میکرودرم ابریژن پوست ؛مزایا،عوارض و هزینه

درمان‌های میکرودرم ابریژن از یک ابزار لایه بردار برای صاف کردن و حذف لایه بیرونی ضخیم‌تر و ناهموار پوست استفاده می‌کنند. این نوع از جوانسازی پوست برای درمان جای زخم، تغییر رنگ پوست، آفتاب سوختگی و علائم ترک پوستی استفاده می‌شود. میکرودرم ابریژن به ضخیم کردن کلاژن کمک می‌کند که منجر به جوان‌تر به نظر رسیدن ظاهر چهره می‌شود. کلاژن پروتئینی در پوست است که هنگام کودکی در پوست فراوان است و باعث سفت و صاف به نظر رسیدن پوست می‌شود. با بالا رفتن سن، تولید کلاژن کاهش می‌یابد که باعث ایجاد پوستی شل‌تر و ناهموار می‌شود.

زیبایی پوستتان را با از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای و لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن بازیابید. فرایند میکرودرم ابریژن پوست شما را صاف و بهتر می‌کند. میکرودرم ابریژن یکی از کم تهاجم‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست است. بر خلاف درمان‌های تهاجمی جوان‌سازی پوست، میکرودرم ابریژن یک سیستم سایشی که متکی به لیزر نیست را بکار می‌گیرد. این روند جوانسازی پوست، باعث بهبود گردش خون و تجدید سلول‌ها می‌شود. متخصص پوست و مو همچنین می‌تواند از طریق روش میکرودرم ابریژن به حداقل رساندن ظاهر منافذ بزرگ و رفع مشکل پوست کمک کند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد میکرودرم، مزایای و خطرات آن داشته باشید، می‌توانید با متخصصین کلینیک دکتر رضیعی مشورت کنید. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت میکرودرم ابریژن صورت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ –۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس بگیرید.

مزایا


درمان میکرودرم ابریژن مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • انواع پوست را بدون خطر درمان می‌کند.
 • غیر تهاجمی است.
 • نتایج فوری دارد.
 • درمان سریع و بدون درد است.
 • نیازی به زمان برای بهبودی نیست.
 • تولید کلاژن را تحریک می‌کند.
 • باعث بهبود بافت پوست می‌شود.
 • باعث درخشش در پوست می‌شود.
 • ظاهر تازه‌ در پوست ایجاد می‌کند.

مزایای استفاده از میکرودرم همچنین شامل افزایش گردش خون و جریان لنفاوی است که سلامت داخلی پوست را بهبود می‌بخشد.

متقاضیان


متقاضیان مناسب برای انجام روش میکرودرم ابریژن کسانی هستند که:

 • لکه‌های ناشی از افزایش سن و جوشهای سر سیاه دارند.
 • هایپرپیگمنتیشن (تکه‌های تیره‌ی پوست) دارند.
 • دچار ترک‌های پوست هستند.
 • خطوط و چین و چروک ریز دارند.
 • روی پوستشان منافذ بزرگ دارند.
 • مبتلا به آکنه و جای جوش ناشی از آکنه هستند.
 • پوستی دارند که بر اثر نور خورشید، آلودگی و دیگر اثرات زیست محیطی تحت تأثیر قرار گرفته است.

اقدامات قبل از میکرودرم


از فعالیت‌هایی مانند آفتاب گرفتن، اطاقک‌های برنزه یا هر گونه درمان‌های پوستی تهاجمی باید یک هفته قبل از جلسه درمان به شدت اجتناب شود. این امر از اینکه پوست قبل از درمان محافظت می‌شود، اطمینان حاصل می‌کند، مخصوصا برای افرادی که دارای پوست بسیار حساس هستند.

اگر بیمار دچار بروز ناگهانی آکنه یا واکنش پوستی شود، از آنجایی که بیمار نیاز به تعویق جلسه درمان دارد باید با پزشک تماس حاصل نماید. اگر بیمار با وجود اینکه پوست وی در وضعیت حساسی است هنوز قصد ادامه‌ی درمان را دارد، احتمال دارد که به مشکلات پوستی بیشتری منجر شود.

به بیمار یک کرم روشن کننده یا محصول موضعی برای کمک به آماده سازی پوست داده می‌شود که باید روزانه ده تا ۱۴ روز قبل از شروع لایه برداری پوست در کل صورت استفاده کند. این امر باعث تنظیم مسیرهای آنزیم که ملانین تولید می‌کنند شده و مانع از بروز هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های تیره) بعد از التهاب که می‌تواند بعد از روش لایه‌برداری رخ دهد، می‌گردد.

فرایند درمان


در حین میکرودرم ابریژن یک وسیله‌ی دستی بلورهایی را بر روی سطح پوست اسپری می‌کند که منجر به ساییدگی خفیف یا فرایند صیقل زدن می‌شود. سپس سلول‌های مرده‌ی پوست همراه با بلورها بطور آنی (از طریق همان دستگاه) یا در یک فرایند ثانویه مکیده می‌شوند. بلورهای مورد استفاده به اندازه‌ی کافی سخت هستند تا موجب از بین بردن سلول‌های مرده پوست که ظاهری پیر ایجاد می‌کنند شوند، اما به حدی کوچک هستند که هیچ آسیبی نمی‌رسانند و باعث درد یا ناراحتی نمی‌شوند. بلورها بیرونی‌ترین لایه را از طریق لایه‌برداری جدا کرده و سلول‌های زنده‌ی پوست که نرم و صاف بوده و پذیرای مواد مغذی هستند را آشکار می‌کنند.

لایه‌ی اپی‌درم زیرین نیز تحریک شده و کلاژن جدید تولید می‌کند که باعث ضخیم شدن لایه‌ی درم و افزایش مقاومت در برابر تاثیرات پیری می‌گردد و باعث جوانسازی پوست می‎‌شود. میکرودرم نسبت به سایر روش‌های لایه‌برداری به عمق بیشتری نفوذ کرده و با تحریک رشد مجدد سلول‌ها به بازیابی پوست کمک می‌کند.

بهبودی


به یاد داشتن اینکه هر روش جوانسازی پوست تا حدودی تهاجمی است و نیاز به زمانی برای بهبودی دارد موضوع مهمی است. لایه‌های بالایی پوست برداشته شده و پوست صورت واکنش نشان می‌دهد. اساسا بیمار تنها باید ۴ مورد زیر را برای جلوگیری از عوارض و سرعت بخشیدن به بهبودی پوست خود انجام دهد:

 • بلافاصله پس از درمان پوست را با یک پارچه مرطوب و تونر آبرسان برای پاک کردن بقایای میکرو کریستال یا سلول‌های مرده‌ی جا مانده پوست پاک کنید.
 • هنگامی که پوست کاملا خشک شد، از یک مرطوب کننده استفاده کنید. از مرطوب کننده پوست برای ۴ تا ۶ روز پس از سایش میکرودرم استفاده کنید تا از پوسته پوسته شدن بیش از حد جلوگیری شود.
 • فراموش نکنید که هر بار بیرون می‌روید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید (حتی اگر هوا ابری است) زیرا میکرودرم ابریژن باعث افزایش حساسیت پوست نسبت به نور می‌شود.
 • به مدت ۷ روز پس از میکرودرم از ایستادن در نور خورشید برای جلوگیری از آسیب پوست ناشی از اشعه‌ی UV (که باعث کاهش سرعت بهبودی می‌شود) اجتناب کنید.

نتیجه


بیمار پس از اولین درمان خود متوجه بهبودی فوری خواهد شد. صرف نظر از عارضه پوست، بیشتر بیماران متوجه بهبود ظاهر پوست می‌شوند. بسیاری از بیماران مدعی بوده‌اند که بلافاصله پس از درمان پوستی نرم‌تر، صاف‌تر با ظاهری جوان‌تر داشته‌اند. نتایج دیگر میکرودرم عبارتند از:

 • خطوط و چین و چروک ریز کمتر ظاهر می‌شوند.
 • رنگ پوست یکنواخت می‌شود.
 • پوست چرب و مستعد آکنه بهبود می‌یابد.
 • منافذ بزرگ پوست کوچک‌تر می‌شوند.
 • جای جوش‌های سطحی کاهش می‌یابند.
 • لک‌های سطحی پوست در تمام انواع پوست کاهش می‌یابد.

برای دست‌یابی به بهترین نتایج، معمولا ۴ تا ۶ دوره درمان توصیه می‌شود. یک دوره ۱ تا ۲ هفته‌ای بین هر درمان لازم است. ظاهر صیقل داده شده‌ی بیمار ماندگاری بالایی دارد که بستگی به شدت آسیب پوست و تعداد جلسات درمان خواهد داشت.

خطرات


بیشترین خطرات، مرتبط با انجام میکرودرم ابریژن تحت شرایط غیر استریل یا اجرای نامناسب درمان هستند. در صورتی که دستگاه میکرودرم بطور مناسب تمیز نباشد بیماران در خطر ابتلا به عفونت خواهند بود. اگر از دستگاه بطور اشتباه و با قدرت زیاد استفاده شود، این خطر وجود دارد که پوست بیمار در اثر بلورهای مورد استفاده برای لایه‌برداری سوراخ سوراخ شود. هر گونه ناراحتی که به عنوان بخشی از عمل میکرودرم تجربه می‌کنید معمولا کوتاه مدت هستند. این می‌تواند شامل قرمزی و تورم باشد که ظرف چند ساعت کاهش می‌یابد.

خطرات اضافی میکرودرم ابریژن عبارتند از:

 • کبودی، که می‌تواند ناشی از مکش باشد و ممکن است تا چند روز باقی بماند.
 • پوست با قرار گرفتن در معرض آفتاب حساس‌تر خواهد شد. به خصوص پس از انجام روش درمان میکرودرم ابریژن حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

هزینه


هزینه‌ی میکرودرم ابریژن برای هر بیمار متفاوت است و به نوع پوست، مشکلات پوستی بیمار که باید درمان شوند، نوع میکرودرم انتخاب شده و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

47total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*