لیزر موهای زائد با دستگاه دایود در ایران: عوارض،مزایا و هزینه

لیزر دایود از تکنولوژی نیمه رسانا بهره می‌گیرد که نورافکنی همدوسی را در دامنه مرئی مادون قرمز تولید می‌کند. لیزر دایود کروموفورهای خاصی از پوست را با پرتو نوری با طیف باریک هدف قرار می‌دهد. طول موج ۸۰۰ نانومتری لیزر دایود در مقایسه با دیگر دستگاه‌های لیزر در سطح عمیق‌تری نفوذ می‌کند و جذب بالاتری از ملانین را به دست می‌دهد. این ویژگی‌های منحصر به فرد لیزر دایود را به یکی از مناسب‌ترین تکنولوژی‌ها برای رفع موهای زائد تبدیل کرده است. به کمک لیزر دایود می‌توان درمانی ایمن و موثر را بر روی انواع پوست و مو در تمام ناحیه‌های بدن انجام داد.

اگر درصدد رفع موهای زائد هستید، حتماً قبل از هرگونه اقدام با یک متخصص مجرب مشورت کنید. متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت و رنگ پوست و رنگ و نوع موهای زائد را بررسی می‌کنند و پس از آن لیزر مناسب و تعداد جلسات لازم را برای از بین بردن موهای زائد توصیه می‌کنند. یکی از لیزرهایی که در رفع موهای لیزر کاربرد دارد، لیزر دایود است. لیزر دایود روشی ایمن و موثر را برای کاهش یا از بین بردن موهای زائد به دست می‌دهد. ممکن است عوارض رنگدانه‌ای شدیدی بروز یابد، که موقتی است. لیزر دایود با توجه به استفاده بلندمدت و ایمنی بالا بهترین لیزر برای تمام شش نوع پوست، به ویژه گونه‌های پوستی یک تا چهار است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر دایود یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

لیزر دایود چیست؟


دستگاه‌ لیزر دایود طول موج بلندتری (۸۰۰ یا ۸۲۰ نانومتر) را تحویل می‌دهد. این طول موج بلندتر نفوذ عمقی‌تر نور را ممکن می‌کند و به لحاظ نظری ایمن‌تر از لیزرهای با طول موج کوتاه‌تر است، چون احتمال جذب طول موج بلندتر توسط رنگدانه ملانین در لایه اپیدرم پوست کمتر است. بنابراین طول موج بلندتر نور لیزر دیود بدون تحمیل آسیب قابل توجه به لایه ایپدرم در فولیکول مو نفوذ می‌کند. به همین دلیل می‌توان از لیزر دایود برای پوست‌های تیره‌تر نیز استفاده کرد. غالباً تصور می‌شود که با استفاده از لیزر می‌توان موهای زائد را برای همیشه از بین برد؛ البته این تصور تا حدی درست است، چون انتظار می‌رود موهای زائد به میزان ۹۰ % کاهش یابد. رفع موهای زائد با لیزر جایگزینی جذاب و پرطرفدار برای اصلاح با تیغ، وکس، اپیلاسیون یا الکترولیز است.

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه دایود


 

  • پوستی صاف‌تر و بدون موهای زائد
  • درمانی موثر
  • بسیار سریع
  • درمانی سریع و کارآمد برای ناحیه‌های بزرگتری از بدن با حداقل ناراحتی
  • دارای پهنای پالس بلندی که حین درمان قابل تنظیم است.
  • درمان انواع پوست از جمله پوست برنزه، اکثر رنگ‌های مو با قطرها و عمق‌های متفاوت

متقاضیان درمان


دستگاه لیزر دیود انواع پوست (گونه‌های پوستی ۱ تا ۶ براساس طبقه‌بندی فیتزپاتریک) را به روشی ایمن و موثر درمان می‌کند. فلوئنس مناسب برای پوست‌های تیره‌تر و برنزه معولاً پایین‌تر است و پهنای پالس مناسب بیشتر است تا لایه اپیدرم آسیب نبیند. چنانچه پارامترهای درمان به درستی تنظیم شود، افراد با هر نوع پوست می‌توانند از لیزر موهای زائد با دستگاه دایود بهره بگیرند.

آمادگی قبل از درمان


تمام ناحیه‌های در نظر گرفته شده، به جز صورت، باید شب قبل از درمان یا صبح روز درمان با تیغ اصلاح شود. اگر مو روی بدن وجود داشته باشد، ممکن است موها داغ شود و پوست را بسوزاند. اما چون موهای صورت معمولاً هورمونی است، بهتر است متخصص آنها را قبل از لیزر ببیند.

همچنین بیمار موظف است هر گونه تغییر جدید در وضعیت سلامت عمومی خود، باردار بودن، شروع مصرف داروهای جدید (با نسخه یا بدون نسخه) یا قرار گرفتن در معرض آفتاب را به متخصص اطلاع دهد.

روش لیزر موهای زائد با دستگاه دایود


متخصص پوست هندپیس دستگاه لیزر را روی بدن حرکت می‌دهد. رنگدانه‌های واقع در فولیکول‌های مو در زیر سطح پوست تابش‌های آنی کاملاً کنترل شده‌ای از پرتو لیزر را به طور انتخابی جذب می‌کنند. نور جذب شده مو را گرم می‌کند، در نتیجه قابلیت رشد مجدد فولیکول آسیب می‌بیند و از بین می‌رود، بدون این که بافت اطراف کمترین آسیبی ببیند. فولیکول‌های مو معولاً در هر زمان معین در چرخه‌های رشد متفاوت قرار دارد؛ ازآ نجایی که فولیکول باید در مرحله رشد فعال باشد تا لیزر بر آن اثر بگذارد، چند جلسه درمان باید در یک بازه زمانی چند ماهه انجام شود تا تمام فولیکول‌های مو از بین برود.

لیزر موهای زائد با دستگاه دایود فولیکول‌های مو یا ساختارهایی را به طور گزینشی از بین می‌برد که مو را می‌رویاند. فولیکول‌ها در هر جلسه به حدی غیرقابل ترمیم آسیب می‌بیند، در نتیجه مو دیگر رشد نخواهد کرد. این دستگاه لیزر از دایودهای پیشرفته و جدید برای از بین بردن سریع و راحت موهای زائد استفاده می‌کند. به علاوه این درمان کاملاً بدون درد است و هیچ نیازی به استفاده از کرم بی‌حس کننده نیست.

اپلیکاتور لیزر دیود

اپلیکاتور لیزر دایود در واکنش به نیاز مبرم به رفع موهای زائد تمام نقاط بدن طراحی شد. لیزر دایود ناحیه‌های بزرگ را به سرعت با تاثیر بالا و در نهایت راحتی صاف و بدون مو می‌کند.

رفع موهای زائد با لیزر دیود یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای از بین بردن دائمی موهای زائد است. بیمار ناراحتی مختصری را حین حرکت کردن هندپیس روی بدن حس می‌کند که آن‌قدر جزیی است که استفاده از کرم بی‌حسی ضرورتی ندارد. اپلیکاتور دایود به دلیل امکان درمان موثر انواع پوست در کمترین تعداد جلسات، “استاندارد زرین”  لیزر موهای زائد محسوب می‌شود. چون برخلاف روش‌های دیگر لازم نیست هندپیس دو بار از روی یک ناحیه عبور داده شود، جلسات درمان کوتاه‌تر است.

تعداد جلسات لازم


در چرخه عمر مو سه فاز آناژن (فاز رشد)، تلوژن (فاز استراحت) و کاتاژن (فاز ریزش) وجود دارد. فقط در فاز آناژن است که لیزر می‌تواند فولیکول مو (درمال پاپیلا) را تخریب کند، آن را گرم کند و مو را برای همیشه از بین ببرد. تمام موها به طور همزمان در فاز آناژن قرار ندارد، بنابراین چند جلسه درمان باید انجام شود.

نتایج


ایمنی لیزر دایود در رفع دائمی و کاهش موهای زائد انواع پوست به اثبات رسیده است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه معمولاً درمان باید ۷ تا ۹ جلسه در فواصل ۴ تا ۸ هفته‌ای تکرار شود تا ۸۰ درصد موهای ناحیه مورد نظر از بین برود. فولیکول‌هایی که لیزر را جذب می‌کند، هیچ‌گاه مجدد رشد نخواهد کرد.

بعضی از فولیکول‌های مو در حالت کمون قرار دارد و در اثر تغییرات هورمونی یا به موازات بالا رفتن سن مجدداً فعال می‌شود، اما این موها روشن‌تر، ظریف‌تر و کم‌پشت‌تر خواهد بود. فولیکول‌های مو در بعضی موارد نسبت به درمان مقاوم است، نیاز به جلسات درمان بیشتری دارد یا پس از مدتی معمولاً به دلیل عدم تعادل‌های هورمونی دوباره رشد می‌کند.

عوارض


لیزر درمانی احساس سوزش خفیفی را ایجاد می‌کند. اکثر بیماران درمان را به خوبی تحمل می‌کنند. اما چون بعضی از ناحیه‌های بدن مقاوم‌تر از بقیه است، می‌توان در صورت لزوم از کرم بی‌حسی استفاده کرد.

ظاهر ناحیه درمان شده بلافاصله پس از عمل به گستردگی درمان و نوع پوست بستگی دارد. لیزر درمانی اگر هم عوارضی داشته باشد، بسیار جزئی است. از عوارض معمول درمان می‌توان به قرمزی و ورم اشاره کرد که پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود. اکثر بیماران بلافاصله پس از اتمام درمان می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهند.

هزینه


قیمت لیزر با دستگاه دایود به بزرگی محل درمان، تعداد جلسات درمان و تعداد ناحیه‌های مورد نظر بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

146total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*