درمان افتادگی پلک با لیفت پلک، لیزر و جراحی بلفاروپلاستی

با افزایش سن، افتادگی ابرو، شل شدن پوست پلک‌ها و انباشتگی چربی باعث افتادگی پلک بالا و پف کردن زیر پلک پایین می‌شود. از آنجا که محل طبیعی ابروها و حجم پلک‌ها در هر فرد متفاوت از دیگری است، تغییرات سنی باعث مشخص شدن این عوارض در ظاهر افراد می‌شود. در نتیجه فرد خسته، ناراحت یا حتی عصبانی به نظر رسیده و سایز و اندازه چشم او نیز کوچک‌تر به نظر می‌رسد. در یک صورت زیبا، چشم‌ها باز و در کانون صورت قرار دارد. ممکن است پلک‌های بالایی یا پایینی به تنهایی یا به طور همزمان با هم دچار افتادگی شوند. این ظاهر ناخوشایند را می‌توان با استفاده از روش‌های غیر جراحی رفع کرد.

اگر شما دچار افتادگی پلک شده‌اید می‌توانید از روش‌های مختلفی برای درمان این عارضه و لیفت پلک استفاده کنید. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی شما را معاینه کرده و روش درمانی مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهند. فرایندهای درمانی شامل تزریق بوتاکس، هایفوتراپی، رادیو فرکانسی (آر اف) و لیزر فرکشنال می‌شود. این روش‌های درمانی در جوانسازی بسیار مؤثر بوده و زیبایی را به چشم‌های شما بازمی‌گرداند. برخی روش‌های جراحی هم می‌تواند برای شما مناسب باشد. اگر مشکل شما ناشی از اشتباه در تزریق بوتاکس باشد، پزشک روش‌های درمان افتادگی پلک را برای شما تجویز می‌کند.

به منظور کسب اطلاعات بیشت در خصوص روش‌های درمانی افتادگی پلک یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

علل افتادگی پلک‌ها


افزایش سن

افزایش سن اولین علت افتادگی پلک چشم است. با افزایش سن، عضلات ما تحلیل رفته و پوست شروع به شل شدن می‌کند زیرا عضلات تحلیل رفته توان نگهداری آن را ندارند. این مشکل در همه قسمت‌های بدن اتقفاق می‌افتد اما متأسفانه این تأثیر در صورت مشهودتر است.

علل دیگر

برخی دیگر از علل اصلی افتادگی پلک‌ها عبارتند از افتادگی مادر زادی پلک، آسیب‌دیدگی و ضربه به صورت (شامل عمل‌های جراحی انجام‌شده روی صورت) و عوامل ژنتیکی (در صورتی که پلک‌های شما به طور ناگهانی و به طور غیرعادی شروع به افتادن کردن حتماً باید به پزشک مراجعه کنید)

افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس

پتوز پلک زمانی اتفاق می‌افتد که بوتاکس در عضلات کنترل‌کننده پلک‌ها به طور صحیح تزریق نشود. بوتاکس ممکن است به صورت اشتباه در عضلات تزریق شود، یا پس از تزریق در نواحی دیگر صورت پخش شود. از آنجا که با تزریق بوتاکس، انقباضات ماهیچه از بین می‌رود، وجود عضلات فریز شده باعث می‌شود که پلک‌ها دچار افتادگی شده یا بسته شوند. اگر شما پس از تزریق بوتاکس هر مشکلی در چشم‌های خود داشتید باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

اقدامات درمانی


تزریق بوتاکس

بهترین روش غیرجراحی برای درمان افتادگی پلک‌ها، تزریق بوتاکس است. بوتاکس دیسپورت یا زئومین می‌تواند به لیفت پلک‌های افتاده کمک کرده و گروه عضلاتی که باعث افتادگی پلک شده‌اند را از کار بیندازد تا عضلات بالابرنده پلک بتوانند بدون مواجهه با مقاومت کار خود را انجام دهند. تزریق مقدار کمی بوتاکس در بالای خط ابرو می‌تواند باعث لیفت چند میلی‌متری عضلات شل شده و ایجاد تغییرات مشهود در پلک شود. تزریق بوتاکس دردناک نیست و نتایج حاصل از آن بلافاصله قابل‌ مشاهده است. به هر حال تزریق بوتاکس یک راه‌حل کوتاه مدت محسوب می‌شود.

درمان افتادگی پلک با تزریق بوتاکس

قطره‌های چشم (پوپیدین ۰٫۵ درصد یا اپراکلونیدین ۰٫۵ درصد) می‌تواند افتادگی پلک را از بین ببرد اما شما باید صبر کنید تا اثر بوتاکس از بین برود و سپس اقدام به بازگرداندن عملکرد طبیعی پلک‌ها کنید. همیشه باید بوتاکس توسط یک پزشک مجرب که در مورد چگونگی و محل دقیق تزریق بوتاکس در اطراف چشم‌ها برای درمان افتادگی پلک اطلاعات کافی داشته باشد انجام شود.

 هایفوتراپی

آخرین روش درمانی برای بازگرداندن جوانی به چشم‌ها، هایفوتراپی است که یک روش درمان غیر جراحی، اثبات‌شده و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست بوده و با امواج صوتی متمرکز شده انجام می‌گردد. در این روش بدن در یک فرایند طبیعی بازسازی رنگ پوست را بهبود بخشیده و آن را سفت می‌کند. با استفاده از این روش درمانی، بافت‌های عمیق که معمولاً فقط می‌توان با کمک روش‌های جراحی اقدام به درمان آنها نمود هدف قرار می‌گیرند اما این روش یک روش غیرجراحی است. در هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند روی پیشانی برای تولید کلاژن بیشتر در ناحیه پلک‌ها استفاده می‌شود. ظرف مدت ۲ تا ۶ ماه شما باید سفت شدن پوست را در ناحیه پیشانی و اطراف پلک‌های خود احساس کنید.

 رادیو فرکانسی

این فرایند بافت پوست پلک‌ها را یکدست کرده و افتادگی پلک‌ها و چین و چروک‌های آن را کاهش می‌دهد. افتادگی پلک‌ها در بیمارانی که این فرایند را انجام می‌دهند بهبود یافته و پلک‌های بالایی و پایین آنها سفت‌تر می‌شود. چشم‌ها پس از انجام این درمان روشن‌تر و بازتر می‌شود. در ابتدا سر دستگاه، پوست شما را خنک کرده و سپس سر درمان‌کننده روی دستگاه قرار داده شده و دستگاه انرژی رادیو فرکوئنسی (RF) را به بافت‌های عمیق پوست شما ارسال کرده تا کلاژن در بافت‌های زیرین تولید شود. چشم‌های شما ممکن است به مدت چند روز متورم شود اما غیر از این شما هیچ نیازی به استراحت یا بستری شدن پس از انجام این روش ندارید.

لایه‌برداری لیزری

در روش لایه‌برداری لیزری، لیزر در اطراف چشم‌ها تابانده می‌شود تا تولید کلاژن تحریک شود. از دست رفتن یا کاهش تولید فیبرهای کلاژن دلیل اصلی افتادگی پلک‌ها است و به همین دلیل، این روش لیزردرمانی می‌تواند یک گزینه درمانی برای رفع افتادگی پلک‌ها و لیفت پلک باشد. این درمان در صورتی که علائم آفتاب‌سوختگی مانند تغییر رنگ پوست در اطراف چشم‌ها دیده شود بسیار مؤثر عمل می‌کند زیرا با انجام لایه‌برداری لیزری می‌توان اثرات ناشی از آفتاب‌سوختگی و افزایش سن را برطرف نمود.

این روش یک روش غیرتهاجمی است و برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید چندین جلسه درمانی انجام شود. همچنین اگر شما دچار افتادگی شدید پلک شده باشید، لایه‌برداری لیزری می‌تواند به اندازه انجام عمل بلفاروپلاستی باعث ایجاد تغییرات در پلک‌های شما شود. لیزر مورد استفاده در این روش، لیزر فرکشنال CO2 و فراکسل بوده که باید طی ۴ تا ۵ جلسه درمانی با فواصل ماهیانه انجام شود.

عمل جراحی پلک با لیزر

عمل لیزر لیفت پلک چشم مانند لایه‌برداری لیزری نیست و در آن بافت پوست صورت با استفاده از نوع دیگری لیزر تحت درمان قرار می‌گیرد. پس از ایجاد چند شکاف کوچک (در برخی موارد داخل پلک چشم و در برخی موارد در چین و چروک‌های طبیعی پلک)، لیزر به صورت فوری و دقیق بافت‌های اطراف پلک‌های بالا و پایین را از بین می‌برد. پرتو لیزر باعث سفت شدن پوست شل شده می‌شود و پف زیر چشم را نیز برطرف می‌کند. از آنجا که پرتو لیزر، عروق خونی را به دلیل تغییر شکل بافت‌ها داغ می‌کند از خونریزی در حین انجام عمل جلوگیری شده و پزشک می‌تواند دقیقاً میزانی از بافت که برداشته می‌شود را ببیند. به همین دلیل رفع افتادگی پلک با لیزر به سرعت و با اطمینان بیشتری انجام شده و از عمل‌های جراحی سنتی نیز مؤثرتر است.

بلفاروپلاستی

ابتدا پزشک مناطقی را که باید شکافته شود علامت‌گذاری کرده و مقدار دقیق پوست را که باید برداشته شود تعیین می‌کند. برای تسریع روند بهبودی پس از انجام این عمل زیبایی وی شکاف‌های عمل را در نواحی غیرقابل مشاهده ایجاد می‌کند. پس از این که پوست پلک‌ها بیحس شد، پوست، عضلات و چربی‌های آن برداشته شده و ظاهر پلک‌ها با شکلی طبیعی و خوشایند بالا کشیده شده و جابجا می‌شود. با استفاده از این روش دقیق، خونریزی به حداقل رسیده و حتی قبل از شروع عمل تعدادی از مویرگ‌ها بسته شده تا از بروز خونریزی و کبودی‌های بعدی نیز پیشگیری شود. همه شکاف‌ها به وسیله بخیه‌های ریز با صبر و حوصله بسته می‌شوند.

هزینه


هزینه رفع افتادگی پلک‌ها به نوع عمل، شدت افتادگی پلک‌ها و دستمزد پزشک بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
درمان افتادگی پلک با لیفت پلک، لیزر و جراحی بلفاروپلاستی
۳ از ۲ رای

265total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*