درمان،از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند بدون جراحی

لبخند زدن و خندیدن در طول زندگی در نهایت موجب شکل‌گیری خطوط پرانتزی می‌شود که از بیرون حفره‌های بینی تا گوشه‌های دهان امتداد پیدا می‌کنند. کاهش صافی پوست که نشان‌دهنده جوانی است می‌تواند ظاهر شما را در حالت عادی اخمو و عبوس نشان دهد. درمان‌های متعددی برای از بین بردن خط لبخند یا نازولابیال وجود دارند.

خطوط خنده یکی از بارزترین علائم پیری می‌باشند. بسیاری از افراد می‌خواهند که این خطوط را از طریق روش‌های غیر جراحی غیر تهاجمی برطرف کنند. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی وضعیت خطوط خنده‌ی شما را بررسی کرده و یکی از گزینه‌های درمانی را توصیه می‌کنند. این درمان‌ها عبارتند از: تزریق بوتاکس، تزریق ژل، هایفو، ار اف سوزنی، تزریق چربی که در از بین بردن این چین و چروک‌ها بسیار موثر می‌باشند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در خصوص رفع خط خنده یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر رضیعی ‌می‌توانید با شماره   ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ – ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴   تماس حاصل فرمایید.

نحوه شکل‌گیری خطوط خنده


خطوط خنده نتایج مستقیم حالات صورت می‌باشند که در طول روز ایجاد می‌کنیم. خندیدن، لبخند زدن، پوزخند زدن و حتی صحبت کردن می‌تواند موجب چروک شدن مداوم در ناحیه بین بینی و دهان شود. این فرایند مانند تا کردن کاغذ است که در نهایت یک چین عمیق ایجاد می‌شود، به همین ترتیب حرکات صورت خطوط قابل مشاهده‌ای را روی سطح پوست ایجاد می‌کنند. با این حال دلیل مشخصی برای عدم ظاهر شدن این خطوط در سنین نوجوانی یا جوانی وجود دارد. در سال‌های جوانی، شبکه‌ی کلاژن پوست سرشار از فیبرهای پروتئینی در هم تنیده است که از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کنند. با افزایش سن، کلاژن کاهش می‌یابد و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. دلیل دیگر ایجاد خطوط خنده ناشی از رباط‌های صورت است. استفاده مکرر موجب کشیده شدن رباط‌ها شده و آنها را شل‌تر می‌کند. این امر موجب کاهش بیشتر محافظت از پوست می‌گردد و در بروز چین و چروک نقش دارد.

تزریق بوتاکس


حالات چهره مانند خطوط خنده زمانی ایجاد می‌شوند که اعصاب بدن سیگنال‌هایی را به مغز می‌رسانند و به عضلات خاصی در یک ناحیه دستور حرکت می‌دهند. بوتاکس پس از تزریق در زیر پوست با مسدود کردن آزادسازی انتقال‌دهنده‌های عصبی که وظیفه ارسال این پیام‌ها را بر عهده دارند عمل می‌کند، و در نتیجه از منقبض شدن عضله جلوگیری می‌شود. برای کاهش خطوط خنده، پس از تزریق بوتاکس، عضلات موجود در این ناحیه به موقعیت اولیه خود باز می‌گردند و تورفتگی پوست کاهش می‌یابد، و ناحیه‌ای صاف‌تر بین بینی و دهان ایجاد می‌شود. تزریق‌های بوتاکس بدون بی‌حسی انجام می‌شوند زیرا تقریباً بدون درد است. تنها یک سوزش خفیف در هنگام تزریق احساس می‌شود. تاثیرات این روش برای رفع خط خنده دائمی نبوده و ممکن است برای حفظ نتایح نیاز باشد که دو تا سه بار در سال تکرار شود.

آیا بوتاکس بی‌خطر است؟

بوتاکس برای استفاده به عنوان یک عامل بهبود زیبایی ثابت شده است.

آیا نتایج طبیعی می‌باشند؟

در صورت تزریق بوتاکس بصورت صحیح توسط متخصص، نتایج طبیعی و ظریف می‌باشند و به مقدار قابل ملاحظه‌ای ظاهر صورت را بهبودی می‌بخشند و چهره‌ای شاداب‌تر، جوان‌تر و با طراوت حاصل می‌شود.

نتایج

پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، می‌توانید متوجه صاف شدن چین و چروک‌ها شوید. ناحیه تحت درمان ممکن است تا یک ماه همچنان بهبود پیدا کند. نتایج قابل مشاهده اغلب تا ۴ ماه ماندگار خواهند بود.

تزریق ژل


تزریق ژل شامل تزریق ژلی با قوام صاف است که از ماده‌ی طبیعی موجود در پوست تهیه شده و به افزایش حجم و آب‌رسانی به پوست کمک می‌کند. پزشک ژل را در زیر پوست تزریق می‌کند تا حجم پوست بازیابی شود و چین و چروک‌های صورت مانند خطوط خنده از بین بروند. فیلرهای درم یا ژل از طریق برش‌های بسیار کوچک در نواحی مورد نظر صورت تزریق می‌شوند. پزشک معمولاً یک میلی‌لیتر از این ژل را برای برطرف کردن خطوط خنده استفاده می‌کند. مدت زمان درمان بستگی به تعداد نواحی تحت درمان دارد اما معمولاً بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه بطول می‌انجامد.

آیا فرایند درمان دردناک است؟

یک ساعت پیش از درمان از یک کرم بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌شود و بنابراین درمان برای بیشتر بیماران نسبتاً بدون درد است. مقداری احساس سوزش یا نیشگون وجود خواهد داشت اما بیشتر از این چیزی احساس نمی‌شود.

نتایج

نتایح فوری می‌باشند هرچند تا دو هفته طول می‌کشد تا ژل در محل درمان تثبیت شده و نتایج کامل مشاهده شوند. می‌توان انتظار داشت که نتایج درمان بسته به سیستم متابولیک بدن و نوع محصول مورد استفاده بین ۳ تا ۱۸ ماه ماندگار باشند.

هایفو


در روش هایفو میزان کمی از گرمای متمرکز در زیر سطح پوست اعمال می‌شود. گرما موجب تحریک رشد کلاژن جدید می‌گردد. کلاژن باعث افزایش رشد پوست جدید و در نتیجه جوان‌تر، شاداب‌تر و احیا شدن چهره می‌شود. این روش می‌تواند ناحیه پایین صورت را بالا کشیده و سفت کند بطوری که عمق خطوط خنده و ماریونت کاهش یابد و از برجستگی نواحی پایین فک کاسته شود.

نتایج

برخی افراد بلافاصله متوجه نتایج می‌شوند اما بطور کلی هر فردی پس از ۶۰ تا ۹۰ روز مشاهده می‌کند که پوست وی سفت‌تر و کشیده‌تر شده است. در حقیقت برخی بیماران می‌گویند که تا شش ماه پس از درمان همچنان متوجه علائم بهبود بر روی صورت خود می‌شوند. احتمالاً نیاز خواهد بود به منظور حفظ جوانی، زیبایی و طراوت پوست بطور سالیانه تحت درمان Ultherapy قرار بگیرید.

ار اف سوزنی


میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی فراکشنال از طریق گرم کردن لایه درم پوست بدون اختلال در لایه اپی‌درم عمل می‌کند. هنگامی که لایه درم آسیب می‌بیند، پوست مجبور می‌شود که فرایند ترمیم را شروع کند. این فرایند ترمیم موجب افزایش میزان کلاژن و الاستین در لایه درم می‌گردد. این امر منجر به سفت شدن و ضخیم شدن پوست شده و ظاهری جوان‌تر ایجاد می‌شود و در نتیجه خطوط خنده کاهش می‌یابند.

آیا نتایج ار اف سوزنی دائمی است؟

نتایج ار اف سوزنی دائمی می‌باشند. متاسفانه روند افزایش سن ادامه پیدا می‌کند، بنابراین برخی بیماران ترجیح می‌دهند که جلسات نگهداری را پس از درمان اولیه داشته باشند. مانند بیشتر روش‌های درمانی ما، نتایج پس از درمان با یک رژیم مراقبت از پوست کامل بهبود می‌یابند.

تزریق چربی


 

چربی یک فیلر طبیعی است که می‌توان از آن برای برجسته کردن یا بازیابی حجم صورت استفاده کرد. چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود بنابراین نگرانی از تزریق یا انتقال بیماری وجود ندارد. چربی را می‌توان از هر جایی که دارای چربی اضافه است برداشت. متداول‌ترین نواحی برای استخراج چربی، شکم، پهلوها و بیرون ران‌ها می‌باشند. سپس چربی داخل یک سانتریفیوژ قرار گرفته و به محل چروک‌های عمقی پوست از جمله خطوط خنده تزریق می‌شود.

هزینه


هزینه درمان خطوط خنده بستگی به نوع درمان، میزان درمان و حق‌الزحمه پزشک دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

284total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*