مزوتراپی برای لاغری موضعی

مزوتراپی لاغری یک روش کم‌تهاجمی نوین برای کاهش چربی‌های موضعی بدن مانند چربی‌های دور ران‌ها، باسن، شکم و زانوها و همچنین یک روش مؤثر برای لاغر کردن موضعی و زیباسازی بدن است.

شما می‌خواهید بدنی زیبا داشته باشید و به همین دلیل خوب غذا می‌خورید و ورزش می‌کنید اما هنوز نمی‌توانید از شر چربی‌های سرسخت و مقاوم رها شوید. رفع این چربی‌ها آخرین مرحله‌ای است که باید انجام دهید تا به بدنی زیبا و خوش‌فرم دست ‌یابید. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی امکان‌پذیری انجام این درمان را برای شما ارزیابی کرده و در صورت تأیید، تعداد جلسات مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را مشخص می‌کنند. مزوتراپی یک روش درمانی مؤثر و مطمئن بوده و جایگزین مناسبی برای روش‌های دیگر جراحی برداشتن چربی‌های زائد بدن است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت قبلی در کلینیک دکتر رضیعی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

 

مزوتراپی لاغری موضعی چیست؟


مزوتراپی لاغری موضعی یک روش غیرجراحی است که از طریق آن مخلوط و ترکیبی از داروهای طبیعی مانند ویتامین‌ها، عصاره گیاهان، هومئوپاتی و آمینواسیدها که به لاغر شدن کمک می‌کنند در پوست تزریق شده و سلولیت‌ها را درمان می‌کنند. معمولاً ترکیب فسفاتیدیل کولین و اسید دی اگزیکولیک مستقیماً در زیر پوست قسمت تحت درمان تزریق می‌شوند تا چربی‌ها به روش‌های بیومکانیکی از بین بروند. داروها چندین مرتبه با فواصل زمانی ۴ تا ۸ هفته‌ای به وسیله سوزن‌های ریزی در بافت چربی تزریق می‌شوند. در مدت چند روز، روند تحلیل چربی‌ها افزایش یافته و چربی‌های موضعی آب شده و ناحیه تحت درمان کوچک‌تر می‌شود.

مزایا


مزایای روش مزوتراپی برای لاغری‌ موضعی بدن به شرح زیر هستند:

 • برای انجام این فرانید نیازی به بیهوشی عمومی نیست زیرا این روش درمانی بدون درد بوده و ناراحتی کمی ایجاد می‌کند
 • طول دوره بهبودی آن کوتاه بوده و بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.
 • مزوتراپی لاغری نسبت به روش‌های دیگر جراحی مقرون به‌صرفه‌تر است.
 • ظاهر پوست بهبود یافته و سلولیت‌ها کاهش می‌یابد.
 • چربی‌های موضعی از بین می‌روند.
 • با این روش شما می‌توانید سایز کم کرده، لاغر شده و شکل و زیبایی بدن خود را بهبود بخشید.
 • ظاهر پوست به دلیل کاهش سلولیت‌ها بهبود می‌یابد.

قسمت‌هایی از بدن که می‌توان به کمک مزوتراپی درمان کرد


 

به کمک مزوتراپی برای لاغری می‌توان قسمت‌های مختلف بدن را که با رژیم‌های غذایی و ورزش لاغر نمی‌شوند درمان کرد. برخی از قسمت‌های بدن که با این روش تحت درمان قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • غبغب
 • پف زیر چشم
 • چربی‌های شکم و پهلوها
 • قسمت داخلی ران‌ها
 • باسن
 • بازوها

انجام فرایند مزوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


افراد سالم بین ۲۰ تا ۷۰ ساله می‌توانند برای خوش‌فرم کردن بدن خود و کاهش وزن از مزوتراپی استفاده کنند. افرادی که وزن آنها در نزدیکی وزن ایده‌آل است و چاقی‌های موضعی دارند که مقاوم بوده و با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند گزینه‌های مناسبی برای قرار گرفتن تحت این فرایند درمانی هستند. مزوتراپی نباید برای زنان باردار یا مادرانی که به نوزاد شیر می‌دهند انجام شود، همچنین افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی یا افرادی که دچار عفونت هستند نباید از این فرایند استفاده کنند. مزوتراپی برای لاغری برای افرادی که پوست آنها شل شده و دچار افتادگی پوست هستند مناسب و مؤثر نیست.

نحوه انجام فرانید مزوتراپی


پیش از درمان

در خلال جلسه مشاوره، پزشک می‌تواند در مورد مناسب بودن این فرانید برای شما تصمیم می‌گیرد. شما می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از انجام فرایند مزوتراپی لاغری موضعی برای بیماران دیگر را دیده تا نسبت به نتایج حاصله از این روش دید بهتری پیدا کنید.

مزوتراپی معمول

در مزوتراپی معمول چندین تزریق بسیار ریز در ناحیه تحت درمان انجام می‌شود. مزوتراپی با ابزار دستی که سوزن‌های ریزی دارد یا به وسیله مزوگان انجام می‌شود که واقعاً بدون درد است. پزشک ترکیب دارویی ساخته شده را در زیر پوست تزریق می‌کند. برای درمان بدن، ترکیبات فعال که به شکسته شدن چربی‌ها و بهبود گردش جریان خون، بهبود عملکرد سیستم لنفاوی و درناژ وریدی کمک می‌کنند زیر پوست تزریق می‌شوند. فرایند مزوتراپی در مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه انجام شده که به سایز ناحیه تحت درمان بستگی دارد. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب یک دوره درمانی حداکثر ۸ جلسه‌ای با فواصل زمانی یک یا دو هفته‌ای باید انجام شود.

مزوتراپی بدون سوزن

در مزوتراپی لاغری بدون سوزن، ترکیبات دارویی مستقیماً روی پوست استفاده می‌شوند. یک جریان الکتریکی هم این مواد را وارد پوست می‌کند. این روش درمانی واقعاً بدون درد است و برای افرادی که نمی‌خواهند سوزن بزنند مناسب است. این فرانید حدود نیم ساعت تا یک ساعت طول کشیده و معمولاً باید در فواصل یک هفته‌ای تا دست‌یابی به نتایج مطلوب ادامه پیدا می‌کند.

سوالات رایج


آیا مزوتراپی درد دارد؟

مزوتراپی باعث ایجاد ناراحتی‌های بسیار خفیفی شده که برای بیشتر بیماران کاملاً قابل ‌قبول و قابل‌ تحمل است.

آیا انجام فرانید مزوتراپی مطمئن و بی‌خطر است؟

انجام مزوتراپی کاملاً مطمئن و بی‌خطر است و تقریباً هر کسی می‌تواند از مزایای انجام آن بهره‌مند شود.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟

نتایج پس از جلسه سوم یا چهارم ملموس می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید ۴ تا ۸ جلسه درمانی با فواصل دو هفته‌ای انجام شود.

بهبودی و نقاهت


شما باید پس از انجام فرایند حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنید و توصیه می‌شود که در این مدت حدود ۳ تا ۴ دسی لیتر آب بنوشید. در اولین ساعات و اولین روزهای پس از انجام فرایند ممکن است در ناحیه درمان شده احساس خارش، تورم و قرمزی داشته باشید. توصیه می‌شود که محل تزریق را در روزهای اول پس از انجام فرانید خنک نگه دارید. ممکن است کبودی‌های جزئی، حساسیت به لمس، درد در محل تزریق و تب بالاتر در محل درمان ایجاد شود. این علائم به سرعت از بین رفته و پس از سه روز به طور کامل محو می‌شوند. پس از درمان نیازی به استفاده از باندهای الاستیکی یا کشی نیست و پوست به مرور زمان طی فرایند طبیعی جمع شدن بافت‌های چربی جمع می‌شود. برای انجام فرایند مزوتراپی نیازی به مرخصی نیست. شما باید از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید اجتناب کنید.

نتایج


از بین رفتن چربی‌ها به مرور زمان انجام شده و نتایج مطلوب حاصل از انجام مزوتراپی پس از انجام ۲ تا ۴ مرتبه فرایند در مدت ۶ تا ۸ هفته حاصل می‌شود. به هر حال، معمولاً نتایج پس از درمان ملموس می‌شوند. تجربیات نشان می‌دهد که چربی‌هایی که از طریق مزوتراپی از بین می‌روند دوباره بازنمی‌گردند. جلوگیری از افزایش زیاد وزن و حفظ سبک زندگی سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولاً کاهش ۲ سانتی‌متری سایز پس از درمان و از بین رفتن چربی‌ها مورد انتظار است.

عوارض جانبی


لیپولیز به ندرت باعث ایجاد عوارض جانبی می‌شود. ممکن است واکنش‌های آلرژیک نسبت به مواد استفاده شده ایجاد شده یا هایپرپیگمنتیشن (تیرگی) در ناحیه تزریق به مدت ۲ تا ۴ ماه اتفاق بیفتد. برخی مواقع، حالت تهوع یا اسهال نیز به وجود می‌آید یا نودول (برآمدگی) در ناحیه تحت درمان شکل می‌گیرد. در این موارد یا در هنگام بروز علائم غیرمعمول دیگر با پزشک تماس گرفته تا عوارض ایجاد شده را تحت درمان قرار دهد.

هزینه


هزینه مزوتراپی لاغری به سایز ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، تعداد نواحی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرد و دستمزد پزشک بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

230total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*