سلولیت(تجمع چربی و فرو رفتگی پوست): درمان و رفع با روشهای بدون جراحی

سلولیت از روی ظاهر ناهموار و ناخوشایند سلول‌های چربی تجمع یافته در زیر پوست به‌ راحتی قابل‌ تشخیص است و با وجود اینکه ممکن است با سایر توده‌های چربی طبیعی بدن متفاوت به نظر برسد، از نظر فیزیولوژیکی مشابه آنهاست. در این بیماری نوارهایی از رشته‌های بافت پیوندی، سلول‌های چربی را احاطه کرده‌اند و به سطح بدن فرد مبتلا به سلولیت، ظاهر شبیه بافت پنیر کاتیج بخشیده‌اند. با افزایش سن، این نوارهای بافتی سخت‌تر می‌شوند و توده‌های چربی تجمع یافته را بیشتر به سمت پوست فشرده می‌سازند، ازاین‌رو سلولیت با افزایش سن برجسته‌تر می‌شود.

بیش از ۸۰% از زنان بالای ۲۰ سال از ظاهر ناخوشایند سلولیت شکایت دارند. اما اگر کسی احساس می‌کند که به این عارضه مبتلا‌ شده‌ است، کلینیک دکتر رضیعی چندین روش درمان سلولیت پیشرفته از جمله روش جدید هایفو، رادیوفرکانسی، مزوتراپی، کویتیشن را ارائه می‌دهد که نتایج مطلوب این درمان‌ها تا مدت طولانی ماندگار است و ایمنی این روش‌ها طبق مدارک و اسناد معتبر به‌ اثبات‌ رسیده‌ است. متخصصین ما در کلینیک بعد از بررسی شرایط بدنی شما و اینکه در چه قسمت‌هایی از بدن به رفع سلولیت نیاز دارید، روش درمانی مناسب را پیشنهاد داده و مراحل انجام کار را توضیح خواهند داد. برای دریافت خدمات مشاوره یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ و ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل نمایید .

چه چیزی باعث سلولیت می‌شود


سلولیت ناشی از تغییراتی است که در نواحی عمیق تر از سطح پوست رخ‌ می‌دهد. از این تغییرات می‌توان به تورم سلول‌های چربی در لایه‌ی چربی زیرپوست اشاره‌ کرد که منجر به ضخیم شدن این لایه و سخت‌شدن و از بین‌ رفتن انعطاف‌پذیری نوارهای فیبرینی (که عضلات و پوست را به یکدیگر متصل می‌کنند) هنگام انقباض آنها می‌شود. این بیماری باعث می‌شود نوار پیوند دهنده، پوست را به سمت پایین بکشد، که منجربه اثر فرورفتگی سلولیت و به‌ دام انداختن کیسه‌های چربی می‌شود و این چربی‌های بدام افتاده به سمت سطح پوست برآمده می‌شوند. متأسفانه همزمان با رخ دادن این تغییرات در زیر سطح پوست و بروز سلولیت، پوست به دلیل کاهش تولید کلاژن، ارتجاعیت خود را ازدست می‌دهد و ضعیف‌تر می‌شود و باعث می‌شود سلولیت حتی بدتر به‌نظر برسد. سه عامل بیولوژیکی وجود دارد که به رشد سلولیت کمک می‌کند. این عوامل عبارتند از لایه ضخیم شده چربی زیر پوست، تقلیل کلاژن با افزایش سن و سخت شدن بافت فیبرینی پیونددهنده سپتوم.

روش‌های درمانی برای رفع سلولیت


مزوتراپی

در بین تمامی درمان‌های رایجی که امروزه در زمینه رفع چربی‌های زیر پوست و از بین‌بردن سلولیت دردسترس هستند، بهتریت روش درمان سلولیت و درمان فرورفتگی‌های سطح پوست با مزوتراپی است. مزوتراپی یک روش بی‌خطر و غیرمخرب است که در آن قطرات کوچک دارو در زیر سطح پوست آزاد می‌شوند تا به از بین‌بردن سلولیت کمک‌ کنند و چربی‌های زیر چشم، شکم، چانه یا بیشتر قسمت‌های بدن را از بین‌ ببرند. مزوتراپی از میکروتزریق دارو دقیقا در ناحیه مشکل‌دار استفاده می‌کند زیرا رسیدن به چنین غلظت‌های بالایی از دارو در یک مکان مشخص از طریق دهان و یا حتی روش IV غیر ممکن است. سپس این داروها به‌ صورت موضعی عمل می‌کنند تا بیوشیمی بافت را در جهت ایجاد تغییرات مورد نظر و کاهش سلولیت، تحت تاثیر قرار دهند. درمان مزوتراپی اغلب دردناک نیست. برخی از بیماران ممکن است احساس ناخوشایند خفیفی داشته باشند، زیرا سوزن مورد استفاده بسیار نازک است (اندازه مژه). اکثریت قریب به اتفاق بیماران این روش را بسیار خوب تحمل‌ می‌کنند. بعضی از بیماران پس از یک تا دوبار استفاده از این روش، اثر درمان سلولیت را مشاهده می‌کنند اما برخی دیگر ممکن است برای رسیدن به نتایج مورد انتظارشان، به سه تا چهار و در تعداد بسیار اندکی از بیماران به بالای ده مرحله درمان نیاز پیدا کنند. اکثر افراد به ۴ تا ۱۰ مرحله درمان سلولیت برای دستیابی کامل به نتایج مطلوب، نیازدارند.

رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی جهت لیفت و سفت‌کردن بافت‌ها انجام‌ می‌شود، اما به‌ طور همزمان نواحی محلی سلولیت و را نیز کاهش می‌دهد. این روش با استفاده از فرکانس رادیویی و هدست ویژه خنک‌کننده، به‌ طور یکنواخت غشاء میانی پوست را گرم می‌کند، درحالی‌ که به‌طور همزمان از لایه‌های فوقانی بافت محافظت می‌کند. پس از درمان سلولیت، بدن برای تولید کلاژن طبیعی تحریک می‌شود و برای بهبود نتایج، این اثر در طول ماه‌های آینده نیز ادامه می‌یابد. بیماران پس از هشت تا دوازده هفته با ازبین‌بردن سلولیت ناخواسته، مزایای استفاده از رادیوفرکانسی را مشاهده‌می‌کنند. انجام‌دادن هر مرحله درمان بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول‌ می‌کشد. درمان غیرمخرب سلولیت از درمان‌های بسیار ایمن است. عوارض و اثرات جانبی این روش درمانی رفع چربی سطح پوست نادر و خفیف هستند. اما مشاهده قرمزی و التهاب ملایم در محل درمان طبیعی است، هرچند هر دو خیلی سریع در چند هفته اول درمان از بین‌ می‌روند. برای جلوگیری از عوارض، درمان‌های کاهش سلولیت باید توسط یک متخصص و یا متخصص زیبایی انجام‌شود. سلولیت از طریق یک فرکانس رادیویی طولانی‌مدت حذف می‌شود. اما سلولیت‌های جدید نیز ممکن است در طول درمان در بدن ایجاد‌ شوند، بنابراین بیماران باید یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی داشته‌ باشند.

هایفو

هایفو نام تجاری یک فن آوری جدید است که سلولیت را به وسیله نفوذ از لایه‌های پوستی بدون آسیب‌رساندن به پوست یا بافت‌ها هدف قرار می‌دهد. این روش از بین یردن سلولیت درمانی دقیق است و تنها نیاز به یک جلسه یک ساعته دارد. تکنولوژی هایفو از یک سطح عامل با مساحت ۴۳ میلیمتر مربع استفاده‌ می‌کند تا امواج اولتراسونیک متمرکز با شدت بالا را ۱۳ میلی‌متر به داخل چربی زیر جلدی تزریق‌ کند. هایفو کیسه‌های چربی که در اطراف بدن قراردارند را درمان می‌کند و برای پیکرتراشی و شکل‌دهی به بدن و رفع چربی سطح پوست روشی ایده‌آل است. سلول‌های چربی تحریک‌ شده در ناحیه درمان می‌میرند و در طی یک هفته حل‌ می‌شوند. سلول‌های چربی در ناحیه تحت درمان از‌ بین‌ می‌روند و حل‌ می‌شوند، سپس باقیمانده توسط سیستم لنفاوی برداشته‌ می‌شود و در طول یک هفته از بدن حذف‌ می‌شود. این روش باعث کاهش دائمی لایه چربی می‌شود. ابتدا درمانگر منطقه مورد آزمایش را برای تعیین روش درمان سلولیت مشخص‌ می‌کند. یک لایه نازک ژل بر روی پوست و هد درمان اعمال می‌شود. هد بر روی ناحیه قرار داده‌ می‌شود و امواج هایفو منتشر می‌شوند. در این مکان به مدت ۲ دقیقه حرارت ایجاد‌ می‌شود و سپس هندپیس در سطح بعدی قرار می‌گیرد و فرآیند تکرار می‌شود تا زمانی که کل منطقه کامل شود. به محض اتمام جلسه، سطح منطقه تحت درمان دمای طبیعی پیدا می‌کند اما حرارت در عمق پوست احساس می‌شود. این ناحیه ممکن است قرمز یا متورم شود و این اثر تا ۲ هفته باقی‌ بماند. تاثیر روش هایفو در درمان فرورفتگی‌های سطح پوست، معمولا دو تا چهار ماه پس از درمان قابل‌ مشاهده‌ است.

کویتیشن

اولتراسوند کویتیشن یکی از آخرین روش‌های غیرجراحی رفع چربی‌های زیر پوست است. این روش پیکرتراشی از امواج آلتراسونیک با فرکانس رادیویی بالا و پایین استفاده‌ می‌کند که به لایه‌های زیرپوستی که سلول‌های چربی در آنها ذخیره‌ می‌شوند، نفوذ می‌کند. اولتراسوند کویتیشن، انرژی متمرکز صوتی را مستقیما به‌ صورت موضعی به مناطق درمان هدایت می‌کند و بنابراین می‌تواند به‌صورت انتخابی سلول‌های چربی زیر جلدی را از طریق هزاران انفجار میکروسکوپی که بر غشاهای سلولی چربی تأثیر می‌گذارد، مختل کند. پس از تجزیه غشای سلولیت در بافت چربی، چربی به داخل مایع بین سلول‌ها آزاد می‌شود و اینجا مکانی است که چربی‌ها به‌صورت آنزیماتیک به گلیسرول و اسیدهای چرب تبدیل می‌شوند. گلیسرول محلول در آب از طریق سیستم گردش خون حرکت می‌کند، درحالیکه اسیدهای چرب آزاد حل‌نشده و از طریق کبد دفع می‌شوند. زمان درمان بسیار به منطقه تحت درمان وابسته است اما یک جلسه معمولی بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول‌ می‌کشد. این زمان دربرگیرنده فرآیند مشاوره، درمان و پس از درمان است. بیشتر بیماران تغییر فوری در ظاهر خود را پس از اولین جلسه و نتایج مطلوب را پس از ۶ تا ۱۰ جلسه مشاهده‌ می‌کنند. سن، متابولیسم، تغییرات در فعالیت هورمونی بدن، دارو، ساختار بافت و محل درمان، بر نتایج تاثیر می‌گذارد. این متد درمان فرورفتگی‌های سطح پوست، یک روش غیرتهاجمی ایمن، بدون درد و تقریبا بدون عوارض جانبی است. در این روش نیازی به بیهوشی نیست.

 مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

46total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*