لیزر اربیوم برای جوانسازی صورت: مزایا و هزینه

بازسازی سطح پوست با لیزر اربیوم یک گزینه‌ی درمانی برای افرادی است که به دنبال دستیابی به بهبود قابل ملاحظه در ظاهر پوست خود می‌باشند. این روش بطور موفقیت‌آمیزی خطوط سطحی تا چین و چروک‌های نسبتاً عمیق را با درد کمر، عوارض جانبی کمتر و دوره بهبودی کوتاه‌تر از سایر درمان‌ها برطرف می‌کند. لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی‌اکسید کربن درمان کمتر تهاجمی‌تری است. لیزر CO2 می‌تواند به لایه‌های عمیق‌تری از پوست نسبت به لیزر اربیوم نفوذ پیدا کند. با این حال درمان با لیزر اربیوم برای افرادی که آسیب پوست آنها شدید نیست یا ترجیح می‌دهند که دوره‌ی بهبودی سریع‌تری پس از جوانسازی پوست با لیزر داشته باشند، یک جایگزین بسیار مناسب است.

اگر دچار علائم پیری بر روی صورت خود هستید و تمایل به جوانسازی ظاهر پوست خود و کمتر شدن لکه‌های پیری و چین و چروک‌ها دارید، لیزر اربیوم یک گزینه‌ی درمانی مناسب برای شما خواهد بود. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت پوست شما را بررسی کرده و پس از تعیین شدت مشکلات پوستی، تعداد جلسات درمان مورد نیاز جهت دستیابی به نتایج مطلوب را پیشنهاد می‌کنند. لیزر اربیوم نتایجی زیبا و دوره‌ی بهبودی کوتاه‌تری را فراهم می‌کند و بطور کلی روشی ملایم برای جوانسازی پوست است. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیزر اربیوم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

جوانسازی پوست با لیزر اربیوم چیست؟


لیزر اربیوم نوری با طول موج ۲۹۴۰ نانومتر را ساطع می‌کند. این طول موج لیزر عمدتاً توسط آب موجود در پوست جذب می‌شود. جذب نور توسط آب باعث تخریب کنترل شده‌ی یک لایه‌ی بسیار کوچک در پوست می‌گردد.

آب جزء تشکیل دهنده‌ی اصلی پوست است و لیزر اربیوم وابستگی بسیار زیادی به آب موجود در پوست دارد. از این رو، به محض رسیدن انرژی لیزر به پوست، بلافاصله باعث تبخیر شدن پوست می‌گردد. لیزر اربیوم دارای عمق نفوذ بسیاری سطحی است و به محض رسیدن به سطح پوست، انرژی آن بلافاصله توسط آب پوست جذب می‌شود. بنابراین انرژی گرمایی بسیار کمی به لایه‌های عمیق‌تر پوست انتقال می‌یابد.

مزایای لیزر اربیوم


جوانسازی پوست با لیزر اربیوم جهت درمان موثر خطوط ریز و چین و چروک‌های متوسط روشی بی‌خطر و با کارایی بالا است. بیمارانی که برای بهبود ظاهر خود و افزایش اعتماد بنفس تحت درمان جوانسازی پوست با لیزر قرار می‌گیرند، متوجه می‌شوند که پس از درمان پوستی صاف و جوان حاصل شده است. بازسازی سطح پوست با لیزر اربیوم همچنین باعث افزایش تولید کلاژن می‌گردد که منجر به صاف و سفت شدن بیشتر پوست خواهد شد.

مشکلات قابل درمان با لیزر اربیوم


لیزر اربیوم بطور موفقیت‌آمیزی خطوط ریز و چین و چروک‌های عمیق روی صورت را کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد. حتی نواحی ظریف اطراف لب‌ها و چشم‌ها بدون علائم بارز ناشی از لیزرهای دیگر قابل برطرف شدن می‌باشند. رنگدانه‌های نامنظم، لکه‌های آفتاب سوختگی و کک و مک‌ها نیز در صورتی که لایه‌های سطحی آسیب‌دیده‌ی پوست به دقت تبخیر شوند، ترمیم خواهند شد. تحریک کلاژن در این ناحیه همچنین یک لیفت خفیف را در پوست ایجاد می‌کند زیرا الیاف جدید کلاژن باعث تقویت بیشتر پوست می‌گردند.

از لیزر اربیوم همچنین می‌توان بر روی ناحیه گردن و حتی پشت دست‌ها به منظور برطرف کردن علائم واضح آسیب‌دیدگی پوست در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای مضر خورشید، استفاده کرد. بطور کلی پوست این نواحی مانند صورت کشیده نمی‌شوند، اما علائم زودرس پیری به مقدار قابل ملاحظه‌ای بهبود پیدا می‌کنند و مطابق با رنگ جدید پوست پس از درمان با لیزر اربیوم خواهند شد.

اسکار آکنه را نیز می‌توان با لیزر اربیوم بهبود یا کاهش داد. تئوری یکسانی برای از بین بردن خطوط عمیق و ریز وجود دارد. هر چند از آنجایی که جای جوش یا آکنه‌ها اغلب بسیار عمیق‌تر از چین و چروک هستند، دستیابی به بهبود کامل تضمین شده نیست. برای بی‌خطر بودن درمان تنها یک مقدار مشخص از لایه‌ها در طول این روش قابل حذف شدن می‌باشند.

متقاضیان درمان


لیزر اربیوم برای جوانسازی پوست در افرادی که دارای چین و چروک‌های خفیف تا متوسط، آفتاب سوختگی، یا اسکار آکنه هستند، مناسب می‌باشد. این روش برای انواع پوست روشن نتایج بهتری دارد. افرادی که دارای پوست تیره‌تر می‌باشند بیشتر مستعد ابتلا به عوارض درمان هستند. این روش برای زنان باردار یا شیرده، افراد دارای سابقه‌ی جای زخم کلوئید و آنهایی که در ۶ ماه گذشته روآکوتان مصرف کرده‌اند مناسب نیست.

روش درمان


بیماران می‌توانند در طول درمان انواع مختلف آرام‌بخش را انتخاب کنند اما معمولاً توصیه می‌شود که از آرام‌بخش بدون بیهوشی استفاده شود تا درمان راحت‌تر باشد. نیازی به بستری در بیمارستان نمی‌باشد. زمان بهبودی پس از این روش یک ساعته بطور معمول تنها دو ساعت است و پس از آن بیمار می‌تواند از بیمارستان مرخص شود.

در حین جوانسازی پوست با لیزر اربیوم، نور لیزر توسط آب موجود در سلول‌های پوست جذب می‌شود. این جذب به نوبه‌ی خود باعث تبخیر فوری سلول‌ها می‌گردد. با عبور دادن نور لیزر بر روی پوست توسط متخصص، در هر زمان تنها بخش کوچکی از بافت تحت درمان قرار می‌گیرد. این کنترل بسیار دقیق به متخصص این امکان را می‌دهد تا درمان را تنها تا عمق مورد نظر انجام دهد. پس از درمان، به سرعت پوست جدیدی به جای پوست آسیب دیده شکل می‌گیرد.

پس از اتمام درمان، یک پانسمان آغشته به ژل مرطوب کننده برای جلوگیری از سوزش بر روی این ناحیه قرار داده می‌شود. پس از درمان دردی وجود نخواهد داشت و در صورت استفاده از آرام‌بخش مناسب، در طول درمان نیز دردی احساس نمی‌شود. ممکن است در روزهای پس از درمان با شروع واکنش بهبود پوست، مقداری خارش یا سفتی بر روی پوست رخ دهد.

بسیاری از بیماران درمان شده با لیزر اربیوم در حین درمان تنها درد خفیفی را حس می‌کنند و در صورت لزوم تنها نیاز به بی‌حس کننده‌ی موضعی خواهند داشت. بیماران لیزر اربیوم همچنین از مزایای قابل توجه این روش یعنی بهبودی در تنها چند روز تا چند هفته به جای چند ماه، بهره‌مند می‌شوند.

آیا درمان با لیزر اربیوم بی‌خطر است؟


حتی با وجود اینکه جوانسازی پوست با لیزر اربیوم درمانی بسیار موثر را برای خطوط ریز و چین و چروک‌ها و با دوره‌ی بهبودی کوتاه‌تر و عوارض جانبی کمتر فراهم می‌کند، افرادی که تحت این درمان قرار می‌گیرند باید انتظار قرمز یا صورتی شدن پوست خود را داشته باشند، ممکن است مقداری ورم نیز مشاهده شود. بطور معمول، جراح زیبایی یا متخصص پوست داروها و دستورالعمل‌های مراقبتی کاملی را برای کمک به راحتی و موثر بودن روند بهبودی تجویز خواهد کرد.

بهبودی


تعویض روزانه پانسمان توسط پرستاران ما در کلینیک انجام می‌شود تا ناحیه‌ی تحت درمان تمیز و محفوظ نگه داشته شود. همچین موهای شما نیز شسته شده و پوست اطراف این ناحیه تمیز نگه داشته می‌شود. پوست به تدریج ظرف ۸ تا ۱۰ روز پس از درمان بهبود پیدا می‌کند. پس از حدود دو هفته، هنگامی که کل ناحیه بهبود پیدا کرد، فرد می‌تواند از مواد آرایشی برای پوشاندن هر گونه نواحی قرمز استفاده کند.

باید کاملاً مراقب بود که پوست تحت درمان در چند هفته‌ی اول پس از درمان به هیچ وجه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. کلاه و کرم ضد آفتاب باید در تمام اوقات استفاده شوند حتی اگر تنها برای چند دقیقه پیاده‌روی می‌کنید. با پوست خود باید مانند مراقبت از یک کودک تازه متولد شده رفتار کنید.

خطرات و عوارض


با اینکه لیزر اربیوم دارای خطرات بسیار کمتری است، اما بسیاری از خطرات مرتبط با لیزر، عفونت، تغییر موقت یا دائم در رنگدانه‌های پوست، حتی ایجاد جای زخم یا سایر نتایج نامطلوب می‌توانند رخ دهند. خوشبختانه، این عوارض بسیار نادر هستند. مانند هر روش پزشکی دیگر، باید سوالات و نگرانی‌های خود را با متخصص مربوطه در میان بگذارید.

هزینه


هزینه درمان با لیزر اربیوم بستگی به وضعیت پوست، اندازه ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات مورد نیاز جهت دستیابی به نتایج مطلوب و هزینه پزشک خواهد داشت.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

195total visits,6visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*