درمان و اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با بوتاکس: هزینه و عوارض

لبخند زیبا چهره را پرفروغ و درخشان می‌کند. اما برخی از افراد از لبخند خود راضی نیستند، زیرا هنگام تبسم، لثه‌های آنها بیش از حد نمایان می‌شود. لثه‌های برخی افراد بیش از حد جلو آمده و تمام جلوه و زیبایی دندان‌های سفیدشان را تحت الشعاع قرار می‌دهد. این لبخند اغلب لبخند لثه ای نامیده می‌شود و می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس افراد و در نتیجه جلوگیری از لبخند زدن به خصوص هنگام عکس گرفتن شود.

اگر از نمایان شدن لثه‌های خود هنگام لبخند زدن احساس ناراحتی و خجالت می‌کنید، می‌توانید با یک راه حل ساده با این مشکل مقابله کرده و احساس اعتماد به نفس بیشتری را هنگام لبخند زدن داشته باشید. متخصصین در کلینیک زیبایی دکتر رضیعی با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توانند پس از ارزیابی شدت لبخند لثه‌ای شما، مقدار بوتاکس مورد نیاز را برای شما تعیین کرده و میزان نمایش لثه‌هایتان را هنگام لبخند زدن کاهش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اصلاح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

علت‌ها و دلایل


لبخند لثه‌ای می‌تواند با عوامل متعددی ایجاد شود:

 • وجود بافت لثه اضافی که هنگام لبخند، بیرون زده و نمایان می‌شود.
 • نازک بودن لب بالا که فاقد حجم کافی برای پوشش لثه است.
 • بیش فعال بودن عضلات بالابرنده لب بالا
 • کوچک بودن دندان‌های بالا که فضای لبخند را به اندازه کافی پر نمی‌کند.
 • درمان‌های ارتودنسی که باعث رشد و جلو آمدن بیش از حد لثه می‌شود.
 • التهاب ناشی از عدم بهداشت دهان و دندان و بروز بیماری‌های لثه
 •  عوامل وراثتی خاص و اختلالات متابولیسم
 • رشد بیش از حد استخوان فک بالا به تنهایی

انواع


 

 • لبخند لثه‌ای خفیف: اگر هنگام لبخند زدن، طول دندان کمتر از ۲۵٪ مشخص شود، به عنوان لبخند لثه‌ای خفیف محسوب می‌شود.
 • لبخند لثه‌ای متوسط: اگر بافت لثه حدوداً ۲۵٪ تا ۵۰٪ نمایان شود، به عنوان لبخند لثه‌ای متوسط در نظر گرفته می‌شود.
 •  لبخند لثه‌ای پیشرفته: اگر نمایش بافت لثه بین ۵۰٪ تا ۱۰۰٪ باشد، به عنوان لبخند لثه‌ای پیشرفته به شمار می‌آید.
 •  لبخند لثه‌ای شدید: اگر لبخند با نمایش ۱۰۰٪ (یا بیشتر) بافت لثه همراه باشد، به عنوان لبخند لثه‌ای شدید در نظر گرفته می‌شود.

تزریق بوتاکس چگونه باعث اصلاح لبخند لثه‌ای می‌شود؟


در لبخند لثه‌ای، لب بالا بیش از حد بالا رفته و دندان‌های فوقانی و لثه‌ آشکار می‌شود، این امر از جذابیت و زیبایی لبخند می‌کاهد. لبخند لثه‌ای هنگام تبسم فرد، ضخامت بیش از حد نرمال (حدوداً ۲ میلی‌متر) از لثه‌ را بالاتر از دندان‌های فوقانی نمایان می‌کند. تزریق بوتاکس یک روش غیر تهاجمی، بی‌خطر و غیر جراحی است که به طور موقت لبخند لثه‌ای را اصلاح می‌کند. تنها با دو بار تزریق بوتاکس نزدیک پایه بینی، عضله لب بالایی ریلکس شده و لبخندتان زیبا و طبیعی می‌شود. تزریق بوتاکس یک روش درمان مناسب و مؤثر برای افرادی است که مایل به کاهش لبخند لثه‌ای و اصلاح طراحی لبخند خود هستند.

مزایای تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس یک روش ایمن و غیر جراحی است که برای اصلاح طراحی لبخند لثه‌ای مورد تأیید قرار گرفته است. بوتاکس یک راه حل موقتی است و اثرات آن به طور کامل برگشت‌پذیر است. مزایای کامل تزریق بوتاکس ممکن است برای چند هفته پس از درمان دیده نشود. تأثیرات بوتاکس معمولاً حدوداً سه تا چهار ماه دوام خواهد داشت. درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس سریع و راحت است.

چه افرادی می‌توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند؟


کاندیداهای مناسب برای تزریق بوتاکس به منظور درمان لبخند لثه‌ای باید دارای لثه‌های سالم بوده و از وضعیت سلامت خوبی برخوردار باشند. این افراد باید انتظارات معقولی از این روش داشته باشند.

چه عضلاتی در ایجاد لبخند لثه‌ای نقش دارند؟


 

عضلات بالابرنده لب بالا: برای کاهش انقباض لب بالا در افراد مبتلا به لبخند لثه‌ای عضله بالابرنده لب بالا و پره بینی، عضله بالابرنده لب بالا و عضله گونه‌ای کوچک تضعیف می‌شوند. این امر مانع از توانایی آنها برای نمایش بیشتر لثه‌ها و برطرف شدن لبخند لثه‌ای می‌شود.

کاهش لبخند لثه‌ای با بوتاکس


بوتاکس یک روش حداقل تهاجمی است که برای درمان لبخند لثه‌ای استفاده می‌شود. هدف از تزریق بوتاکس درون لب بالا ریلکس شدن عضلات بیش فعال آن است. شل شدن این عضلات اجازه می‌دهد تا هنگام لبخند زدن، لب بالا پهن‌تر شده و و روی دندان‌ها و لثه بالا را کامل‌تر بپوشاند. این امر مانع از نمایان شدن قابل توجه بافت لثه هنگام لبخند زدن می‌شود.

مراحل درمان لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس


پزشک سم بوتولینوم را در اطراف بال‌های بینی تزریق می‌کند. با تأثیر بوتاکس بر سلول‌های عصبی، انقباض عضله کاهش می‌یابد. فقط با استفاده از ۲ تزریق کوچک ( یک تزریق برای هر طرف سوراخ‌های بینی)، فعالیت عضلانی را می‌توان به طور چشمگیری کاهش داد. خود درمان شامل تزریق مقدار کمی از بوتاکس در چین بینی تا دهان و طرفین سوراخ‌های بینی است. پس از چند روز، متوجه خواهید شد که هنگام لبخند زدن، لثه‌ بالایتان‌ کمتر مشاهده می‌شود. زیرا ارتفاع لب بالا به تدریج کاهش خواهد یافت. انجام این روش در حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. بهبودی این روش فوری است و مدت دوره مراقبت پس از آن در اکثر موارد حداکثر هشت ساعت است. اگر نازک بودن لب بالا به ایجاد لبخند لثه‌ای کمک کند، ترکیبی از ژل و بوتاکس برای کاهش لبخند لثه‌ای به لب بالا تزریق می‌شود.

میزان تزریق بوتاکس

برای کاهش انقباض لب بالا در افراد از تضعیف عضله بالابرنده لب بالا و پره بینی استفاده می‌شود. میزان تزریق بوتاکس برای لبخند لثه‌ای به این ترتیب است:

 • در زنان: ۲- ۳ واحد در هر طرف
 • در مردان: ۲-۴ واحد در هر طرف

آیا این درمان با درد همراه است؟

بوتاکس روشی بی‌خطر و بدون درد است و شما می‌توانید از این بابت مطمئن باشید. زیرا قبل از تزریق بوتاکس از کرم بی‌حس کننده استفاده می‌شود، به طوری که شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

دوره بهبودی


شما باید برای جلوگیری از گسترش سم بوتولینوم به عضلات مجاور، به مدت حدوداً ۴ ساعت پس از درمان از مالش یا ماساژ منطقه درمان خودداری کنید.

نتایج درمان


شما پس از ۳ تا ۴ روز متوجه کاهش ارتفاع لب بالا خواهید شد و هنگام لبخند، لثه‌‌هایتان کمتر در معرض مشاهده خواهد بود. نتیجه کامل دو هفته بعد از درمان آشکار خواهد شد. به این نکته مهم توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس برای رفع لبخند لثه‌ای تنها یک راه حل موقتی است و به منظور حفظ نتیجه، شما باید هر ۳-۴ ماه یا بیشتر برای تزریق مجدد بوتاکس مراجعه کنید.

عوارض جانبی


به طور کلی تزریق بوتاکس برای کاهش لبخند لثه‌ای یک روش بی‌خطر و ایمن است. با این حال ممکن است برخی عوارض جانبی از جمله، قرمزی، کبودی و تورم اطراف محل تزریق را به دنبال داشته باشد.

درمان‌های جایگزین


 

 • جراحی کاهش ارتفاع لب بالا فرآیندی است که برای کاهش نمایش لثه و بهبود لبخند لثه‌ای بر روی بافت نرم انجام می‌شود. این روش اغلب زمانی استفاده می‌شود که بیمار دارای عضلات بیش‌فعال لب بالا و یا ناهنجاری اسکلتی است و به همین دلیل هنگام لبخند زدن، مقدار بیش از حد بافت لثه مشخص می‌شود. با استفاده از جراحی کاهش ارتفاع لب بالا، بافت لثه کمتر نمایان می‌شود و در نتیجه لبخند بیمار جذاب و طبیعی‌تر خواهد شد.
 • تزریق ژل به لب بالا : تزریق اسید هیالورونیک به لب بالا باعث افزایش حجم اندک لب بالا خواهد شد. بنابراین زمانی که لبخند می‌زنید، لثه شما کمتر نمایان می‌شود.
 • تزریق دیسپورت: دیسپورت را می‌توان برای کاهش لبخند لثه‌ای به جای بوتاکس مورد استفاده قرار داد. دیسپورت از نوروتوکسین دیسپورت از نوروتوکسین مشابهی که بوتاکس را می‌سازد، تولید شده است.

هزینه


هزینه اصلاح لبخند لثه‌ای بستگی به شدت لبخند لثه‌ای، مقدار بوتاکس مورد نیاز برای درمان لبخند لثه‌ای و هزینه پزشک دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
درمان و اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با بوتاکس: هزینه و عوارض
۱ از ۱ رای

58total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*