راههای لاغر کردن و لیفت ساق پا بدون جراحی

با گذشت هر روز، تعداد افراد بیشتری، به‌ویژه خانم‌ها، از اندازه ساق پاهای خود ناراضی هستند و تعداد زیادی نیز به جراحی ساق پا فکر می‌کنند. هرچند، راه‌های دیگری برای لاغری ساق پا، وجود دارند که کمتر تهاجمی هستند. برای بیمارانی که به کوچک کردن ساق پا فکر می‌کنند، روش‌های مختلفی وجود دارند. هر روش، از راهی کمی متفاوت، به حل این مشکل می‌پردازد. یک روش ممکن است نسبت به روش‌های دیگر، برای یک فرد، بهتر باشد و پزشک برای تعیین بهترین روش به شما کمک می‌کند.

انتخاب روش لاغری ساق پا به دلیل چاق شدن ساق پا، بستگی دارد. لیفت ساق پا از راه‌های غیرجراحی، روشی است که از ابزار خاصی برای ایجاد یک جراحت کنترل شده برای حجم‌های کم چربی، استفاده می‌کند. سه روش معمول مورد استفاده برای کوچک کردن غیرجراحی ساق پا به این شرح است: تزریق بوتاکس، مزوتراپی، هایفو، رادیوفرکانسی.

برای کسانی که می‌خواهند ساق پای خود را کوچک کنند ولی روش‌های جراحی را نمی‌خواهند، متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی، خدمات درمانی غیر تهاجمی ارائه می‌کنند که به داشتن پاهای زیبا کمک می‌کند. اولین قدم هر روش لاغری ساق پا، یک مشاوره خصوصی است. در این مشاوره، پزشک اهداف و خوسته‌های دقیق شما را متوجه می‌شود. برای دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ –۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

چه عواملی موجب چاقی عضلات ساق پا می‌شوند؟


عضلات سفت ساق پا ممکن است توسط اختلال کمپارتمان، ایجاد شده باشند. در این صورت، عضله برای غلاف اطراف خود، بیش از حد بزرگ می‌شود و موجب فشار و گاهی درد و محدودیت حرکتی می‌شود. معمولا ساق پاهای چاق از تجمع بافت چربی حاصل می‌شوند؛ رشد بیش از حد ساق پا ممکن است در بیمارانی با دیستروفی عضلانی دیده شود. دیستروفی عضلانی یک بیماری وراثتی است که به اَشکال مختلفی دیده می‌شود. عوامل داخلی که موجب ساق پای چاق می‌شوند، مانند احتباس آب (ادم) یا لیمفوستاسیس (لنف ادم) نیز نیازمند درمان برای دلیل مشکل است و نه جراحی زیبایی.

متقاضی مناسب


بهترین کاندید درمان برای لاغری ساق پا:

 • تمایل به داشتن ساق پای زیبا و خوش‌تراش
 • داشتن ساق پای بزرگ عضلانی
 • داشتن ساق پاهای نامتقارن
 • داشتن چربی و ادم در ساق پا
 • بی‌میلی به پوشیدن شلوار کوتاه یا دامن به‌دلیل شکل ظاهری ساق پا

لاغری ساق پا بدون جراحی


تزریق بوتاکس

معمولا، خانم‌هایی که ساق پای چاق یا عضلانی دارند و می‌خواهند ساق پای خوش تراش و زنانه داشته باشند، می‌توانند تحت درمان کوچک کردن ساق پا با بوتاکس قرار گیرند. این روشی ساده و آسان با حداقل اثرات جانبی است و تزریق بوتاکس با بی حس کردن اعصاب تامین‌کننده عضلات پا و جمع شدن عضلات گستروکنمیوس، یا آتروفی، عمل می‌کند. حتی ایجاد کاهش کمی لاغری در قطر ساق پا مستلزم آن است که مقدار زیادی بوتاکس، مکررا در فواصل سه ماهه، تزریق شود. پس از سه درمان اولیه، اکثر بیماران، بهبود کمی را متوجه می‌شوند که ۶-۹ ماه دوام دارد.

اندازه‌گیری میزان لاغری و لیفت ساق پا دشوار است ولی عضله ضعیف شده کمتر برجسته به‌نظر می‌رسد. بعضی پزشکان توصیه می‌کنند که استفاده مداوم، در نهایت به اثرات بادوام‌تر و حتی لاغر شدن دائمی منجر شود. هرچند، معمولا دلیل اصلی ساق پای چاق‌تر، عضلات گستروکنمیوس است که از لحاظ ژنتیکی، رشد زیادی داشته‌اند. در اکثر موارد، تزریق بوتاکس یا برداشتن بخشی از عضله، ضروری است.

در حالیکه بوتاکس، معمولا ناراحتی کمتری ایجاد می‌کند، بیماران می‌توانند کرم موضعی بیحس کننده در طول انجام تزریق، درخواست کنند. برای بیمارانی که تزریق بوتاکس در پیشانی داشته‌اند، بوتاکس لاغری ساق پا هم بسیار مشابه آن است. با استفاده از یک سری سرنگ، پزشک، با دقت بوتاکس را به‌طور یکنواخت در عضله گستروکنمیوس تزریق می‌کند که عضله اصلی ساق پا و دلیل چاقی آن است. با استفاده از رویکرد دقیق تزریق بوتاکس، این روش اغلب می‌تواند، در کمتر از یک ساعت، انجام شود.

مزایا

 • هیچ جای زخمی برجا نمی‌گذارد.
 • هیچ زمانی برای بهبود نیاز ندارد.
 • برجستگی عضله ساق پا را کاهش می‌دهد.
 • یک روش غیر تهاجمی است.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش ایمن، با حداقل تهاجم است که برای ذوب و دفع چربی و کاهش چربی و سلولیت استفاده می‌شود و بنابراین، می‌تواند برای لاغری ساق پا هم استفاده شود. مزوتراپی، بدون تخریب کامل سلول‌های چربی، چربی آنها را از بین می‌برد. این کار، از نظر ایجاد ظاهری طبیعی، به مزوتراپی کمک می‌کند. اگر بعد از مزوتراپی، چاق شوید، به راحتی،  چربی قسمت‌های درمان شده بازمی‌گردد.

نواحی درمان شده، تا زمانی که بیمار، عادات زندگی سالم را حفظ کند، عاری از چربی باقی خواهد ماند. اصول معمول میانه‌روی در رژیم غذایی، و ترکیبی از ورزش‌های هوازی و غیرهوازی، بسیار مفید هستند. درمان‌های سلولیت، ممکن است به ۶ ماه مراقبت و نگهداری نیاز داشته باشد.

مزایا

 • سلولیت را مستقیما درمان می‌کند.
 • نتیجه آن، پوستی صاف‌تر است.
 • چربی را در نواحی خاصی، کاهش می‌دهد.
 • رسوبات چربی و سلول‌های چربی از آن ناحیه دفع می‌شوند و بدن، دوباره به وزن قبلی بازنمی‌گردد که معمولا بعد از لیپوساکشن اتفاق می‌افتد.
 • یک روش غیرجراحی است.
 • به بستری شدن، بیهوشی عمومی یا استراحت بعد از عمل، نیازی ندارد.

رادیوفرکانسی

انرژی رادیوفرکانسی می‌تواند برای مشکل عضله گاستروکنمیوس و برای تخریب موضعی بافت در ساق پا، به‌منظور کاهش حجم اضافی و شکلی زیباتر، استفاده شود. جریان آر اف مستقیما روی عضله، در محل‌های منتخب، اعمال می‌شود. این روش، با بیحسی موضعی انجام می‌شود. بهبودی، نسبتا سریع است. بیشتر بیماران، می‌توانند فعالیت‌های سبک را ظرف چند روز تا یک هفته، ازسر گیرند. ناتوانی عملکردی از لحاظ راه رفتن، دویدن یا پرش، معمولا پس از بهبودی، دیده نمی‌شود ولی چنین فعالیت‌هایی ممکن است دردناک باشند. در حالیکه لاغری ساق پا با RF، روشی با حداقل تهاجم درنظر گرفته می‌شود، ولی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌گردد.

مزایا

 • حداقل تهاجم برای آسیب کمتر به بدن
 • یکنواختی عملکرد، نرخ بی‌نظمی در شکل ایجاد شده را کمتر می‌کند.
 • نتایج آنی
 • عملا، بدون هیچ جای زخم

هایفو

هایفو روشی پزشکی است که از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای گرم کردن موضعی و تخریب بافت بیمار یا آسیب دیده از طریق از بین بردن آن، استفاده می‌کند. این روشی غیر تهاجمی برای کاهش چربی و خوش تراش کردن ساق پا است که تجربه درمانی رضایت‌بخش با اثرات خوب و بادوام، برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

ابتدا مکش خلاء پوست و لایه چربی زیرجلدی به درون سر دستگاه درمان انجام می‌شود و سپس با درمان هایفو، انرژی اولتراسوند به‌صورت ضربه‌ای به لایه چربی زیرجلدی در اعماق کنترل شده، نفوذ می‌کند و به‌صورت انتخابی، سلول‌های چربی موضعی را بلافاصله به‌صورت مکانیکی از بین می‌برد و چربی به شکل تری‌گلیسیرید آزاد شده و از طریق کبد و مسیرهای طبیعی متابولیک و فیزیولوژیک بدن، فرآوری می‌شود درحالیکه بافت‌های اطراف آن مانند عروق خونی، اعصاب و عضلات، آسیبی نمی‌بینند. درمان با هایفو به کمک خلاء، انرژی را با زاویه ورود بزرگ‌تری نسبت به هایفو معمولی، به داخل لایه چربی می‌فرستد، فقط انرژی با تراکم پایین بر روی اپیدرم، عمل می‌کند و برای بیمار، تجربه درمانی رضایت‌بخش، راحت و ایمن، به ارمغان می‌آورد.

بهترین بیماران برای درمان هایفو، کسانی هستند که  شاخص توده بدنی پایین‌تر از ۳۰ دارند پزشکان باید این درمان را فقط برای کسانی انجام دهند که پوست خوبی دارند، و پوست آنها خیلی شُل نشده است. و یک نکته مهم اینکه، پزشکان باید هایفو را فقط برای نواحی چاقی موضعی به‌کار بگیرند.

مزایا

 • نتایج سریع، کاهش ۱ اینچ سایز در اولین جلسه. درمان مناسب برای کاهش سایز متوسط ۲ اینچ
 • به عروق خونی، اعصاب و بافت‌های عضلانی، آسیب نمی‌رساند، ایمنی بالا و بدون عوارض جانبی
 • درمان غیر تهاجمی، بدون درد، روند درمان ایمن و راحت.
 • بدون بیهوشی، بدون جراحت، بدون زمان بهبود. پس از انجام درمان، بلافاصله می‌توانید به زندگی و کار روزمره بازگردید.


مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

394total visits,7visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*