کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

ابرو نقش مهمی در شکل دادن به صورت و متقارن و متعادل ساختن آن دارد؛ کمان زیبای ابروها جذابیت چهره را دوچندان می‌کند. افرادی که از ابروهای خود راضی نیستند و فکر می‌کنند چهره زیبایی ندارند، عموماً از کمبود اعتماد به نفس نیز رنج می‌برند.

کاشت ابرو درمان زیبایی ساده و با حداقل تهاجم است که در آن جراح فولیکول‌های موی سالم و مقاوم در برابر ریزش را از پشت سر، قفسه سینه یا پشت بدن برمی‌دارد و آنها را در نقاط کم‌پشت ابروها می‌کارد. این جراحی به منظور پرپشت کردن ابروها یا برای کاشت کامل ابرو بر روی افرادی انجام می‌شود که ابروهای خود را بر اثر آسیب‌دیدگی، سوختگی یا تصادف از دست داده‌اند.

اگر از کم‌پشت شدن ابروهای خود ناراحت هستید و می‌خواهید ابروهایی پر و ضخیم داشته باشید، کاشت موی ابرو را به عنوان یک روش دائمی و طبیعی به شما پیشنهاد می‌کنیم. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت ابروها را بررسی و تعداد گرافت‌های لازم را برای دستیابی به نتیجه مطلوب تعیین می‌کنند. کاشت ابرو با هدف ایجاد ابروهایی سالم، پرپشت، اغوا کننده یا ظریف و زیبا انجام می‌شود تا احساسات و عواطف شما با وضوح و زیبایی بیشتری در چهره‌تان منعکس شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ابرو یا تعیین وقت وقبلی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

دلایل ریزش ابرو


ریزش ابرو دلایل متعددی دارد که شایع‌ترین آن اصلاح و کندن بیش از حد موی ابروها است. در این حالت ریزش ابرو به تدریج و ظرف مدتی طولانی رخ می‌دهد. کندن و کشیدن مداوم موی ابروها و فشار روی فولیکول‌های مو در نهایت باعث توقف رشد آنها می‌شود.

البته ریزش ابرو گاهی ژنتیکی است. برخی خانواده‌ها ابروهای پرپشت ندارند. به علاوه ابتلا به بعضی بیماری‌ها مانند بیماری تیروئید و کم‌خونی مزمن نیز منجر به ریزش ابرو می‌شود. آسیب‌دیدگی‌های ناشی از سوانح گوناگون مانند تصادف وسایل نقلیه نیز بر رشد ابرو تاثیر می‌گذارد. همچنین سوختگی و جراحت نیز باعث ایجاد اسکار و باقی ماندن جای زخم می‌شود و به این ترتیب نقاطی پدید می‌آید که رویش مو در آنجا غیرممکن است. تمامی دلایل فوق شیوع بالایی دارد.

مزایا


دائمی بودن

یکی از مزایای شاخص کاشت ابروی طبیعی که افراد را به انجام این عمل ترغیب می‌کند، دائمی بودن نتیجه آن است. موی کاشته شده هیچ‌وقت نمی‌ریزد. بنابراین کاشت ابرو از این لحاظ بر روش‌هایی مانند تاتوی ابرو که رنگ آن به مرور محو می‌شود، برتری دارد.

استفاده از موی طبیعی

مزیت دیگر کاشت ابرو این است که در این درمان از موهای طبیعی برای پوشش‌دهی نقاط کم‌پشت ابرو استفاده می‌شود. موی لازم برای پیوند از ناحیه اهدا کننده بدن خود بیمار جدا می‌شود.

مقرون به صرفه بودن

کاشت ابرو مقرون به صرفه است، چون این عمل فقط یک بار در طول عمر انجام می‌شود. کافی است یک بار هزینه کاشت ابرو را پرداخت کنید و تا پایان عمر از داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا لذت ببرید.

متقاضی مناسب کاشت ابرو


قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که از شرایط لازم برای کاشت ابرو برخوردار هستید. متقاضی مناسب کاشت ابرو فردی با مشخصات زیر است:

 • فردی که در اثر بعضی درمان‌های پزشکی مانند پرتودرمانی یا شیمی درمانی با ریزش ابرو مواجه شده است.
 • فردی که ابروهایش به طور طبیعی کم پشت است و تمایل به پرپشت کردن آنها دارد.
 • متقاضی کاشت ابروی طبیعی باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد.
 • فردی که ابروها را به دلیل آسیب‌دیدگی برای مثال صدمه دیدن در تصادف از دست داده است.

مشاوره


کاشت ابرو درمانی زیبایی است که به مهارت و هنرمندی بالای جراح نیاز دارد و فقط و فقط باید توسط جراح مجرب کاشت مو انجام شود. مشاوره برای بحث درباره نتیجه مطلوب و اطلاع از انتظارات بیمار ضروری است. طرح کاشت مو به طور منحصر به فرد با توجه به موارد زیر برای هر بیمار تهیه می‌شود:

 • نوع صورت
 • اجزاء صورت
 • شکل قوس ابرو
 • پرپشتی فعلی ابروها
 • ضخامت، رنگ، بافت و جعد موی ناحیه اهدا کننده
 • فاصله بین ابروها
 • طول کمان ابرو
 • خواسته‌ بیمار از نتیجه درمان

مراحل کاشت ابرو


متخصص ویژگی‌های اصلی مربوط به رشد موی ابروها را حین جراحی در نظر می‌گیرد:

 • جهت‌های مختلف رشد مو در طول ابرو
 • رویش تقریباً صاف موها نسبت به سطح پوست، حال آن که در کاشت موی سر این زاویه ۴۵ درجه در نظر گرفته می‌شود.
 • رشد مو به صورت تارهای جداگانه، حال آن که در کاشت موی سر تعداد تارهای مو در واحدهای فولیکولی یک تا چهار عدد است.
 • چرخه بسیار کوتاه رشد مو

کاشت موی ابرو عموماً به روش FUE انجام می‌شود. از آنجایی که تعداد گرافت‌های لازم زیاد نیست، جراحان معمولاً روش FUE را توصیه می‌کنند. واحدهای فولیکولی از پوست سر گرفته می‌شود. چون بهتر است که از فولیکول‌های تک مویی استفاده شود، واحدهای فولیکولی یک تا چهارتایی ابتدا با استفاده از استریو میکروسکوپ جداسازی می‌شود. گرافت‌ها به بلندی ۲ تا ۳ میلی‌متر تهیه می‌شود تا بتوان موی کاشته شده را مطابق با الگوی رشد ابرو حالت داد. سپس جراح برش‌ها یا شکاف‌هایی را با سوزن بسیار ظریف در زاویه‌های دقیق به گونه‌ای در ناحیه دریافت کننده ایجاد می‌کند  تا رویش مو حتی‌الامکان صاف باشد. موهای کاشته شده در نقاط مختلف ابرو به گونه‌ای جهت داده می‌شود تا الگوی طبیعی ابروها حفظ شود.

حدوداً ۲۰۰ تا ۳۰۰ تار مو برای به دست آوردن ابرویی پرپشت لازم است. بی‌حسی اعمال می‌شود تا بیمار در طول عمل کمترین دردی را حس نکند.

دوران بهبود


فولیکول‌های تازه کاشته شده حساس و آسیب‌پذیر است و اگر مراقب نباشید جدا می‌شود، بنابراین به خوبی از ناحیه درمان مراقبت کنید تا دوران بهبود را به سرعت و به سلامت پشت سر بگذارید و بهترین نتیجه ممکن را از جراحی بگیرید. آرایش کردن به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از درمان ممنوع است و پس از آن می‌توانید طبق معمول آرایش کنید.

نتایج


موهای اولیه‌ی گرافت‌ها، همانند کاشت موی سر، رشد می‌کند و پس از تقریباً دو تا سه هفته می‌ریزد. گرفت‌های کاشته شده حدود دو تا سه ماه خالی می‌ماند و پس از آن رشد موهای جدید با سرعتی معادل یک چهارم اینچ در ماه شروع می‌شود. در مجموع نتیجه زیبایی پس از شش ماه و نتیجه نهایی پس از ۱۸ ماه مشخص می‌شود.

دائمی بودن نتایج


نتایج کاشت مو نیز مانند کاشت مو در سر یا دیگر ناحیه‌های بدن دائمی است. فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده‌ای گرفته می‌شود که در برابر ریزش مو مقاوم است. این فولیکول‌ها همان روند رشد معمول در ناحیه اهدا کننده را در ابرو نیز ادامه می‌دهند.

خطرها و عوارض جانبی


کاشت ابروی طبیعی درمانی با حداقل تهاجم است و به همین دلیل ایمن‌تر از اکثر جراحی‌های زیبایی است. با این حال کاشت ابرو نیز با عوارضی احتمالی همراه است و بیمار باید قبل از شروع درمان از این خطرات آگاهی داشته باشد. جراح تمام عوارض احتمالی را به بیمار توضیح می‌دهد، در اینجا به ذکر این مطلب بسنده می‌کنیم که عفونت، باقی ماندن جای زخم و رضایت‌بخش نبودن نتیجه از عوارض اصلی کاشت موی ابرو محسوب می‌شود.

هزینه


هزینه کاشت ابروی طبیعی به عامل‌های متعددی چون مهارت و تجربه جراح و تعداد گرفت‌های لازم برای دستیابی به نتیجه دلخواه بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

1794total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*