پاکسازی عمیق پوست صورت، بهترین روش‌ها و مزایای آن

بسیاری از عوامل در ارزیابی سلامت بزرگ‌ترین ارگان بدن یعنی پوست دخیل هستند. این ارگان بدن همیشه با دنیای بیرون در تماس بوده و به همین دلیل به شدت مستعد آسیب‌دیدگی است. زمانی که یک روش درمانی صحیح و محصولات مناسب را برای بهبود کیفیت پوست خود انتخاب می‌کنید باید به بسیاری از عوامل از جمله پیگمنتاسیون، آکنه، چین و چروک‌ها و خطوط ریز، حساسیت‌های پوستی، چربی و خشکی پوست توجه داشته باشید. محصولات لایه‌ برداری ممکن است از نوع شیمیایی یا فیزیکی باشند. بهترین روش برای انتخاب درست روش لایه‌ برداری مناسب برای شما این است که مزایا و نتایج مورد انتظار پس از استفاده از هر نوع محصول را مرور کرده و با یک متخصص مشورت کنید.

متخصصین ما در کلینیک دکتر دکتر رضیعی نیازهای مراقبتی پوست شما را تعیین کرده و بهترین روش لایه‌ برداری که بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و بیش از اندازه از پوست شما لایه‌ برداری نکند را به شما پیشنهاد می‌دهند. با این که محصولات لایه‌ برداری در طول این سالیان پیشرفت کرده و بهبود یافته است اما روش‌های مؤثرتری نیز وجود دارد که در هنگام به کارگیری آنها سوزش و التهاب لایه‌ برداری ایجاد نخواهد شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

مزایای لایه‌ برداری پوست

برخی از مزایای بی‌شمار لایه‌ برداری پوست و پاکسازی پوست عبارتند از:

روش‌های مختلف پاکسازی پوست صورت


میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین روش‌های لایه‌ برداری فیزیکی پوست برای برداشتن لایه سطحی پوست و پاکسازی پوست صورت است. در این روش سلول‌های مرده پوست و ناخالصی‌ها از روی لایه اپیدرم برداشته می‌شوند. در این روش معمولاً از یک دستگاه که شامل یک مکنده و یک دسته ساخته شده از الماس یا ذرات کریستالی ریز است برای لایه‌ برداری پوست استفاده می‌شود. نتایج حاصل از انجام میکرودرم ابریژن بلافاصله مشهود است اما این روش برای پوست‌های ملتهب، حساس و مبتلا به روزاسه مناسب نیست. در این موارد می‌توان لایه‌ برداری را با سوهان پوست که دارای یک سوهان از جنس الماس است انجام داد. در این روش احتمال آسیب دیدن مویرگ‌ها در افرادی که پوست آنها نازک و حساس است کاهش می‌یابد. با انجام میکرودرم ابریژن، کلاژن تحریک شده و سلول‌های پوستی سریع‌تر جایگزین می‌شوند.

نحوه انجام فرایند

برای انجام میکرودرم ابریژن از یک ابزار برای پاشش کریستال‌های ریز روی پوست و پولیش کردن سطح پوست استفاده می‌شود. سپس یک وکیوم یا دستگاه مکنده، کریستال‌ها و سلول‌های مرده پوست را از روی پوست جمع می‌کند و در نتیجه منافذ بسته پوست باز می‌شوند. میکرودرم ابریژن باعث لطافت، نرمی، درخشندگی و درخشانی پوست می‌شود. این روش جوانسازی پوست فوری است و در برخی موارد نادر، ممکن است چند ساعت پس از انجام آن پوست، صورتی‌رنگ و حساس شود که در کمتر از ۲۴ ساعت برطرف می‌شود. میکرودرم ابریژن یک روش عالی برای جوانسازی پوست است. با این که این روس بیشتر روی صورت انجام می‌شود اما می‌توان از این روش برای لایه‌ برداری پوست قسمت‌های دیگر بدن مانند گردن، قفسه سینه، دست‌ها و… نیز استفاده کرد. معمولاً میکرودرم ابریژن یک روز قبل یا در روز انجام فرایندهای جوانسازی دیگر انجام می‌شود تا نتایج بهتر و مطلوب‌تری حاصل شود. برای حفظ درخشندگی پوست همراه با میکرودرم ابریژن و دست‌یابی به نتایج مطلوب و بهینه توصیه می‌شود که این روش پاکسازی پوست هر ماهه انجام شود. در صورت انجام میکرودرم ابریژن در فواصل کمتر از یک ماه ممکن است پوست دچار سوزش و قرمزی شود. توصیه می‌شود که میکرودرم ابریژن قبل از لایه‌ برداری شیمیایی انجام شود تا پوست برای نفوذ میکرودرم ابریژن آماده شده و همچنین به دست‌یابی به نتایج بهتر استفاده از کرم‌ها و سرم ها، لوازم آرایشی و بهداشتی کمک کند زیرا پس از انجام میکرودرم ابریژن لایه‌های رویی و ناخالصی‌های روی پوشت برداشته می‌شوند.

لایه‌ برداری پوست با لیزر

لایه‌ برداری شیمیایی و میکرودرم ابریژن هر دو روش‌های غیرتهاجمی برای درمان خطوط ریز، چین و چروک‌ها و جای جوش‌ها و پاکسازی پوست صورت هستند. در برخی موارد برای درمان برخی مشکلات شدیدتر پوست باید از روش‌های تهاجمی‌تر کمک گرفت. در این گونه موارد می‌توان از لایه‌ برداری با لیزر استفاده کرد. برای انجام لایه‌ برداری پوست با لیزر از لیزر پرتوان استفاده می‌شود. لیزر در ناحیه تحت درمان پوست تابانده می‌شود تا یک لایه از روی پوست برداشته و لایه‌ای جدید در زیر آن رشد کند. اساساً بدن اثر لیزر را به عنوان یک آسیب‌دیدگی جزئی در نظر گرفته و تقریباً بلافاصله تلاش می‌کند که ناحیه آسیب‌دیده را ترمیم کند. لیزر اپیدرم و درم را گرم می‌کند. معمولاً فرایند لایه‌ برداری با لیزر به صورت سرپایی انجام می‌شود و بین ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. لایه‌ برداری با لیزر ممکن است دردناک باشد. به همین دلیل پزشک پوست را با استفاده از مواد بیحس کننده موضعی بیحس می‌کند. همچنین ممکن است برای افزایش راحتی به شما آرام‌بخش داده شود. پزشک پس از آن به شما داروهای مسکن می‌دهد تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. قبل از انجام این فرانید، صورت شما به طور کامل تمیز شده و ممکن است روی چشمان شما محافظ و چشم‌بند قرار داده شود.

لایه‌ برداری با لیزر چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟

لایه‌ برداری پوست با لیزر می‌تواند بیماری‌های پوستی مانند رگ‌های واریسی، جای جوش و روزاسه و همچنین چین و چروک‌های عمیق و لکه‌های پوست را درمان کند. در بیماری کراتوز اکتینیک، پوست به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب خشن و شاخی می‌شود. همه انواع پوست را می‌توان تحت لیزر درمانی قرار داد زیرا متخصص پوست می‌تواند شدت و تناوب پرتو لیزر را طوری تنظیم کند که برای همه انواع پوست‌ها مناسب باشد.

لایه‌ برداری شیمیایی

در لایه‌ برداری شیمیایی از محلول‌های لایه‌ برداری برای جوانسازی پوست، کاهش خطوط و چین و چروک‌ها، پیگمنتاسیون و بهبود رنگ و بافت پوست و پاکسازی پوست صورت استفاده می‌شود. با انجام این روش، کلاژن تولید می‌شود تا قسمت‌های آسیب‌دیده پوست ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و عوامل خارجی دیگر را به طور مؤثری درمان نماید. لایه‌ برداری شیمیایی یک روش مناسب عمومی برای درمان مشکلات زیر است:

  •  کاهش و رفع چین و چروک‌ها و خطوط پوست
  • مشکلات مرتبط با پیگمنت‌های پوست ناشی از افزایش سن یا آفتاب‌ سوختگی
  • آکنه و برخی جای جوش‌ها
  • بهبود عمومی بافت پوست، رفع شلی پوست و بهبود کلی ظاهر پوست

لایه‌ برداری شیمیایی، سلول‌های آسیب‌دیده پوست را برداشته، رشد سلول‌های جدید پوستی و تولید کلاژن را تحریک می‌کند. لایه‌ برداری‌های مختلف با اهداف متنوعی انجام می‌شوند. هر روش پاکسازی پوست باید متناسب با نیازهای هر فرد، نوع و مشکلات پوستی او طراحی و اجرا شود. روش‌های جدید شگفت‌انگیزی با ترکیب لایه‌ برداری‌های مختلف وجود دارد که مطمئن، بی‌خطر و مؤثر هستند و طول دوره بهبودی پس از انجام آنها نیز بسیار کوتاه است. هر فردی که تحت لایه‌ برداری شیمیایی قرار می‌گیرد باید به مدت ۶ تا ۱۰ روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

انواع لایه‌ برداری‌های شیمیایی

  •  لایه‌ برداری آ اچ آ: متداول‌ترین شیوه لایه‌ برداری شیمیایی سطحی و متوسط است که با استفاده آر الفا هیدروکسی یا بتا هیدروکسی انجام می‌شود. معمولاً آنزیم‌ها از اسیدهای میوه مانند آناناس، انبه یا کدو تنبل استحصال می‌شود. آنزیم‌ها سلول‌های مرده روی سطح پوست را برداشته و غالباً می‌توان از آنها در درمان‌های خانگی نیز استفاده کرد. این روش پاکسازی پوست یک انتخاب خوب برای لایه‌ برداری سطحی است اما باید مراقب حساسیت‌های پوستی بود. روش‌های مختلف لایه‌ برداری شگفت‌انگیز و مفید دیگری وجود دارد که می‌توان آنها را در مطب و بدون نیاز به بیحسی یا بیهوشی انجام داد.
  • لایه‌ برداری با تری کلرواستیک اسید: لایه‌ برداری به وسیله اسیدتری کلرواستیک بین لایه‌ برداری‌های با اسیدهای ملایم لایه‌ بردار و اسیدهای با شدت فنول قرار می‌گیرد. این روش معمولاً بدون سفید کردن یا تغییر رنگ، رنگ پوست را بهبود می‌دهد. امروزه روش‌های لایه‌ برداری جدیدی وجود دارد که در آن از ترکیب اسید کلرواستیک و روش‌های دیگر استفاده می‌شود. در این روش‌ها از اسید کلرواستیک با مواد دیگر استفاده می‌شود تا نتایج بهینه‌ای حاصل شده و بتوان از این روش‌ها پاکسازی پوست به صورت مطمئن و بی‌خطر برای همه انواع و رنگ‌های پوست استفاده کرده و حداکثر جوانسازی پوست حاصل شود.


مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

210total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*