پاک کردن تاتو و خالکوبی(ابرو،آرایش دائم و تتو زیبایی بدن) با لیزر

تاتویی که روزی با هیجان و شوق و ذوق بسیار بر روی پوست نقش می‌بندد، پس از مدتی معنای خود را از دست می‌دهد، وجهه و موقعیت شغلی را به خطر می‌اندازد و یادآور تصمیمی هیجانی است که باید پاک شود. دلیل پاک کردن تتو هر چه که باشد، لیزر موثرترین روش برای پاک کردن آن است.

به کمک دستگاه‌های لیزر پیشرفته می‌توان خالکوبی را به راحتی پاک کرد. متخصصی که در زمینه رفع تاتو با لیزر تجربه دارد، تاتو را با لیزر به روشی ایمن و با حداقل عوارض جانبی پاک می‌کند.

اگر دیگر علاقه‌ای به خالکوبی نقش بسته بر بدن خود ندارید و می‌خواهید آن را پاک کنید، لیزر بهترین روش برای زدودن خالکوبی و تاتو است. متخصصین کلینیک دکتر رضیعی تاتو و رنگ جوهر آن را بررسی می‌کنند تا بهترین روش را برای پاک کردن آن تعیین کنند. عامل‌هایی مانند رنگ تاتو، بافت و تون پوستی تعیین کننده شروع درمان است.

متخصصین ما در جلسه مشاوره در خصوص روند انجام لیزر و بهبودی پس از آن صحبت خواهند کرد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر دراین زمینه یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

لیزر چگونه تاتو را پاک می‌کند؟


لیزر پالس انرژی نوری را ساطع می‌کند که از لایه‌های فوقانی پوست می‌گذرد و به طور گزینشی جذب جوهر تتو می‌شود. این انرژی جوهر تاتو را به سرعت گرم می‌کند و آن را به ذرات ریزی تجزیه می‌کند که در مرحله بعد جذب می‌شود و توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شود. لیزردرمانی روشی ایمن و موثر برای پاک کردن تاتو است که هیچ آسیبی به پوست اطراف نمی‌زند. پاک کردن تاتو ابرو با لیزر نیز یکی از روش های موجود برای خلاصی از تاتوهای ابرو است که از آنها خسته شده اید.

لیزر مناسب با توجه به رنگ و محل تاتو انتخاب می‌شود. برای پاک کردن رنگ‌های مختلف از لیزرهای گوناگون استفاده می‌شود. متخصص پوست مجرب بهترین نوع لیزر را برای پاک کردن هر تاتو تعیین می‌کند. برای مثال یک نوع لیزر تاتوهای سبز و سیاه را پاک می‌کند، اما برای زدودن تاتوهای قرمز، زرد و آبی باید از لیزر دیگری استفاده شود.

معمولاً سه تا ده جلسه لیزردرمانی باید برای پاک کردن تاتو انجام شود. تعداد جلسات درمان به اندازه، رنگ و محل خالکوبی، نوع جوهر به کار برده شده، رنگ پوست و قدرت التیام‌بخشی پوست بستگی دارد. اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که لیزردرمانی هر ۴ تا ۶ هفته یک بار تکرار شود تا نتیجه مطلوب برای پاک کردن تتو به دست آید.

انواع لیزر برای پاک کردن تاتو


لیزر الکساندرایت بهترین لیزر برای پاک کردن تتو است. این لیزر رنگدانه‌های آبی و سیاه را به خوبی پاک می‌کند، اما تاثیر مطلوبی بر رنگدانه سبز ندارد.

لیزر دایود بهترین لیزر برای زدودن جوهر سیاه، خاکستری و آبی تیره است. همچنین لیزر دایود برای پاک کردن رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی نیز کاربرد دارد. طول موج لیزر دایود ۱۰۶۴ نانومتر است و مزیت آن نسبت به بقیه لیزرها این است که از قابلیت نفوذ در لایه‌های بافتی عمقی‌تر پوست برخوردار است.

متقاضی درمان


افراد با پوست روشن و تاتوهای سطحی روی بازو، سینه، باسن یا پا بهترین متقاضی لیزر تاتو هستند. پاک کردن تاتوهای روی پوست تیره یا تاتوهای روی مچ پا یا انگشتان، یعنی خالکوبی‌های روی ناحیه‌هایی از بدن که چربی کمتری دارد، دشوارتر از دیگر نقاط و نتایج آن متغیرتر است. متخصص در جلسه مشاوره موفقیت درمان را با توجه به نوع پوست و تتو تعیین می‌کند.

آمادگی قبل از درمان


گام نخست برای پاک کردن تاتو با لیزر مشاوره با متخصص لیزر است، در این جلسه بیمار اهداف و انتظارات خود را بیان می‌کند و متخصص نتیجه احتمالی را شرح می‌دهد. متخصص زیبایی تاتو را ارزیابی و روش‌های مختلف پاک کردن آن را بررسی می‌کند و به سوالات بیمار پاسخ می‌دهد.

پاک کردن تاتو با لیزر روشی مناسب برای بانوان و آقایان با انواع پوست در رنگ‌های مختلف است، البته تعداد جلسات لازم برای دستیابی به نتیجه مطلوب متفاوت است.

مراحل پاک کردن تاتو با لیزر


لیزر تاتو درمانی ساده است. ناحیه مورد نظر با دستمال مرطوب تمیز می‌شود، سپس با هوای سرد منجمد خنک می‌شود تا قبل از درمان بی‌حس شود. سپس متخصص لیزر را به روشی خاص به کار می‌گیرد.

خالکوبی یخ می‌زند، یعنی این که تاتو به رنگی کدر در می‌آید. این حالت مه‌آلود ظرف ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از بین می‌رود. برخی بیماران با ورم ناحیه درمان مواجه می‌شوند. تاتو یک ماه پس از نخستین جلسه لیزر رو به محو شدن می‌گذارد. درمان بسته به نوع پوست بیمار ۶ تا ۸ هفته دیگر تکرار می‌شود.

دوران بهبود


دوران بهبود پس از لیزر تتو بسیار کوتاه است. ناراحتی مختصری اطراف محل درمان حس می‌شود که به هیچ وجه مانعی برای انجام فعالیت‌های روزمره نیست. در فضای باز و زیر نور خورشید باید ناحیه درمان را بپوشانید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید و پوست به خوبی التیام یابد. متخصص توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از لیزر خالکوبی را به بیمار اعلام می‌کند.

جلسات درمان

در اکثر موارد باید ۳ تا ۱۰ جلسه لیزر انجام شود تا خالکوبی تا حد امکان از بین برود. جلسات لیزر تاتو در فواصل ۴ تا ۶ هفته‌ای زمانبندی می‌شود. تضمینی نیست که تتو کاملاً پاک شود، اما اگر به متخصص پوست مجربی مراجعه کنید که در زمینه لیزر تاتو تجربه دارد، تاتو تا جایی که ممکن است محو می‌شود. تعداد جلسات درمان به رنگ و محل تاتو بستگی دارد. برای مثال پاک کردن خالکوبی‌های سیاه یا سبز تیره از بقیه خالکوبی‌ها آسان‌تر است و نسبت به تاتوهای با رنگ دیگر یا رنگارنگ به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد.

عوارض جانبی


  • قرمزی
  • حساسیت
  • ورم
  • تاول
  • پوسته پوسته شدن
  • کبودی
  • هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های تیره روی پوست)
  • هیپوپیگمانتاسیون (کم‌رنگ شدن پوست)

اگر تمام درمان‌های مناسب با توجه به نوع تاتو و تون پوستی بیمار به کار برده شود، تمام این عوارض موقتی خواهد بود. قرمزی، حساسیت و ورم معمولاً ظرف یک یا دو روز پس از درمان برطرف می‌شود. ورم معمولاً در مدت ۲۴ ساعت پس از لیزر بروز می‌یابد، گاهی تاول بسیار بزرگ است و ظاهر نگران کننده‌ای دارد، اما تاول حتی اگر بزرگ باشد، کاملاً بدون خطر و طبیعی است. التیام یافتن کبودی، تاول و اتمام پوسته پوسته شدن یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد.

پرسش‌های متداول


پاک کردن کدام تاتوها راحت‌تر است؟

بعضی رنگ‌ها واکنش بسیار بهتری را به لیزر نشان می‌دهد. پاک کردن رنگ‌های سیاه، قرمز، سبز و آبی تیره از بقیه رنگ‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است، بالعکس پاک کردن رنگ‌های قهوه‌ای، بنفش، نارنجی روشن و آبی روشن دشوارتر است و به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد. چون این رنگ‌های جوهری غیرمعمول در اثر تابش لیزر تیره‌تر می‌شود، متخصص توصیه می‌کند که ناحیه کوچکی قبل از درمان تست شود.

عمق تاتو و نوع جوهر عامل‌های دیگری است که سهولت یا دشواری درمان را تعیین می‌کند. در نهایت رنگ پوست و قابلیت التیام یافتن بدن بیمار بر نتیجه درمان اثر می‌گذارد. در کل پاک کردن تاتو از روی پوست‌های روشن‌تر آسان‌تر است.

آیا لیزر تاتو  با درد همراه است؟

برای این که ناراحتی ناشی از لیزر تاتو به حداقل برسد، متخصص از آمپول یا کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. ناحیه خالکوبی در طول درمان کاملاً بی‌حس است و بیمار کمترین دردی حس نمی‌کند. بسیاری از بیماران پس از پاک کردن تتو با خارش یا تحریک ملایمی روبرو می‌شوند که پس از یک تا سه روز برطرف می‌شود. پزشک برای تسکین ناراحتی پماد کورتیزون و آنتی بیوتیک تجویز می‌کند.

آیا لیزر تاتو جای زخم روی پوست باقی می‌گذارد؟

اگر برای درمان به متخصص پوست مجرب مراجعه کنید، هیچ اسکاری پس از پاک کردن تاتو روی پوست باقی نمی‌ماند. با این حال پس از هر درمانی احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد. بنابراین برای این که احتمال باقی ماندن اسکار کاهش یابد، به پزشک متبحری مراجعه کنید که در زمینه لیزردرمانی تجربه دارد.

هزینه


هزینه پاک کردن تاتو برای تمام بیماران یکسان نیست و به بزرگی، رنگ و محل آن بستگی دارد. چون مورد هر تاتو متفاوت از دیگری است، مشکل است بتوان هزینه پاک کردن تاتو را بدون ارزیابی آن تعیین کرد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

87total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*