لاغری موضعی با دستگاه rf ;مزایا،عوارض و هزینه

یکی از جدیدترین دستگاه‌های لاغری موضعی رادیوفرکوئنسی است که در آن با تحویل انرژی کنترل شده به ناحیه‌های دارای چربی موضعی حرارتی عمقی داخل سلول‌های چربی ایجاد می‌شود و به این ترتیب این سلول‌های مزاحم از بین می‌رود. رادیوفرکانسی درمانی پرکاربرد است که برای تمامی ناحیه‌های بدن قابل استفاده است، هم ناحیه‌های بزرگی مانند شکم و هم ناحیه‌های بسیار کوچکی مانند چانه را می‌توان با درصد موفقیت یکسان درمان کرد. انرژی آر اف در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند و بر لایه‌های درم و زیرپوستی اثر می‌گذارد، نتیجه نهایی سفت و کشیده شدن پوست و بهبود ساختار بافت زیرین است که با تغییری اندک در بافت پوست به دست می‌آید.

رادیوفرکانسی دستگاهی جدید و موثر برای فرم‌دهی غیرجراحی بدن و لاغری موضعی است. با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های کنونی RF انتظار می‌رود که اکثر بیماران دست‌کم بهبودی جزئی را در تون پوست تجربه کنند و با تحمل حداقل عوارض جانبی و پشت سر گذاشتن دوران بهبودی کوتاه از مزایایی مانند کاهش موقتی سلولیت و کم شدن سایز بدن برخوردار گردند. اگر رژیم لاغری و ورزش کمکی به از بین بردن چربی‌های اضافی نکند، متخصصین ما در کلینیک زیبایی دکتر رضیعی مناسب بودن درمان غیرتهاجمی لاغری موضعی با RF را بررسی می‌کنند.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت لاغری با دستگاه rf می‌توانید با شماره‌های۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ –۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس بگیرید.

مزایای آر اف لاغری


  • یکی از مزایای رادیوفرکوئنسی این است که علاوه بر لاغری موضعی می‌تواند با ارسال انرژی و هدف قرار دادن کلاژن، پوست را نیز بکشد و سفت کند. به این ترتیب زمانی که رژیم لاغری و ورزش به بن‌بست می‌خورد، دستگاه آر اف با موفقیت وارد میدان عمل می‌شود.
  • برنامه درمان با هدف فرم‌دهی به بدن و لاغری موضعی ناحیه‌هایی مانند صورت و گردن، بالای بازوها، شکم، ران، باسن، لگن، زانو، ساق پا، مچ پا و سینه آقایان طراحی می‌شود.
  • لاغری موضعی با دستگاه آر اف درمانی غیرتهاجمی و غیرجراحی است.
  • این درمان برای انواع پوست مناسب است.

لاغری موضعی با آر اف برای چه افرادی مناسب است؟


متقاضی ایده‌آل رادیوفرکوئنسی (RF) فردی است که می‌خواهد بدنی متناسب‌تر داشته باشد، چربی‌های اضافی را از بین ببرد و مشکل سلولیت را رفع کند. چنانچه بیمار از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد و به هیچ‌گونه عفونت یا بیماری پوستی در ناحیه درمان مبتلا نباشد، فقط چند عارضه خاص وجود دارد که باعث منع انجام درمان می‌شود. لاغری با آر اف به بیماران مبتلا به اختلال حسی پوست توصیه نمی‌شود، چون در این حالت بیمار نمی‌تواند ناراحتی و حس خود را در طول درمان به خوبی گزارش دهد و به این ترتیب احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد.

اگرچه هیچ شواهدی دال بر خطرناک بودن رادیوفرکوئنسی برای بانوان باردار وجود ندارد، اما بهتر است لاغری با آر اف تا پس از زایمان به تاخیر انداخته شود. مهم‌تر از همه این که بیمارانی که در بدن دستگاه‌های الکتریکی مانند پیس میکر (ضربان‌ساز قلب) یا پروتزهای فلزی، مانند صفحه‌های دندانی، دریچه‌های قلب یا مفصل‌های ران فلزی مصنوعی دارند، نمی‌توانند تحت درمان با RF قرار بگیرند، چون جریان یافتن انرژی RF در بدن با دستگاه‌های داخل بدن تداخل ایجاد می‌کند یا پروتزها را گرم می‌کند و سلامت بیمار را به خطر می‌اندازد.

لاغری موضعی با آر اف چگونه انجام می‌شود؟


کرم بی‌حسی موضعی با توجه به میزان تحمل درد بیمار اندکی قبل از شروع درمان روی پوست زده می‌شود تا پوست به طور جزئی بی‌حس شود. کرم بی‌حسی قبل از شروع درمان با الکل از روی پوست پاک می‌شود. لاغری موضعی با رادیوفرکانسی معمولاً با استفاده از ترکیبی از امواج رادیویی دوقطبی و تک قطبی روی ناحیه مورد نظر انجام می‌شود تا حرارت مورد نظر در بازه ایمن درمان به دست آید. بسته به این که از چه دستگاهی استفاده می‌شود، متخصص دستگاه را روی ناحیه مورد نظر می‌کشد تا دستگاه دقیق‌تر روی بدن هدایت شود و انرژی آر اف را به نقاط مورد نظر تحویل دهد. به این ترتیب انرژی به طور یکنواخت به تمام نقاط می‌رسد.

کرم، ژل یا روغن روان کننده روی پوست زده می‌شود تا بین هندپیس دستگاه و لایه‌های سطحی پوست مانند یک مانع عمل کند و از ساییده شدن پوست جلوگیری کند. سپس متخصص درمان را شروع می‌کند، در طی این درمان سلول‌های چربی لایه چربی گرم می‌شود. این بافت پیوندی شل عمدتاً از آدیپوسیت تشکیل می‌شود و انرژی را به صورت لیپید (چربی) ذخیره می‌کند. حرارت RF آدیپوسیت‌ها را وادار به آزاد کردن اسیدهای چرب در سیستم لنفاوی می‌کند تا سیستم لنفاوی در مرحله بعد آنها را از بدن دفع کند. آدیپوسیت‌ها پس از آزاد کردن اسیدهای چرب کوچک می‌شوند. به این ترتیب تناسب دلخواه به دست می‌آید.

پس از اتمام درمان ژل یا لوسیون خنک کننده یا کمپرس سرد روی پوست گذاشته می‌شود. بعضی دستگاه‌ها برای محافظت از پوست در برابر گرما، مجهز به مکانیسم خنک کننده داخلی هستند تا درمان راحت‌تر شود.

دوران بهبود


برخی بیماران بلافاصله پس از درمان آر اف لاغری با قرمزی خفیفی مواجه می‌شوند که شبیه به آفتاب سوختگی است و البته معمولاً به سرعت برطرف می‌شود. اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان در محل کار حاضر شوند و فعالیت‌های معمول خود را دنبال کنند. متخصص به بیمار توصیه می‌کند که در صورت لزوم از ژل‌ها، کرم‌ها یا لوسیون‌های تسکین دهنده استفاده کند یا موضع درمان را مرطوب و خنک کند.

پس از لاغری با آر اف نیاز به هیچ مراقبت خاصی نیست، البته موارد زیر جهت احتیاط بیشتر توصیه می‌شود:

  • استعمال ژل‌، کرم‌ یا لوسیون‌ تسکین دهنده، برای مثال ژل آلوئه‌ورا
  • خنک و مرطوب کردن ناحیه درمان در صورت لزوم
  • شستن با آب خنک یا قرار دادن کیسه یخ روی ناحیه درمان

نتایج


با توجه به این که از چه دستگاهی برای درمان استفاده می‌شود، ممکن است توصیه شود که ۱۰ ـ ۸ جلسه آر اف به صورت دو بار در هفته، یا ۸ جلسه آر اف در فواصل یک تا دو هفته‌ای تکرار شود. در هر حال از هر دستگاهی که استفاده شود، درمان باید ماهی یک بار انجام شود تا نتیجه به دست آمده حفظ شود. متخصص طرح درمانی مناسب را با توجه به نیازها و اهداف خاص هر بیمار تهیه می‌کند.

طرح درمان به گونه‌ای تهیه می‌شود که نتیجه درازمدت به دست آید، اگرچه بیمار از همان جلسه اول متوجه تغییر می‌شود. هرچند رژیم لاغری و ورزش کردن شرط لازم نتیجه گرفتن از درمان نیست، اما چنانچه بیمار مرتب ورزش کند و رژیم غذایی سالمی در پیش بگیرد، نتیجه بهتری به دست می‌آید. نوشیدن آب نیز برای دفع مایعات تولید شده از بدن بسیار مهم است. بیمارانی که این توصیه‌های ساده و مهم را رعایت کرده‌اند، به نتیجه‌ای چشمگیر دست یافته‌اند.

عوارض


بیمار در طول درمان هر بار که انرژی RF به پوست و بافت زیر آن می‌رسد، حرارتی را حس می‌کند. از شایع‌ترین عوارض جانبی لاغری با آر اف می‌توان به ورم، قرمزی یا کبودی محل درمان و اطراف آن اشاره کرد که معمولاً ظرف چند روز یا چند هفته برطرف می‌شود. برخی بیماران نیز تا چند روز پس از آر اف با خشکی پوست ناحیه درمان مواجه می‌شوند، مرطوب کردن پوست با آلوئه‌ورا به رفع خشکی پوست کمک می‌کند.

برخی بیماران، به ویژه بیمارانی که با دستگاه Velasmooth درمان شده‌اند، متوجه زیاد شدن ادرار می‌شوند. ادرار به این علت زیاد می‌شود که سیستم لنفاوی مایعات اضافی را که در طول درمان آزاد شده و بین سلول‌های ناحیه درمان جمع شده از طریق ادرار دفع می‌کند.

هزینه


هزینه لاغری موضعی با آر اف به وضعیت بدن بیمار، بزرگی ناحیه درمان و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به فرم مطلوب بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

215total visits,7visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*