جوان‌سازی پوست دست و انگشتان : روش ها و هزینه

همانند سایر قسمت‌های بدن، دست‌ها نیز در معرض عواملی مانند آسیب‌های نور خورشید، بالا رفتن سن، استرس‌های روزانه و وظایف شغلی هستند. در حقیقت یکی از اولین قسمت‌هایی که آثار پیری و بالا رفتن سن در آن آشکار می‌شود، دست‌ها هستند. برخی از شایع‌ترین نشانه‌های بالا رفتن سن عبارت‌اند از: لکه‌های تیره، چروک و ناهمواری پوست و برآمده شدن آشکار سیاهرگ‌ها. کاهش بافت چربی بین استخوان‌ها و دست و نازک شدن بافت نرم بدن با بالا رفتن سن اتفاق افتاده و باعث می‌شود دست‌ها حالتی استخوانی و پیر پیدا کنند. جوان‌سازی و درمان چروک دست باعث توپرتر شدن پوست دست با افزایش تولید کالوژن، از بین رفتن لکه‌های تیره پوست، روشن کردن کک‌ومک و زیباتر شدن پوست دست می‌شود.

چنانچه احساس می‌کنید دستان شما پیرتر ازآنچه که باید، شده است درمان‌های متعددی جهت جوان‌سازی دست در کلینیک دکتر رضیعی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید دست‌هایی زیباتر، جوان‌تر و تازه‌تر داشته باشید. انتخاب‌های درمانی متعددی جهت بهبودی ظاهر دست‌ها وجود دارد که با توجه به شرایط بیمار و خواسته او می‌تواند بر روی وی انجام پذیرد. این روش‌ها شامل تزریق ژل، تزریق چربی، لیزر، لایه‌برداری، میکرودرم واسکلروتراپی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های درمانی یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر رضیعی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

 

چرا دست‌ها پیر می‌شوند


 

ظاهر پوست دستان شما دقیقاً به همان دلیلی که پوست صورت بر اثر گذشت زمان تغییر می‌کند، پیر می‌شود. با بالا رفتن سن، پوست کالوژن کمتری تولید می‌کند. این مسئله باعث می‌شود نرمی و فربهی پوست کم شود. علاوه بر آن عوامل محیطی مانند نور خورشید و یا استعمال دخانیات نیز بر پوست صورت و دستان تأثیر گذاشته و باعث پیر شدن زودهنگام پوست می‌شود.

مزایای جوان‌سازی دست


 

برخی از مزایای جوان‌سازی دست شامل موارد زیر است:

 • پوست ظاهری نرم و جوان‌تر پیدا می‌کند.
 • دست‌ها زیبایی صورت و گردن را تکمیل می‌کنند.
 • سبب بالا رفتن اعتماد به نفس می‌شود.
 • نتیجه آن به سرعت قابل نمایش بوده و دائمی است.
 • تولید طبیعی کالوژن را در بدن تحریک می‌کند.
 • درمانی با کمترین میزان تهاجم بوده و تقریباً بدون درد است.
 • درمانی بدون عمل جراحی و با کمترین زمان استراحت و از کار افتادگی است.
 • برای زنان و مردان با ویژگی‌های پوستی متفاوت قابل انجام است.

درمان‌


تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند باعث بهبودی موارد زیر گردد:

 • چین‌وچروک‌های دست: تزریق ژل جهت پر کردن چروک‌های دست می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • پوست دست: با کمک تزریق ژل یا تقویت پوست، پوست دست بهبود می‌یابد.
 • لاغر بودن دست: لاغر بودن و استخوانی بودن دست با کمک تزریق ژل قابل درمان بوده و باعث می‌شود بیمار دستی زیباتر و جوان‌تر داشته باشد.

روند درمان

میزان ژل مورد نیاز برای پر کردن دست متغیر است و به آناتومی بدن بیمار و خواسته بیمار در درمان چروک دست بستگی دارد. پزشک با بررسی دست‌ها و انجام آزمایش‌هایی بر روی بیمار و آگاهی از سابقه پزشکی وی، میزان مناسب جهت تزریق را تشخیص می‌دهد.به طور نمونه، ما با ۱ تا ۲ میلی‌لیتر از ژل برای هر دست شروع می‌کنیم.جهت رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است تا ۳ جلسه درمانی نیاز باشد.

نتایج

نتیجه تزریق ژل بلافاصله پس‌ازآنجام درمان، مشخص و قابل نمایش است.در  بیشتر بیماران بسته به نوع ژل تزریق شده، ژل تا ۱۲ ماه و یا بیشتر در دست‌ها ماندگاری دارد.

 تزریق چربی

تزریق چربی اثری طولانی مدت در بهبودی ظاهر پیر شده دستان دارد.  جای‌دهی بسته‌های کوچک چربی در لوله‌های کوچک باعث می‌شود برای پوست یک حامی ایجاد شده و جای رگ‌ها و تاندون‌ها را در دست کمرنگ یا محو کند. با این کار دست فربه شده و پوست جوان‌تری پیدا می‌کند.

روش درمان

چربی توسط یک لیپوساکشن کوچک از طریق لوله‌های کانولای بسیار  نازک از سایر قسمت‌های بدن برداشته می‌شود. در بیشتر مواقع چربی از نواحی زیر شکمی و ران‌ها برداشت می‌شود.  سپس بلافاصله عملیاتی بر روی چربی انجام می‌شود تا روغن و مایعات اضافی از آن خارج شود. پس‌ازآن چربی از طریق ۶ یا ۷ شکاف کوچک ( یک تا دو میلی‌متری)  وارد دست می‌شود. چربی از طریق کانولایی دارای لبه ضخیم که حالتی موج‌دار دارد وارد دست شده و چربی را بدون اینکه به رگ‌ها یا تاندون‌ها آسیب برساند در دست پخش می‌کند. تحقیقات نشان داده است که بافت پشت دست از سه لایه که توسط حلقه‌ای جداسازی شده‌اند، تشکیل شده است. پزشکان در جای‌دهی چربی‌ها در دست از این آناتومی استفاده می‌کنند تا چربی را به نحو مطلوب و پایدار در دست تزریق کنند.

نتایج

نتیجه این روش درمانی بلافاصله قابل‌رؤیت است. نتیجه روش انتقال چربی در افراد مختلف متفاوت است اما در صورت انجام صحیح روش، به طور معمول برای سال‌ها ماندگاری داشته و یا دائمی است.

بهبودی

در برخی از بیماران پس ‌از انتقال چربی قدری درد و ناراحتی وجود دارد که به سرعت التیام پیدا کرده و بهبودی می‌یابد.

لیزر فرکشنال

 

یکی از مؤثرترین و مفیدترین روش‌های درمانی در جوان‌سازی دست ، روش لیزر فرکشنال است. لیزر فرکشنال با تولید کالوژن جدید و طبیعی باعث می‌شود چین‌وچروک‌های دست و لکه‌های رنگی دست بهبودی پیدا کند. لیزر از انرژی نورانی برای ایجاد سوراخ‌های ریزی در الگوهای شبکه‌ای در پوست استفاده می‌کند  درحالی‌که اتصالاتی از پوست درمان نشده را باقی می‌گذارد تا روند درمان بر روی آن‌ها سریع‌تر انجام پذیرد. این سوراخ‌های کوچک، کالوژنهای قدیمی را از بین برده و هم‌زمان تولید کالوژن جدید را تقویت می‌کند تا بافت و ساختار پوست بهبود یابد.

نتایج

بیشتر بیماران بلافاصله پس از عمل، احساس تنگی و فشردگی در پوست خواهند داشت. اما با توجه به تولید کالوژن جدید، این مشکل پس از یک الی چند ماه برطرف می‌شود. نتیجه عمل بسته به میزان مراقبتی که شما پس از عمل از پوست داشته‌اید بین ۳ تا ۵ سال ماندگار خواهد بود. مراقبت‌های مناسب از پوست بعد از عمل شامل دوری از نور خورشید، استفاده از ضد آفتاب و پیروی از اصول روزانه مراقبت از پوست است.

روش IPL (آی پی ال)

IPL روشی آرام و غیرتهاجمی است که بدون ایجاد شکافی در پوست به درمان آن می‌پردازد.  این روش برای جوان‌سازی پوست از کمرنگ کردن لکه‌های قهوه‌ای  پشت دست و بهبود رنگ پوست استفاده می‌کند. در روش IPL پالس‌های نورانی به نواحی مشکل‌دار تابانیده شده و باعث تولید کالوژن جدید می‌شود . به‌این‌ترتیب پوست دست حالتی نرم‌تر و جوان‌تر پیدا می‌کند.

روند درمان

پزشک در طول درمان طول‌موج‌های IPL را به نحوی هدایت می‌کند که تنها بر روی رنگ‌دانه‌های مشکل‌دار(ملانین‌های مشکل‌دار) تأثیر گذاشته و به بافت‌های اطراف آن آسیب نرساند. امواج باعث تولید انرژی گرمایی می‌شود که سبب شکسته شدن ملانین‌ها می‌گردد.در هفته‌های پس از درمان IPL، ملانین‌های شکسته شده توسط بدن جذب شده و قرمزی و لکه‌های رنگی پوست دست را محو می‌کند.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی سبب برداشته شدن لایه خارجی پوست دست شده و بافت‌های سخت روی دست را حذف کرده و پوستی نرم و هموار به دست می‌بخشد.

میکرودرم

میکرودرم  از جمله روش‌های متداول غیرتهاجمی در درمان مشکلات پوستی و درمان چروک دست است. در این روش از کریستال‌های کوچک جهت پوسته‌پوسته کردن و در نتیجه از بین بردن لایه خارجی پوست استفاده شده و پوست دست جوان‌سازی می‌شود. دست به جهت از بین بردن روغن اضافی و آلودگی‌ها شسته می‌شود. سپس جریانی از کریستال‌های اکسید آلومینیوم بر روی دست مالش داده می‌شود و سلول‌های مرده و قدیمی پوست را از بین می‌برد. سپس با استفاده از مکش با کمک ساکشن ضعیف، پوست‌ها برداشته می‌شود.

اسکلروتراپی

در این روش سوزن‌های بسیار باریکی در رگ‌های قابل دیدن بدن وارد شده و از آن طریق دارویی به نام اسکلروسانت به آن وارد می‌شود. این دارو باعث بسته شدن رگ مربوطه پس از چند هفته می‌شود.

هزینه


 

هزینه درمان جوان‌سازی پوست دست به نوع درمان استفاده شده، میزان درمان انجام شده بر روی بیمار و دستمزد پزشک بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

240total visits,4visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*