لیفت صورت با نخ؛عوارض و هزینه

لیفت با نخ یکی از درمان‌های زیبایی ظریفی است که در آن پوست افتاده صورت به آرامی کشیده می‌شود تا پوستی صاف‌تر و جوان‌تر به دست آید و با اثر نیروی جاذبه و بالا رفتن سن مقابله شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ جایگزینی با تهاجم کمتر برای جراحی لیفت صورت است که صورت را بدون تحمیل عوارض جانبی مربوط به جراحی جوان و شاداب می‌کند. دوران بهبود لیفتینگ بدون جراحی صورت بسیار کوتاه است و این عمل روند زندگی بیمار را مختل نمی‌کند. متخصص زیبایی در عمل لیفت با نخ بخیه‌های بسیار ظریفی را روی بافت نرم صورت می‌زند تا ناحیه‌های شل و افتاده صورت را بالا ببرد و نگه دارد. البته نتایج لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ مانند جراحی کامل لیفت صورت نیست، بااین حال روش مناسبی برای جوانسازی صورت است که نتایجی ظریف‌تر را به دست می‌دهد.

لیفت با نخ جایگزین مناسبی برای جراحی قدیمی لیفت صورت محسوب می‌شود. این روش با تهاجم حداقل درمانی موثر برای جوانسازی صورت است که چروک‌ها را از بین می‌برد و پوست را سفت و کشیده می‌کند. البته لیفت صورت با نخ در این کلینیک انجام نمی‌شود و ما هایفوتراپی را برای لیفت صورت پیشنهاد می‌کنیم که نسبت به لیفتینگ با نخ تهاجم کمتری دارد و نتایجی با ماندگاری بیشتر را به دست می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود یا رزرو نوبت میتوانید با شماره  ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ – ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴  تماس حاصل فرمایید.

لیفت با نخ چیست؟


در لیفتینگ با نخ از نخ بخیه قابل جذب برای درمان شلی و افتادگی پوست استفاده می‌شود. سطح این نخ هموار نیست و خارهای دندانه مانندی دارد که باید به بافت چربی صورت گیر داده شود. گاهی اوقات لازم است بخیه تثبیت کننده دیگری در ناحیه نامشخصی مانند پشت خط رویش مو یا پشت گوش زده شود. نخ مورد استفاده ار جنس پروپیلن یا پلی‌دی‌اکسانون است.

متقاضیان مناسب


متقاضیان مناسب لیفتینگ پوست صورت با نخ افراد ۳۵ تا ۶۵ سالی هستند که می‌خواهند نتایج ماندگارتر و چشمگیرتری را از نتایج تزریق ژل و بوتاکس به دست بیاورند و در عین حال برای عمل‌های زیبایی جراحی‌ کامل مانند جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو و پیشانی آماده نیستند.

اگر شما نیز با مشکلات زیر روبرو هستید، می‌توانید متقاضی لیفت با نخ باشید:

 • شلی و افتادگی متوسط پوست در گونه‌ها، ابروها، چشم‌ها، غبغب یا فک و گردن
 • بهبود نتایج لیفت صورت یا لیفت گردن
 • رفع مشکل افتادگی گونه‌ها و ابروها در اثر ضعف عضلانی (پتوز) در سنین پایین

نکته مهم این است که متقاضی لیفتینگ صورت بدون جراحی با نخ باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه درمان داشته باشد.

عمل زیبایی لیفت با نخ به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • بیمارانی که در اثر افزایش سن پوست‌شان بسیار نازک، آسیب پذیر و ضعیف شده است.
 • بیمارانی با غبغب شدید و شل شدن و افتادگی قابل توجه پوست صورت
 • بیمارانی که چربی کمی در صورت دارند
 • افرادی که انتظار واقع بینانه از عمل لیفت صورت با نخ ندارند و از این عمل زیبایی توقع معجزه دارند

عارضه‌های قابل درمان به روش لیفت با نخ


این عمل زیبایی برای لیفتینگ یا بالا کشیدن و نگه داشتن ناحیه‌های زیر مفید است و عارضه‌های زیر را درمان می‌کند:

 • افتادگی ابرو
 • ابروهای نامتقارن
 • خط خنده
 • افتادگی و شل شدن گونه‌ها
 • رفع چین و چروک دور چشم
 • لیفت گونه‌ها
 • لیفت گردن
 • لیفت ابرو
 • از بین بردن چین و چروک دور لب
 • رفع شلی و افتادگی صورت به منظور خوش تراش کردن صورت و مشخص کردن خطوط تعریف کننده آن
 • صاف کردن چین و چروک پیشانی و خط اخم
 • متقارن کردن صورت

مقایسه هایفوتراپی با لیفت با نخ


هایفو تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) برای تحریک و لیفت لایه‌های نگهدارنده ساختاری و عمقی پوست استفاده می‌کند؛ لایه‌هایی که در هایفو هدف امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند در واقع همان لایه‌هایی هستند که جراحی لیفت صورت بر روی آنها انجام می‌شود. از آنجایی که در هایفو از سوزن استفاده نمی‌شود و هیچ برشی نیز ایجاد نمی‌شود، هایفو نسبت به لیفت با نخ تهاجم کمتری دارد. ماندگاری نتایج هایفو ۱۸ ماه تا ۵ سال است، حال آن که نتایج لیفت با نخ ماندگاری کمتری حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دارد. هایفو معمولاً عوارض جانبی به دنبال ندارد، حال آن که اکثر بیماران پس از لیفتینگ با نخ با کبودی و ورم مواجه می‌شوند. نتایج هایفو متقارن است، چون سطح انرژی در طول درمان ثابت نگه داشته می‌شود، حال آن که در لیفت با نخ احتمال نامتقارن بودن نتایج وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که هایفوتراپی بهتر از لیفت با نخ است.

 روش انجام لیفتینگ با نخ


لیفت با نخ عموماً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و عمل با توجه به تعداد تارهای نخ مورد استفاده کمتر از ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به خانه برگردند. در لیفت با نخ از نخ بخیه جراحی ظریفی برای بالا کشیدن و نگه داشتن ناحیه‌های افتاده ابرو و پیشانی، گونه‌ها، صورت و گردن استفاده می‌شود. نخ‌ها زائده‌های خار یا دندانه مانندی دارد که به بافت‌های نرم گیر می‌کنند و آن را بالا می‌کشند. جراح نخ‌ها را با استفاده از سوزن ظریفی در محل‌های به دقت تعیین شده وارد می‌کند. نخ‌ها پس از وارد شدن به زیر پوست مانند چتر باز می‌شوند و ساختار نگهدارنده‌ای را شکل می‌دهند که بافت‌ها را به آرامی بالا می‌کشد و در موقعیتی عمودی‌تر قرار می‌دهد تا اثر جوانسازی مورد نظر به دست آید. سوزن پس از بالا کشیدن بافت‌ها بیرون کشیده می‌شود. جراح انتهای نخ را می‌برد و به شکلی گره می‌زند که در عمق پوست پنهان شود و دیده یا حس نشود. نخ غیرقابل جذب در بافت‌های عمقی باقی می‌ماند و آنها را بالا نگه می‌دارد.   برخلاف نخ بخیه معمولی که صاف است، نخ لیفتینگ زائده‌های خار یا دندانه مانندی دارد که در فواصل یکسان روی نخ قرار دارند. نخ خاردار پس از ورود به زیر پوست تحت کششی ثابت می‌شود که اثر تعلیق مانندی را ایجاد می‌کند. این اثر تعلیقی بافت‌های افتاده را با ملایمت بالا می‌کشد. نخ شفاف است و از زیر پوست نازک یا روشن دیده نمی‌شود.

بررسی دردناک بودن لیفت با نخ

لیفتینگ صورت با نخ قابل جذب تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی ظرف کمتر از ۶۰ دقیقه انجام می‌شود. اکثر بیماران عمل را به خوبی تحمل می‌کنند و غالباً از کوتاه بودن زمان عمل و سهولت انجام آن متعجب می‌شوند. جراح نخ لیفتینگ را با سوزن ظریف در عمق زیر پوست وارد می‌کند و لیفت با نخ مستلزم ایجاد هیچ برش یا بخیه‌ای نیست. نخ لیفت از روی پوست دیده نمی‌شود.

دوران بهبود


صورت بلافاصله پس از اتمام عمل لیفت با نخ متورم و کبود است. عوارض جانبی لیفتینگ با نخ پس از چند روز برطرف می‌شود. برخی بیماران با بی‌حسی موضع درمان یا درد مختصری مواجه می‌شوند که با مصرف داروی مسکن تسکین می‌یابد. جراح زیبایی به بیمار توصیه می‌کند که در دوران بهبود پس از عمل استراحت کند و سر را هنگام خوابیدن بالا بگذارد تا ورم کاهش یابد.

خطرات و عوارض جانبی


لیفت با نخ اگر توسط جراح مجرب انجام شود، عملی کاملاً ایمن خواهد بود. بااین حال پس از کشیدن پوست صورت با نخ نیز مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز بعضی عوارض وجود دارد. شایع‌ترین عوارض احتمالی لیفتینگ صورت با نخ به شرح زیر است:

 • عفونت
 • حساسیت به لمس و درد شدید
 • قرمزی و تورم
 • بی‌حسی و حس نداشتن ناحیه درمان شده
 • نامتقارن و یک‌دست نبودن نتایج

هزینه


هزینه لیفت صورت با نخ به بزرگی محل درمان، نوع نخ استفاده شده و حق‌الزحمه متخصص بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
لیفت صورت با نخ؛عوارض و هزینه
۲ از ۱ رای

785total visits,22visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*