درمان سیاهی، تیرگی و گودی زیر و دور چشم

چشم‌ها معمولاً اولین اجزای صورت هستند که مورد توجه قرار می‌گیرند. چشمان فرد می‌توانند اطلاعات زیادی را در مورد سن و وضعیت سلامتی فرد نشان دهند. افزایش سن تغییراتی در پوست و عضلات صورت ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که خطوط زیر چشم عمیق‌تر شده و همچنین سیاهی دور چشم بیشتر شود. با وجود این راهکارهایی برای درمان سیاهی زیر چشم مشکلات وجود دارد.

اگر به دلیل وجود تیرگی و گودی زیر چشم‌، چهره شما خسته به نظر می‌رسد، می‌توانید با یکی از چند راهکار درمانی زیر این مشکل را برطرف کنید:

این روش‌های درمانی به گونه‌ای مؤثر گودی و تیرگی زیر چشم‌های شما را کاهش می‌دهند و از این طریق جوانی و شادابی را به صورت شما بازمی‌گردانند. در خصوص دریافت مشاوره در مورد روش‌های رفع تیرگی و گودی زیر چشم یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

 

دلایل تیرگی و گودی زیر چشم چیست؟


افزایش سن به طور طبیعی منجر به گودی زیر چشم شده و باعث می‌‌شود که پلک‌های بالا و پایین چشم خاصیت کشسانی خود را از دست بدهند. این وضعیت، افتادگی پلک و جمع شدن چربی در زیر چشم را به دنبال دارد. علاوه بر این فرورفتگی و گودی عمیق زیر چشم موجب پف زیر چشم شده و ظاهر فرد را خسته و پیرتر نشان می‌دهد.

چه کسانی می‌توانند سیاهی و گودی زیر چشم خود را اصلاح کنند؟


افرادی شرایط مناسب برای درمان سیاهی دور چشم را دارند که تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته و تمایل دارند که آن را به گونه‌ای مؤثر برطرف سازند. روش‌های از بین بردن گودی زیر چشم در هر سنی برای زنان و مردانی که از وضعیت سلامتی خوب برخوردارند و دچار تجمع بیش از حد چربی در زیر چشم خود نیستند، انجام می‌شود.

مزایای درمان تیرگی و گودی زیر چشم


 

  • رفع پف زیر چشم
  • برطرف شدن تیرگی زیر چشم
  • ایجاد ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر
  • امکان انتخاب و تنظیم روش درمان متناسب با وضعیت بیمار
  • ایجاد نتایجی طولانی مدت و دائمی در فرد

تزریق ژل‌


رستیلن و بلوترو از جمله ژل‌های تزریقی هستند که می‌توانند تا حد زیادی به درمان گودی و سیاهی زیر چشم را کمک کنند. این ژل‌ها از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند؛ این ماده جزء سازنده کلاژن و بافت سالم پوست است که به صورت طبیعی در بدن تولید شده و باعث لیفت پوست و افزایش حجم آن می‌شود. تزریق مقادیر کم رستیلن یا بلوترو در گودی و فرورفتگی زیر چشم باعث پر شدن، نرمی و لیفت پوست زیر چشم می‌شود و علاوه بر این چروک‌های پوست زیر چشم را برطرف می‌سازد.

فرایند تزریق ژل

در این روش که حدوداً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، بعد از بی‌حسی کامل ناحیه مورد نظر با کمک کرم بی‌حس کننده موضعی، ژل بدون ایجاد هیچ گونه دردی با استفاده از یک کانول مناسب تزریق می‌شود. سپس ناحیه‌ تزریق به آرامی ماساژ داده می‌شود تا ژل وارد منفذهای استخوان گونه شود و سطحی محکم و صاف در زیر چشم ایجاد شود. این فرآیند حجم از بین رفته بافت نرم در ناحیه زیر چشم را جبران می‌کند و با درمان گودی زیر چشم موجب بهبود ظاهر فرد می‌شود.

نتایج

این روش نتایج فوری و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر را به ارمغان می‌‌آورد. تأثیرات این روش بین ۸ تا ۱۸ ماه بر روی صورت فرد باقی می‌ماند.

تزریق چربی


فرایند تزریق چربی

جراح قبل از تزریق چربی برای بی‌حس کردن ناحیه‌ای که چربی را از آن استخراج می‌کند، از یک مایع بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. سپس با استفاده از یک دستگاه ساکشن، مقادیر کوچک چربی را با دقت و به آرامی از برخی نواحی بدن مانند کمر و یا اطراف ناف خارج می‌کند. در این فرآیند از یک ساکشن کم‌فشار برای استخراج چربی استفاده می‌شود و سپس این چربی به میزان مناسب برای تزریق به صورت شخص فرآوری می‌شود. عمل تزریق چربی در همان جلسه برداشت چربی از ناحیه مناسب بدن انجام می‌گیرد. در این روش سلول‌های چربی با استفاده از یک دستگاه سانتریفیوژ مخصوص چرخانده می‌شود تا چربی، سلول‌های قرمز خون و مقدار باقی ‌مانده مایع بی‌حس کننده موجود در چربی از آن جدا گردد. سپس از سرنگ‌های کوچک مجهز به کانول‌ (لوله‌های تزریق مخصوص) به منظور تزریق دقیق سلول‌های چربی به ناحیه زیر چشم و رفع گودی ایجاد شده بین پلک پایینی و گونه استفاده می‌شود.

نتایج

پس از تزریق، مقداری از چربی‌ها در ناحیه زیر چشم زنده مانده و برای همیشه در این ناحیه باقی می‌مانند. بعد از اتمام مراحل درمان، سلول‌های چربی زنده مانده در زیر چشم کمی دچار تغییر خواهد شد. تحقیقات نشان داده‌ است که ۵۰ تا ۹۰ درصد سلول‌های چربی تزریق شده تا سه ماه بعد از تزریق زنده می‌مانند. عوامل بی‌شماری وجود دارد که مقدار چربی جذب شده توسط بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این عوامل عبارتند از: روش برداشت، فرآوری و تزریق چربی و متابولیسم و سرعت التیام بیمار.

پی آر پی


در روش پی آر پی (PRP)، تزریق پلاسمای غنی شده از پلاکت به لایه میانی پوست، روند تولید و بازسازی بافت پوست را بهبود و تسریع می‌بخشد. این یک روش درمان طبیعی و عالی برای تقویت بافت پوست و برطرف شدن تیرگی زیر چشم محسوب می‌شود.

فرایند روش پی آر پی

در این روش ابتدا PRP با استفاده از یک سانتریفیوژ از خون بیمار جدا می‌شود. پلاسمای بیمار حاوی فاکتورهای طبیعی رشد است، این فاکتورها روند بهبود بدن را تسریع می‌بخشند. از این روش برای درمان موفقیت‌آمیز علائم پیری صورت نظیر پف و سیاهی زیر چشم استفاده می‌شود. فاکتورهای رشد موجود در پلاسمای غنی شده از پلاکت، میزان تولید کلاژن تازه در پوست را افزایش می‌بخشد، مویرگ‌های جدیدی را در پوست ایجاد می‌کند و علاوه بر این تولید سلول‌های تازه را در ناحیه تزریق سرعت می‌بخشد. این روش با حداقل تهاجم همراه است و برای بهبود نواحی حساسی مانند اطراف چشم مناسب است. زیرا در این روش از عناصر تولید شده توسط بدن خود بیمار استفاده می‌شود. اگر پف زیر چشم بسیار بزرگ و برجسته باشد و یا تیرگی‌های به وجود آمده در زیر چشم بسیار واضح بوده و تغییر رنگ مشهودی را در اطراف چشم ایجاد کند، بیمار باید دو تا چهار بار (حتی در برخی موارد چندین بار) تحت این روش قرار بگیرد.

مزوتراپی


مزوتراپی شاید مؤثرترین و بی‌خطرترین روش درمان تیرگی زیر چشم است.

فرایند درمان

در این روش یک محلول شیمیایی که ترکیبی از مواد دارویی، معدنی، آنزیم‌ها و مکمل‌ها است به ناحیه زیر چشم تزریق می‌شود. این محلول مقدار تیرگی‌ها و پف و کبودی زیر چشم را کاهش می‌دهد. برای کسب نتایج مطلوب لازم است که بیمار برای رفع تیرگی‌های به وجود آمده در زیر چشم چندین بار تحت درمان مزوتراپی قرار بگیرد.

هزینه درمان


هزینه درمان تیرگی و گودی و کبودی زیر چشم به نوع درمان، مقدار درمان، تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتایج مطلوب و هزینه جراح بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

462total visits,11visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*