سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن با (لیزر،میکرودرم، کرم)

اکثر افرادی که مشکل پوست تیره دارند، برای رفع مشکلشان از کرم‌های سفید کننده استفاده می‌کنند و قرص می‌خورند. برخی از افراد نیز از محلول‌های طبیعی و داروهای خانگی برای رفع لکه‌های پوست، جای جوش و دیگر مشکلات پوست استفاده می‌کنند. با اینکه تاثیر برخی از این درمان‌ها ثابت شده است، اما نتایج حاصل معمولا مدت کوتاهی باقی می‌مانند. در اینجا است که روش‌های پیشرفته‌تر، مانند روشن کردن پوست و سفید کردن پوست وارد می‌شود. فرایندهای زیباسازی که هدفشان درمان بافت‌های آسیب دیده و کاهش غلظت ملانین در پوست است، باعث ایجاد پوستی سالم‌تر و روشن‌تر می‌شوند. معمولا در این فرایندها از مواد شیمیایی و تکنولوژی جدید برای رسیدن به نتایج مطلوب استفاده می‌شود. روشن کردن پوست معمولا در مطب پزشک انجام می‌شود. اگر روشن شدن به طرز صحیح انجام شود، نتایج بلند مدت و خطر کمی خواهد داشت.

اگر می‌خواهید قسمتی از پوست خود را روشن کنید اما از درمان‌های خانگی و قرص‌های روشن کننده پوست نا امید شده‌اید، می‌توانید از دیگر روش‌های زیبایی مانند میکرودرم، لیزر و لایه برداری شیمیایی برای روشن کردن پوست خود استفاده کنید. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی با شما درمورد مشکل پوستتان و اهدافتان از درمان صحبت کرده و روشی که برای روشن سازی پوست شما مناسب است را به شما پیشنهاد می‌دهند.
برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ و ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید .

مزایای روشن کردن پوست


روشن کردن پوست با هر روشی که انجام شود، مزایایی دارد. برخی از مزایای روشن شدن پوست عبارتند از:

  • روشن کردن پوست: همان گونه که از نامش پیداست، روشن کردن پوست به رفع لکه‌های تیره پوست و ایجاد پوستی صاف با رنگ مطلوب کمک می‌کند.
  • خلاص شدن از مشکلات پوستی: سفید کردن پوست باعث می‌شود که فرد از لکه‌های تیره، جای جوش‌ها و دیگر مشکلات پوستی راحت شود.
  • فواید روانی: زمانی که فرد از مشکلات پوستی ذکر شده رنج می‌برد، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد و احساس جذاب نبودن پیدا می‌کند. بنابراین روشن کردن پوست، به افزایش اعتماد به نفس نیز کمک می‌کند.
  • زمان زیادی نگرفتن: انجام درمان‌های موجود برای روشن شدن پوست و سفید سازی پوست آسان است و زمان زیادی نمی‌گیرد.
  • نگهداری و محافظت راحت: پس از درمان، نگهداری و محافظت از پوست راحت است.

فرآیند روشن کردن پوست باعث رفع چه نوع مشکلات پوستی می‌شود؟


فرآیند روشن کردن پوست لکه‌ها و تیرگی‌های پوستی زیر را برطرف کند:

روش‌های روشن شدن پوست، بی خطر بوده و برای تمام انواع پوست‌ها مناسب می‌باشند. روش‌های روشن کردن پوست، تولید آنزیم تولید کننده ملانین را متوقف می‌کنند. روشن کننده پوست نوعی لایه بردار ضعیف است که برای درمان تمام انواع لکه‌های صورت مفید می‌باشد.

روش‌های روشن و سفید شدن پوست


در فرآیند روشن کردن پوست از روش‌های مختلفی برای تقویت یا بازیابی سلامت پوست صورت استفاده می‌شود. پزشک با توجه به نوع پوست و مشکلی که دارد، انجام یک یا چند مورد از موارد زیر را توصیه می‌کند.

کرم‌های روشن کننده پوست

کرم‌های قوی روشن کننده پوست به صورت تجویزی در اختیار بيماران قرار می‌گیرند. این کرم‌ها معمولا دارای یک یا چند مورد از داروهای زیر هستند:

  • هیدروکینون
  • کورتیکو استروئیدهایی (داروهای استروئیدی) مانند هیدروکورتیزون

استفاده از محصولات حاوی این ترکیبات که توسط پزشک تجویز نشده باشند، ممنوع است زیرا اگر به طرز نادرست استفاده شوند، باعث ایجاد عوارض شدید می‌شوند. مصرف محصولاتی مانند جیوه که دارای دیگر مواد مضر هستند نیز ممنوع است. قبل از خرید هر محصول، محتویات آن را بررسی کنید. اگر دارای هیدروکینون، کورتیکو استروئید یا جیوه بودند، یا اگر محتویات محصول روی آن نوشته نشده بود، آنها را نخرید. بسیاری از دیگر محصولات روشن شدن پوست که حاوی مواد طبیعی هستند و بدون نسخه به فروش می‌رسند به صورت آنلاین و در فروشگاه‌ها موجود هستند. این محصولات مجاز و بی خطر هستند اما تضمینی برای مفید بودنشان وجود ندارد.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی که به نام لایه بردار پوست نیز شناخته می‌شود، یک درمان کم تهاجمی برای درمان ناصافی‌ها و چروک‌های پوست و روشن شدن پوست است. در این روش از محلول‌های شیمیایی، مانند اسید سالیسیلیک یا اسید کربولیک برای ایجاد یک زخم کنترل شده استفاده می‌شود. زخم حاصل در نهایت کنده می‌شود. با کنده شدن پوست، یک لایه پوست جدیدتر، جوان‌تر و روشن‌تر ایجاد می‌شود. لایه برداری شیمیایی روشی بی خطر است و فقط احتمال دارد کمی سوزش ایجاد شود. پس از درمان کمی قرمزی و تورم وجود خواهد داشت که با مصرف داروها و استفاده از کرم‌هایی که پزشک تجویز می‌کند، این علائم نیز برطرف خواهند شد. دوره نقاهت با توجه نوع مواد شیمیایی مورد استفاده، فرق می‌کند. در مواردی که لایه برداری خفیف باشد، بهبودی بین ۱ تا ۷ روز طول می‌کشد. اما در لایه برداری‌های متوسط و عمیق، بهبود کامل به طور متوسط حدود ۱ تا ۳ هفته زمان می‌برد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش زیبایی خفیف است که همراه با یا به عنوان جایگزینی برای درم ابریژن استفاده می‌شود. در میکرودرم ابریژن، از تجهیزات کمی ساینده برای برداشت لایه خارجی پوست و ایجاد پوستی جوان‌تر و نرم‌تر استفاده می‌شود. روش کار در میکرودرم ابریژن به دو شکل است:
در روش اول از یک وسیله دستی استفاده می‌شود که کریستال‌های ریزی را روی پوست می‌پاشد. این وسیله یک فضای خالی دارد که کریستال‌ها و پوست مرده را به درون خود کشیده و باعث ایجاد پوستی نرم‌تر می‌شود.
در روش دوم، که روشی جدیدتر است، از دستگاهی با سر الماسی استفاده می‌شود. دستگاه به آرامی روی پوست محل مورد نظر کشیده شده و پوست را پوسته پوسته کرده و باعث تحریک ایجاد کلاژن جدید می‌شود.
میکرودرم ابریژن روشی آسان، بدون درد و غیر تهاجمی برای درمان پوست است و معمولا نیازی به داروی بی حسی ندارد. دوره بهبودی میکرودرم ابریژن نیز در مقایسه با دیگر روش‌های زیبا سازی مانند لایه برداری با لیزر یا درم ابریژن، کوتاه‌تر است. پس از درمان، ممکن است کمی تورم و قرمزی وجود داشته باشد که بعد از چند ساعت برطرف می‌شود.

لایه برداری با لیزر

لایه برداری با لیزر، که به نام لایه برداری لیزری یا روشن شدن پوست با لیزر نیز شناخته می‌شود، مستلزم استفاده از نور متمرکز برای برداشت دقیق پوست می‌باشد. در این فرآیند، هر بار یک لایه از لایه خارجی پوست برداشته شده و لایه زیرین گرم می‌شود تا سلول‌های جدید رشد کرده و پوستی نرم‌تر و صاف‌تر ایجاد شود.
روشن کردن و لایه برداری پوست با لیزر، فرآیندی دردناک است. معمولا، قبل از انجام درمان، از بی حسی موضعی با کرم خنک کننده استفاده می‌شود. در روش‌هایی که تهاجمی‌تر هستند، پزشک، بیمار را بیهوش می‌کند تا هیچ نوع ناراحتی را احساس نکند. انجام درمان، با توجه به مساحت محل درمان، بین ۳۰ دقیقه تا دو ساعت طول می‌کشد. دوره بهبودی نیز با توجه به نوع لیزردرمانی مورد استفاده، بین ۱ – ۲ روز تا ۱-۲ هفته یا بیشتر طول می‌کشد. عوارض جانبی شامل تورم، قرمزی، کبودی و حساسیت به نور خورشید است. بعد از جراحی، فرد باید از قرارگیری طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کند. همچنین، برای جلوگیری از عفونت و بهبود سریع‌تر، بیمار باید کرم ضد آفتاب استفاده کرده و داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کند.

نتایج


در ۷ روز اول پس از درمان، پوست کمی قرمز و متورم خواهد بود. معمولا در روزهای دوم و سوم پس از درمان، پوست به شکل پوسته پوسته در می‌آید. یک هفته پس از درمان، بهبودی پوست نمایان خواهد شد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن با (لیزر،میکرودرم، کرم)
۱ از ۱ رای

2460total visits,5visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*