زیبایی بینی بدون عمل جراحی(با تزریق ژل و چربی)؛مزایا و مراحل

امروزه روشی برای تغییر ظاهر بینی بدون انجام جراحی وجود دارد‌. رینوپلاستی بدون جراحی، روشی موثر برای اصلاح بینی و ایجاد تعادل بین بینی و صورت است. رینوپلاستی بدون جراحی با استفاده از ژل‌های تزریقی، حجم بینی را افزایش داده و به بینی شکل می‌دهد. ژل‌های تزریقی صورت، حدود بینی را مشخص کرده و قسمت‌های نامتقارن را اصلاح می‌کند. عمل بینی بدون جراحی باعث اصلاح یکی از مهم‌ترین اجزای صورت می‌شود. در روش‌های معمول رینوپلاستی، آناتومی بینی تغییر یافته و غضروف و بافت استخوانی کوچک می‌شد تا شکل ظاهری بینی تغییر کند. رینوپلاستی بدون جراحی، آناتومی بینی را تغییر نمی‌دهد بلکه جراح از چربی یا ژل برای پر کردن تورفتگی‌ها و خوش فرم ساختن بینی استفاده می‌کند.

برای افرادی که به دنبال تغییرات کوچک، مانند تغییر نوک بینی یا اصلاح برآمدگی خلفی بینی هستند، روش بدون جراحی گزینه مناسبی است. روش بدون جراحی، بدون استفاده از چاقوی جراحی، شکل ظاهری بینی را زیبا کرده و مشکلات بینی را برطرف می‌کند. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی پس از بررسی شرایط و وضعیت کلی بیمار، ممکن است روش بدون جراحی را به افرادی که می‌خواهند درمانشان جراحی، استفاده از داروی بی‌حسی، درد دوره نقاهت ، دوره بهبودی و هزینه‌های بالای جراحی رینوپلاستی را نداشته و عملی کوتاه با نتیجه‌ای جذاب‌ باشد، پیشنهاد دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش زیبایی بینی با تزریق ژل یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ و ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل نمایید.

 

عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی چگونه بر محل تاثیر می‌گذارد؟


 

ژل به هر قسمتی از بدن که تزریق شود، باعث افزایش حجم می‌شود. ژل‌های ژوویدرم و رستیلن همه از هیدرولیک اسید ساخته شده‌اند. هیدرولیک اسید یک ماده شیمیایی است که در پوست انسان و مایعات مفصلی وجود دارد، که بخشی از مایع خارج سلولی که ماده زمینه‌ای نامیده می‌شود در آنجا ساخته می‌شود. اسید هیدرولیک آب را به خود جذب کرده و با آب ترکیب شده و پوست را پر می‌کند تا چین و چروک‌های صورت را رفع کرده و شکل مناسبی به بینی بدهد. رادیس ماده‌ای شیمیایی به نام هیدروکسی اپاتیت است که یکی از عناصر اصلی استخوان می‌باشد. هیدروکسی اپاتیت محکم‌تر از اسید هیدرولیک بوده و در اکثر بیماران دوام بیشتری دارد، بنابراین پزشک برای رینوپلاستی یا عمل بینی بدون جراحی یا عمل بینی بدون جراحی در اکثر بیماران از هیدروکسی اپاتیت استفاده می‌کند.

تزریق چربی به این روش انجام می‌شود که ابتدا چربی از طریق جراحی و با استفاده از لیپوساکشن از یک قسمت بدن برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده می‌شود. ممکن است با گذر زمان مقداری از چربی جذب شود اما بیشتر چربی برای مدتی طولانی در محل باقی می‌ماند. چربی از طریق یک برش کوچک از گردن یا شکم برداشته می‌شود. سپس چربی تمیز و تغلیظ شده و در مرحله بعد به قسمت مورد نظر بینی تزریق می‌شود. هنگامی که ژل یا چربی در بالای برآمدگی بینی تزریق شد، باعث کوچکی یا حتی در برخی از بیماران باعث از بین رفتن برآمدگی می‌شود. زمانی که ژل به طور صحیح در نوک بینی تزریق شود، باعث بالا رفتن و خوش فرم شدن نوک بینی می شود. با اینکه ژل به نوک بینی تزریق شده، اما نوک بینی کوچک‌تر شده و کمتر گوشتی به نظر خواهد رسید. قسمت های تورفته و نامتقارن نیز با تزریق ژل، پر شده و صاف‌ خواهند شد.

مزایا


 

  • درد کمتر: در عمل جراحی بینی پس از گذشت چند هفته بهبودی حاصل می‌شود. از آنجا که انجام رینوپلاستی با جراحی نیاز به شکستن استخوان و برش غضروف دارد، بیمار در دوره بهبودی نیز باید درد زیادی را تحمل کند. در روش غیر جراحی، فقط چند تزریق ساده انجام می‌شود و دوره بهبودی دردناکی نخواهد داشت.
  • خطر کمتر: در تمام روش‌هایی که برای جراحی بینی استفاده می‌شود، خطر عفونت یا ایجاد عوارض دیگر وجود دارد. روش بدون جراحی نیازی به داروی بی حسی و ابزارهای جراحی ندارد و در نتیجه خطر ایجاد عوارض کاهش می‌یابد.
  • تغییر غیر دائمی: جراحی بینی باعث تغییر در شکل و ظاهر بینی می‌شود. برای بیمارانی که نمی‌خواهند تغییر دائمی در صورتشان ایجاد شود، روش غیر جراحی بهتر است. تزریق ژل و چربی، بدون تزریق نگهدارنده، مدت ۶ ماه دوام خواهد آورد.
  • طول فرآیند درمان: انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی با روش جراحی حدود ۴ ساعت طول می‌کشد. اما رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی غیر جراحی معمولا حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

محل‌های درمان


مشکلات رایجی در شکل بینی وجود دارد که با عمل جراحی بینی غیر جراحی و تزریق ژل و چربی برطرف می‌شود. مواردی که با تزریق ژل و چربی برطرف می‌شوند عبارتند از: تغییر نوک بینی، اصلاح بریج پایین، اصلاح نامتقارنی و مخفی سازی برآمدگی خلفی. بزرگ کردن قسمت خلفی بینی در افرادی انجام می‌شود که بریج بینی آن‌ها پهن یا پائین است. با تزریق چربی یا ژل به بریج بینی، بریج برجسته‌تر و مشخص‌تر می‌شود. برآمدگی‌های خلفی با تزریق ژل درمان می‌شوند. چربی یا ژل در قسمت بالایی و پایین برآمدگی تزریق می شود تا برآمدگی را بپوشاند. این کار، تورفتگی‌های اطراف برآمدگی را پر کرده و محل را صاف و برآمدگی را پنهان می‌کند. پائین یا کوچک بودن نوک بینی با تزریق ماهرانه ژل به نوک بینی برطرف می‌شود. قسمت‌های نامتقارن نیز با تزریق ژل به تورفتگی‌ها برطرف می‌شوند. نتایج تزریق به مهارت پزشک جراح بستگی دارد. یک متخصص بالینی نیز با آگاهی و توانایی در ایجاد تعادل در صورت می‌تواند بینی طبیعی و زیبایی ایجاد کند.

روش‌های مختلف


تزریق ژل

جراح با مهارت ژل را به قسمت‌های مورد نظر تزریق می‌کند. اکثر ژل‌های تزریقی دارای ماده بی حس کننده موضعی هستند تا ناراحتی حین درمان را کاهش دهد. تزریق ژل بر تنفس طبیعی فرد تاثیر نمی‌گذارد زیرا ژل به پوست بینی تزریق می‌شود. بیماران در حین درمان بیدار هستند و می‌توانند به تزریق ژل‌ها واکنش نشان دهند. تزریق باعث خونریزی یا تورم بینی نمی‌شود. هیچ زخم طولانی مدتی روی بینی ایجاد نخواهد شد. ممکن است بلافاصله بعد از تزریق کمی قرمزی در محل دیده شود. اما روز بعد، قرمزی کاملا برطرف می‌شود. اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از عمل به فعالیت‌های روزانه خود برگردند.

تزریق چربی

تزریق چربی به طور سرپایی و معمولا با بی حسی موضعی انجام می‌شود. در صورت نیاز، یک ساعت قبل از درمان، داروی کاهش درد به بیمار داده می‌شود. فرآیند درمان یک ساعت طول می‌کشد. تزریق چربی در دو مرحله انجام می‌شود. ابتدا سلول‌های چربی از قسمتی از بدن که دارای بافت چربی زیرپوستی است ، برداشته می‌شود. معمولا چربی از شکم، باسن، ران‌ها یا زانو برداشته شده و زیر پوست قسمت مورد نظر در بینی تزریق می‌شود.

نتایج


عمل زیبایی بینی بدون جراحی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به استفاده از داروی بی حسی نیست. درمان با این روش دائمی نیست زیرا ژل‌های تزریقی معمولا ۶ ماه دوام دارند. با تزریق نگهدارنده‌ها، نتایج مدت بیشتری دوام خواهند داشت. نتایج فورا نمایان می‌شود. معمولا برای اصلاح شکل بینی فقط به یک جلسه درمان نیاز است.

دوره نقاهت


دوره نقاهت عمل جراحی بینی بدون جراحی شبیه به دوره نقاهت ژل‌های تزریقی در دیگر قسمت‌های صورت است. اکثر بیماران مدت ۲ تا ۳ روز ‌کمی تورم و تغییر رنگ پوست خواهند داشت. اکثر مردان نیازی به پنهان کردن محل تورم ندارند. زنان می‌توانند مانند قبل، آرایش کنند. تقریبا تمام بیماران روز بعد از عمل به محل کار برمی‌گردند. درصد کمی از بیماران (حدود ۱۰ درصد) دچار کبودی زیادی می‌شوند که نیاز به پوشاندن با آرایش دارد. بهبود این کبودی‌ها، مانند کبودی‌های دیگر قسمت‌های بدن، ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

125total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*