌آیند.

نتایج


ماندگاری نتایج کاشت مو به روش FIT معادل ماندگاری موهای ناحیه اهدا کننده است. موهای کاشته شده ظرف ماه‌های آتی در چرخه طبیعی ریزش و رویش مجدد مو قرار می‌گیرد. چنانچه بیمار تمایل به داشتن موهایی پرپشت‌تر داشته باشد، می‌توان درمان را تکرار کرد. نتیجه نهایی پس از ۶ ماه مشخص می‌شود. عمر موی کاشته شده همان‌قدری است که به طور طبیعی در ناحیه اهدا کننده روی سر می‌ماند.

تضمین نتایج FUE


یکی از مزایای شاخص کاشت FIT مو تضمین نتایج با حداقل احتمال عفونت یا علائم ثانویه است. بیمار با موهایی کم‌پشت وارد کلینیک می‌شود و پس از انجام عمل کلینیک را با موهایی پرپشت‌تر ترک می‌کند که ظرف ماه‌های آتی رشد می‌کند.

خطرها و عوارض جانبی


پس از کاشت مو به روش FUE خطر عفونت وجود ندارد یا احتمال آن بسیار پایین است. همچنین این درمان هیچ اسکار یا علامتی را باقی نمی‌گذارد.

هزینه


هزینه کاشت مو نیز مانند دیگر درمان‌ها در سطح کشور متغیر است. هزینه کلی کاشت مو به عامل‌های زیر بستگی دارد:

  • شدت ریزش مو و تعداد گرفت‌های لازم
  • هزینه‌ای که جراح به ازای هر گرفت تعیین می‌کند.
  • هزینه متخصص

همین امروز برای دریافت وقت مشاوره با کلینیک دکتر رضیعی تماس بگیرید تا متخصصین ما تعداد گرافت‌های لازم را برای رسیدن به نتیجه مطلوب تعیین کنند.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

39total visits,1visits today