درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن(سفت کردن پوست)

پیری دارای تاثیرات بسیاری بر پوست از کاهش قابلیت ارتجاعی تا افزایش خشکی می‌باشد که هر دو در ایجاد ظاهری افتاده در اطراف گردن، گونه و زیر فک نقش دارند. همچنین به تدریجی چربی زیر پوست با تغییر هورمون‌ها کاهش می‌یابد و باعث برجسته‌تر شدن لکه‌های پوستی شده که به مشکل افتادگی پوست اضافه می‌شود. در برخی موارد، پس از یک کاهش وزن قابل توجه، بیماران به دنبال یک راه حلی غیر جراحی برای افتادگی پوست ناشی از آن می‌باشند.چندین گزینه درمانی برای برطرف کردن شلی و افتادگی پوست وجود دارد. محل، شدت و نتایج مورد نظر عواملی هستند که پزشک در حین مشاوره در نظر می‌گیرد و درمان یا روشی را که به بهترین شکل نیازها و اهداف شخصی هر بیمار را برآورده می‌کند، پیشنهاد خواهد کرد.

افتادگی پوست صورت و گردن تنها یکی از علائم شایع پیری است. بیماران اغلب برای دریافت اطلاعاتی در مورد درمان‌های مختلف برای حل این مشکل به متخصصین
ما در کلینیک دکتر رضیعی مراجعه می‌کنند. در حالی که بسیاری از بیماران فکر می‌کنند که جراحی پلاستیک تنها راه حل موجود است، اما پیشرفت‌های تکنولوژی در پزشکی و زیبایی پوست گزینه‌های بسیاری را ارائه می‌کنند که کمتر تهاجمی بوده و نیازی به دوره‌ی بهبودی طولانی مدت مورد نیاز برای عمل‌های جراحی مانند لیفت صورت ندارند. در کلینیک دکتر رضیعی چندین درمان برای کاهش نشانه‌های پیری از جمله هایفو، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر اربیوم ، لیزر فرکشنال و ار اف سوزنی ارائه می‌شود. این روش‌ها در سفت کردن و در نتیجه جوانسازی صورت بسیار موثر هستند و موجب افزایش اعتماد بنفس می‌شوند.به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان و رفع شلی پوست صورت و گردن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴تماس حاصل فرمایید.

دلایل افتادگی پوست


شلی و افتادگی پوست یکی از نشانه‌های فرایند اجتناب ناپذیر پیری پوست است. سایر دلایل افتادگی پوست عبارتند از:

  • هورمون‌ها- که در زنان به دلیل یائسگی و کاهش استروژن‌ها قابل توجه‌تر است.
  • عوامل محیطی مانند آلودگی و قرارگیری در معرض پرتوهای ماوراء بنفش
  • سلول‌ها با سرعت کمتری تجدید می‌شوند و سلول‌های موجود در لایه‌ی درم مانند گذشته کلاژن و الاستین تولید نمی‌کنند. این پروتئین‌ها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و موجب کاهش تراکم در لایه اپی‌درم پوست می‌گردد.

مزایا


  • ملایم و غیر تهاجمی
  • کشیدگی و سفت شدن پوست
  • افزایش تولید کلاژن
  • درمان بدون درد و عدم نیاز به دوره بهبودی

روش‌های درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن


تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای مدت طولانی برای درمان مشکلات زیبایی از جمله چین و چروک دور چشم، خطوط اخم که اغلب بین ابروها ایجاد می‌شوند و چین و چروک‌های افقی که اغلب بر روی پیشانی بروز پیدا می‌کنند، مورد استفاده قرار گرفته است. در برخی موارد این محصول محبوب ممکن است به کاهش افتادگی ناحیه زیر فک نیز کمک کند. فرایندی که بوتاکس باعث لیفت این ناحیه می‌شود، خنثی کردن تاثیر عضلاتی است که خط فک را بطرف پایین می‌کشند. با تزریق بوتاکس به عصب‌های خاصی که به این عضلات منتهی می‌شوند، خط فک بطور قابل توجهی لیفت پیدا کرده و خوش تراش می‌گردد، که به نوبه‌ی خود موجب سفت شدن پوست اطراف صورت و گردن خواهد شد. باید بخاطر داشت که تزریق بوتاکس باید بسته به شرایط فرد هر ۴ ماه یک بار یا بیشتر تکرار شود تا نتایج آن ماندگار باشد.

با اینکه بوتاکس می‌تواند باعث لیفت ناحیه زیر فک شود، اما کارایی آن در واقع بستگی به شدت افتادگی پوست دارد. مزیت اصلی استفاده از بوتاکس برای لیفت این ناحیه نسبت به جراحی این است که نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد. روش بوتاکس را می‌توان بسیار سریع انجام داد و کاملاً بی‌خطر است. عوارض جانبی بوتاکس نادر بوده و بسیار ارزان‌تر از جراحی است هرچند نیاز به تکرار دارد.

تزریق ژل

اغلب کاهش بافت چربی و کلاژن در صورت می‌تواند در ایجاد افتادگی پوست و چین و چروک و افتادگی ناحیه زیر فک نقش داشته باشد. در این صورت، ممکن است پزشک از تزریق ژل برای افزایش حجم پوست و ایجاد ظاهری پُرتر و جوان‌تر استفاده کند.

تزریق ژل بهترین روش غیر تهاجمی برای درمان افتادگی پوست گردن و صورت است. ژل‌ها به ناحیه‌ای از پوست که دچار افتادگی است تزریق می‌شوند. ژل‌ها با حجم دادن به پوست و در نتیجه شکل دادن به خط فک باعث برطرف شدن افتادگی پوست صورت می‌شوند.

تزریق ژل برای موارد خفیف بهترین تاثیر را دارد و نتایج آن بسته به نوع ژل محدود به یک سال می‌باشد. ژل‌ها نمی‌توانند نتایج عمل جراحی را داشته باشند اما ممکن است پیش از نیاز به عمل جراحی زمان بیشتری را فراهم کنند.

هایفو

هایفو  یک روش جدید برای لیفت صورت است که در آن از امواج متمرکز ماورای صوت برای تحریک رشد کلاژن بصورت عمقی در زیر پوست استفاده می‌شود. یک جلسه درمان هایفو موجب بهبود ظاهر غبغب شده و پوست شل زیر گردن را برای افرادی که آمادگی عمل جراحی را ندارند سفت و کشیده می‌کند. پزشک از تصویربرداری سونوگرافی برای مشاهده لایه‌های عمقی پوست استفاده می‌کند تا ظاهری صاف و پوستی کشیده ایجاد شود. نتایج معمولاً پس از دو تا سه ماه قابل مشاهده خواهند بود زیرا نحوه تاثیر این روش از داخل به بیرون است. این روش به برطرف شدن چروک‌های عمقی پوست کمک نمی‌کند اما می‌تواند ظاهر جوانی را برای صورت، گردن و نواحی بالای سینه ایجاد کند. این درمان به عنوان یک روش لیفت غیر جراحی صورت در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند افتادگی پوست صورت و گردن را برطرف کند.

لیزر اربیوم

در روش جوانسازی پوست با لیزر اربیوم لایه اپی‌درم (بیرونی‌ترین لایه پوست) بطور دقیق سوزانده می‌شود تا پوست زیرین آن که صاف‌تر و جوان‌تر است ظاهر شود. این روش همچنین موجب فعال شدن کلاژن می‌گردد که باعث سفت شدن پوست صورت و گردن خواهد شد. درمان جوانسازی پوست با لیزر اربیوم به عنوان یک روش سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی و احتمالاً آرام‌بخش خفیف انجام می‌شود. لیزر نواحی میکروترمال کوچکی را در عمق پوست ایجاد می کند که پوست با بیرون راندن پوست کهنه‌ای که با لیزر دچار تغییر شده است آن را ترمیم کرده و با پوستی جدید تعویض می‌کند.

لیزر فرکشنال

سفت کردن پوست با لیزر فرکشنال CO2  متفاوت از سایر درمان‌های لیزری کار می‌کند. این روش بر هر دو لایه‌ی اپی‌درم و درم تاثیر می‌گذارد. لیزرهای فرکشنال با استفاده از نقاط بسیار کوچک لیزر پرتوان همزمان بر هر دو لایه اثر می‌گذارند. لیزر سلول‌های خاصی را در این لایه‌ها از بین می‌برد. این سلول‌ها اغلب اجزای تشکیل دهنده‌ی مسئول ایجاد لکه‌ها در اپی‌درم یا افتادگی پوست در لایه درم هستند.

سپس بدن سلول‌های نابوده شده را جمع کرده و آنها را به عنوان ضایعات دفع می‌کند. این امر به بدن این امکان را می‌دهد تا ترمیم و جایگزینی سلول‌های آسیب دیده را آغاز کند. چنین فرایندی منجر به صاف و روشن‌تر شدن لایه اپی‌درم می‌گردد و لایه‌ی درم نیز پُرتر و سفت‌تر خواهد شد. این روش بدون نیاز به هیچ برشی موجب جبران برخی از آسیب‌هایی می‌شود که در اثر پیری ایجاد شده‌اند.

نکته‌ای که باید در مورد سفت کردن پوست با لیزر بخاطر داشت این است که این روش جایگزینی برای لیفت صورت نمی‌باشد. این روش تنها بر دو لایه‌ی بالایی پوست اثر می‌گذارد، بدین معنی که درمان پوست محدود خواهد بود.

ار اف سوزنی

ار اف سوزنی را می‌توان برای سفت کردن پوست شل گردن و خط فک، لیفت و بهبود بافت ناحیه‌ی تحت درمان در صورت یا بدن مورد استفاده قرار داد. ار اف سوزنی امواج رادیوفرکوئنسی را از طریق میکرونیدل‌های مجزا اعمال می‌کند که باعث تحریک تولید کلاژن جدید از طریق آسیب مکانیکی و بهبودی آنها می‌شود. کل این فرایند بدون حرارت یا آسیب‌دیدگی بالای پوست قابل انجام است و در نتیجه دوره بهبودی آن جزئی بوده و برای تمام انواع پوست بی‌خطر است. همچنین تقریباً برای سفت کردن تمام نواحی بدن قابل استفاده است. ار اف سوزنی یک گزینه‌ی درمانی مناسب برای کاهش شل و افتادگی پوست صورت و گردن می‌باشد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن(سفت کردن پوست)
۴ از ۱ رای

218total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*