جوانسازی و زیباسازی پوست صورت بدون جراحی

با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می‌یابد و موجب از بین رفتن سفتی و قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود. در نتیجه‌ی این عامل و تاثیرات جاذبه، خطوط و چین و چروک‌هایی ایجاد شده و در سرتاسر صورت گسترش پیدا کرده و پوست و بافت‌های زیرین آن شروع به افتادگی می‌کنند. جوان‌سازی کامل صورت یک درمان زیبایی است (یا مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی) که هدف از آن بازیابی جوانی چهره می‌باشد. زیبا سازی پوست از طریق روش‌های غیر جراحی حاصل می‌شود که ساختارهای عمقی صورت را هدف قرار داده و مشکلات موضعی صورت مانند چین و چروک‌ها، شلی پوست، چاق کردن صورت، منافذ صورت، روشن کردن پوست و تغییر رنگ صورت را درمان می‌کنند.

آیا می‌دانید که روش‌های جوانسازی ساده‌ای وجود دارند که می‌توانند با علائم پیری مبارزه کنند؟ متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی روش‌های جوان‌سازی غیر جراحی صورت را جهت بازیابی جوانی شما و بهبود زیبایی چهره‌تان ارائه می‌کنند. این گزینه‌های درمانی شامل تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، هایفوتراپی، مزوتراپی، پی آر پی، ار اف سوزنی، لیزر فرکشنال، لیزر اربیوم، لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم ابریژن می‌باشند. برای تعیین وقت قبلی یا دریافت مشاوره در خصوص روش‌های جوانسازی پوست صورت می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

شرایط قابل درمان


 

 • آسیب پوست
 • لکه‌های آفتاب سوختگی و لکه‌های پیری
 • به حداقل رساندن علائم پیری زودرس
 • به حداقل رساندن منافذ صورت
 • رفع خطوط ریز و چین و چروک‌ها 
 • کاهش چین و چروک دور چشم 
 • خطوط اخم و پیشانی
 • کاهش خطوط خنده  و چین و چروک دور دهان
 • علائم و نشانه‌های روزاسه (قرمزی)
 • هیپرپیگمانتاسیون (تغییر رنگ)
 • پوست ناهموار
 • کاهش قابلیت ارتجاعی و شادابی پوست
 • جوش و جای جوش
 • رفع اسکار 

روش‌های جوانسازی پوست


لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یک روش بسیار عالی جهت جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت بدون نیاز به درمان گسترده یا تهاجمی است. این درمان‌ها را می‌توان با توجه به نوع پوست و نیازهای هر بیمار بطور اختصاصی طراحی کرد. لایه‌برداری را می‌توان به منظور اصلاح مشکلات زیر مورد استفاده قرار داد:

 • آکنه
 • هیپرپیگمانتاسیون
 • بافت غیریکنواخت پوست

میزان زمان مورد نیاز برای لایه‌برداری و نیز عوارض جانبی همراه با آن بستگی به قدرت لایه‌بردار مورد استفاده دارد.

میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژن لایه‌های بالایی پوست با استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزار پیشرفته تراشیده می‌شوند. یک وسیله‌ی مخصوص بر روی نواحی کوچکی از صورت حرکت داده می‌شود تا سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا کند. این وسیله پوست را می‌تراشد و پوست کهنه و آسیب‌دیده، چربی، باکتری‌ها و هر چیز دیگری که باعث فرسوده نشان داده شدن پوست می‌شود را جدا می‌کند.

تزریق بوتاکس

بوتاکس باعث شل شدن عضلات خاص صورت و برطرف شدن چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست می‌شود که می‌توانند در اثر انقباضات این عضلات شکل بگیرند. شایع‌ترین نواحی در پیشانی، بین ابروها و دو طرف چشم‌ها می‌باشند. این روش سریع و ساده بوده و نتایج آن تا حدود سه ماه ماندگار می‌باشد. بیشتر بیماران هر سه ماه یک بار جهت درمان مجدد مراجعه می‌کنند زیرا از ظاهر خود پس از هر درمان رضایت دارند.

تزریق ژل

ژل‌های صورت معمولاً شامل ترکیبات اسید هیالورونیک هستند که نواحی فرورفته صورت را پر می‌کنند تا حجم از دست رفته‌ی ناشی از فرایند پیری بازیابی شود. اسید هیالورونیک با آب موجود در پوست ترکیب شده و سفت‌تر می‌شود. متداول‌ترین انواع مورد استفاده شامل ژل‌های ژوویدرم و Voluma می‌باشند. گودی زیر چشم‌ها و دور دهان را می‌توان با این تکنیک سریع ترمیم کرد. این روش را همچنین می‌توان به منظور برجسته‌سازی لب‌ها و برجسته کردن گونه‌ها  و کاهش خطوط صورت مورد استفاده قرار داد.

تزریق چربی

فرایند پیری باعث ایجاد تغییراتی در صورت و پیر نشان دادن چهره می‌گردد. محسوس‌ترین تغییر در بیشتر افراد از بین رفتن چربی در نواحی خاصی از صورت است. این کاهش حجم منجر به تورفتگی نواحی دور چشم‌ها و دهان می‌گردد. با استفاده از تکنیک تزریق چربی به صورت، پزشک می‌تواند بدون انجام لیفت صورت این نواحی را پر کند و شادابی که در هنگام جوانی داشتید را بازگرداند. پزشک چربی را از نواحی دیگری از بدن مانند ران‌ها یا باسن برمی‌دارد و پس از تصفیه، آن را با دقت به نواحی خاصی از صورت تزریق می‌کند. چین و چروک‌ها و گودی‌ها با افزایش حجم گونه‌ها، رفع خطوط خنده و رفع گودی زیر چشم کاهش پیدا می‌کنند.

مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان جوان‌سازی پوست صورت است که هدف آن کاهش نواحی مشکل‌دار بر روی صورت و بدن می‌باشد. درمان مزوتراپی را می‌توان برای جوان‌سازی صورت، گردن و زیر چشم‌ها استفاده کرد. درمان مزوتراپی شامل تزریق مستقیم اسید هیالورونیک به میان‌پوست (لایه‌ی میانی پوست) می‌باشد. این امر موجب تغذیه و جوان شدن پوست صورت از طریق افزایش تولید کلاژن و الاستین و تحریک متابولیسم پوست می‌گردد. طبق تجربه‌ی بیماران پس از یک دوره تزریق مزوتراپی پوستشان پُرتر، شاداب‌تر، درخشان‌تر و سفت‌تر می‌شود.

پی آر پی

PRP با استفاده از پلاکت‌های خود بیمار از قسمتی از خون که غنی از عوامل رشد و سلول‌های بنیادی است موجب بازیابی و ترمیم طبیعی پوست شده و قابلیت ارتجاعی و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد. پوست پُر و بازسازی می‌شود، خطوط ریز و چین و چروک‌ها کاهش می‌یابند و ظاهری جوان و درخشان حاصل می‌شود. تزریق پی آر پی در درمان مشکلاتی مانند خطوط دور چشم، جای جوش  و چین و چروک‌ها بسیار موفقیت‌آمیز است.

هایفوتراپی

در هایفوتراپی از تکنولوژی اولتراسوند برای سفت کردن پوست و کاهش چین و چروک در اطراف ابروها، پایین صورت، زیر چانه، گردن و سینه استفاده می‌شود. این روش غیر جراحی معتبر حرارت را به عمق لایه‌های ساختاری بافت‌ها می‌رساند که موجب تحریک تولید کلاژن و افزایش حجم صورت می‌گردد. این درمان نوآورانه نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد و بیماران طی چند ماه اول پس از درمان متوجه بهبود چشمگیر در کیفیت و سفتی پوست خود می‌شوند.

ار اف سوزنی

ار اف سوزنی یک ابداع جدید در تکنولوژی رادیوفرکانسی (آر اف) است که به منظور برطرف کردن افتادگی پوست، چین و چروک‌ها و تغییرات در بافت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. آر اف سوزنی تکنولوژی ار اف فرکشنال را با روش میکرونیدلینگ ترکیب می‌کند. این روش تقریباً بدون درد می‌تواند موجب رفع چین و چروک ها، جای زخم‌ها و شلی پوست شود و زمان بهبودی پس از آن نیز بسیار جزئی است.

لیزر فرکشنال

سایر تغییراتی که با افزایش سن رخ می‌دهند شامل بروز لکه‌های تیره بر روی صورت (که لکه‌های پیری نامیده می‌شوند)، خطوط ریز و چین و چروک‌ها می‌باشند. بافت و رنگ پوست متمایل به زرد شده یا دچار رنگ پریدگی می‌شود. بازسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 یک روش فوق‌العاده برای اصلاح این مشکلات می‌باشد. این روش می‌تواند موجب کاهش یا از بین رفتن لکه‌های پیری شده، پوست را صاف ‌کند و خطوط ریز و چین و چروک‌ها را از بین ببرد و با تحریک تولید کلاژن در پوست ظاهری جوان‌تر حاصل شود. اگر وجود جای زخم اصلی‌ترین نگرانی شما است، لیزر فرکشنال CO2 دارای مزیت بهبود قابل ملاحظه در ظاهر جای زخم‌ها می‌باشد. عوارض لیزر فراکشنال بسیار اندک است و عوارضی همچون زخم و قرمزی طولانی مدت و احیانا لکه های قهوه ای بعد از لیزر را به همراه ندارد.

لیزر اربیوم

در روش بازسازی پوست با لیزر اربیوم انرژی لیزر به صورت یک الگوی خاص ماتریس نقطه‌ای اعمال می‌شود که تاثیری بر نواحی سالم پوست در بین نواحی تحت درمان نخواهد گذاشت. نتایج آن شامل از بین رفتن لکه‌های پیری، تغییر رنگ و چین و چروک‌ها و زمان بهبودی سریع‌تر و کارایی بیشتر می‌باشد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

42total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*