بوتاکس دور و زیر چشم

معمولاً اولین چیزی که هنگام ملاقات با فردی متوجه آن می‌شوید، چشم‌های او است. چشم‌ها پنجره‌ای به روح یا آینه‌ی شخصیت نامیده می‌شوند. آنها در حالت دلسوزی کوچک می‌شوند، در حالت تعجب باز می‌شوند و در صورت هیجان می‌درخشند. گاهی اوقات چشم‌ها بیشتر از آن چیزی که با کلمات می‌توان گفت را بروز می‌دهند. با این حال چشم‌ها اولین بخشی هستند که علائم پیری را از خود نشان می‌دهند.

در ابتدا خطوط ریزی در گوشه‌های چشم‌ها شکل می‌گیرند. با عمیق شدن و افزایش تعداد این خطوط، تبدیل به چین و چروک‌هایی به نام خطوط پنجه کلاغی می‌شوند. سپس پلک‌ها شروع به افتادگی کرده و دچار چین و چروک می‌شوند. به خاطر داشته باشید، که چشم‌ها اولین چیزی هستند که جلب توجه می‌کنند. رسیدگی به اثرات پیری در پوست دور چشم در اسرع وقت بسیار مهم است. هرچند، خندیدن و بروز احساسات قوی منجر به ایجاد چین و چروک دور چشم و دهان می‌شوند. امروزه محبوب‌ترین روش برای از بین بردن چین و چروک‌های دور چشم‌ها، تزریق بوتاکس  است.

اگر دچار چین و چروک‌های بسیار زیاد دور چشم‌های خود هستید مانند خطوط پنجه کلاغی یا خطوط زیر چشم، می‌توانید روش ایمن و بی‌خطر تزریق بوتاکس را در نظر بگیرید. این درمان روشی ساده است که باعث کاهش چین و چروک دور چشم شده و خطرات زیادی که برخی از بیماران در عمل‌های جراحی تجربه می‌کنند، پس از تزریق وجود نخواهد داشت. متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک زیبایی دکتر رضیعی در طول مشاوره وضعیت شما را در نظر گرفته و در مورد روش درمان و دوره بهبودی به شما توضیحاتی ارائه خواهند داد.

برای دریافت مشاوره تخصصی در خصوص تزریق بوتاکس برای چین و چروک دور و زیر چشم یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴  تماس حاصل فرمایید.

 علل


پیری ژنتیکی و پیری هورمونی

تمام چین و چروک‌ها در اثر کاهش تولید کلاژن و تضعیف الاستین در پوست شروع می‌شوند. این امر می‌تواند در نتیجه‌ی فرایند طبیعی پیری یا پیری هورمونی در سال‌های منتهی به یائسگی رخ دهد. هنگامی که تولید کلاژن کاهش می‌یابد یا تجزیه می‌شوند، پوست مانند قبل سفت و مرطوب نمی‌باشد و چین و چروک‌ها عمیق‌تر و واضح‌تر می‌گردند. تضعیف الاستین، قابلیت برگشت پوست از حالت چروک به حالت صاف بطور سریع و موثر را کاهش می‌دهد.

پوست دور چشم بسیار نازک است و مانند پوست سایر نواحی صورت، حاوی غدد تولید کننده‌ی چربی نمی‌باشد. بنابراین تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند و الاستین پوست ضعیف شده و چین و چروک‌ها با سرعت بیشتری در دور و زیر چشم‌ها شکل می‌گیرند.

پیری ناشی از عوامل محیطی و قرارگیری در معرض اشعه فرابنفش

قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش یک عامل مهم در ایجاد چین و چروک دور و زیر چشم‌ها است. نور خورشید به طرف مختلفی باعث پیری پوست می‌گردد که عمدتاً ناشی از تاثیر منفی بر تولید کلاژن می‌باشد. پوست دور چشم‌ها به دفعات بیشتری در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد و بطور معمول محافظت کمتری از این ناحیه در مقایسه با سایر نواحی صورت می‌شود. حتی اگر در حین رانندگی یا گذراندن وقت در زیر نور آفتاب از عینک ضد آفتاب استفاده کنید، تمام پیاده‌روی‌های کوتاه مدتی که از خودروی خود یا به طرف آن انجام می‌دهید می‌توانند با گذر زمان تاثیر خود را بگذارند.

نیروی جاذبه

در طول زمان، در اثر کاهش کلاژن و الاستین، پوست سفتی طبیعی خود را از دست می‌دهد. در این شرایط، جاذبه زمین با اعمال نیروی خود به بدن، پوست را به طرف پایین می‌کشد و باعث افتادگی پوست صورت می‌گردد. با شل شدن پوست زیر چشم‌ها، جاذبه با کشیدن بیشتر پوست شل صورت به طرف پایین، باعث ایجاد چین و چروک‌هایی در زیر چشم‌ها می‌گردد. اما نگران نباشید، روش‌های بسیاری برای بازیابی سفتی پوست و به حداقل رساندن این چروک‌های دور و زیر چشم‌ها وجود دارند.

درمان با تزریق بوتاکس


بوتاکس از سم بوتولینوم نوع A مشتق شده است که در مقادیر بسیار کم به عضله تزریق شده و برای یک مدت زمان مشخص آن عضله را فلج می‌کند. چین و چروک‌ها در اثر منقبض شدن مکرر عضلات در اثر حرکات روزانه مانند خندیدن یا اخم کردن ایجاد می‌شوند. بوتاکس در واقع سیگنال‌های ارسالی از اعصاب به عضله را مسدود می‌کند بطوری که عضله‌ای که تحت تزریق قرار گرفته نمی‌تواند منقبض شود.

تزریق بوتاکس دور و زیر چشم‌ها می‌تواند چین و چروک‌ها را برطرف کند، هرچند باید هر ۴ تا ۶ ماه یک بار تکرار شود تا ظاهر جوان شده حفظ شود. این درمان یک گزینه‌ی مطلوب برای بیمارانی است که از انجام جراحی پلک که دوره‌ی بهبودی طولانی‌تری دارد، اجتناب می‌کنند.

بوتاکس چین و چروک‌های دینامیک را به حداقل می‌رساند. بوتاکس اغلب در یک سوم بالای صورت، خطوط دور چشم و زیر چشم‌ها تزریق می‌شود. بدون انقباض عضلات زیر پوست، چین و چروک‌ها حتی اگر بطور کامل از بین نروند، به حداقل می‌رسند.

تزریق بوتاکس دور چشم بخصوص به منظور برطرف کردن خطوط پنجه کلاغی و اصلاح پلک‌ها یا ابروهای نامتقارن استفاده می‌شود. هرچند تزریق‌های دقیق برای جلوگیری از افتادگی پلک و سایر عوارض جانبی ناخوشایند مهم می‌باشند.

قبل از درمان


برای تعیین اینکه شما متقاضی مناسبی برای تزریق بوتاکس هستید باید با پزشک مشورت کنید. در طول مشاوره تعداد و فاصله بین جلسات درمان بطوری که بهترین تاثیر را برای شما داشته باشند، تعیین خواهد شد.

روش درمان


درمان می‌تواند داخل مطب انجام شود. از آنجایی که این روش یک عمل جراحی نیست، نیازی به مرکز جراحی نمی‌باشد. پزشک دوز بسیار کمی از بوتاکس را با استفاده از میکرونیدل به عضلات مشخص شده‌ی صورت تزریق خواهد کرد. این فرایند تنها چند ثانیه طول می‌کشد. ممکن است احساس سوزش داشته باشید که به سرعت برطرف می‌شود.

تاثیرات تزریق‌های ابتدایی پس از ۳ تا ۴ روز قابل مشاهده خواهند بود، و بهبود نتایج تا چند روز پس از آن ادامه پیدا می‌کند. اگر بعد از عمل، درد داشتید، می‌توانید از کمپرس سرد یا داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید. احتمال دارد مقداری کبودی نیز ایجاد شود. از آنجایی که این روش غیر تهاجمی و بدون جراحی است، می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید.

بعد از تزریق


بوتاکس هنگامی که در مقادیر بسیار کم استفاده شود بسیار بی خطر می‌باشد. از آنجایی که پروتئین‌های بوتاکس تنها توسط عضلات جذب می‌شوند، هیچ تاثیری بر سیستم عصبی مرکزی نمی‌گذارند. بوتاکس باعث بی‌حسی در ناحیه دور چشم نمی‌شود و عضلات مرتبط با سایر حالت‌های چهره به ندرت تحت تاثیر قرار می‌گیرند. یک یا دو نفر از هر صد بیمار ممکن است دچار افتادگی موقت پلک شوند، اما معمولاً ظرف یک یا دو هفته برطرف می‌شود.

بروز عوارض جدی در اثر تزریق بوتاکس بسیار نادر است، اما مانند هر روش پزشکی دیگر، دارای خطراتی است. مراجعه به یک متخصص مجرب در زمینه تزریق بوتاکس می‌تواند بطور قابل ملاحظه‌ای خطرات را به حداقل برساند. بخش عمده‌ای از بیماران ما از ظاهر خود پس از تزریق بوتاکس بسیار راضی می‌باشند، هرچند نمی‌توان تضمین کردن دقیقاً به همان نتایج مورد نظر دست پیدا کرد.

اگر تصمیم به تزریق بوتاکس زیر چشم‌های خود بگیرید، اطلاعات اضافه‌ای در مورد روش درمان در اختیار شما قرار داده می‌شود تا بتوانید تصمیم گیری آگاهانه‌ای داشته باشید. تمام سوالات خود را بپرسید تا کاملاً از تصمیم خود مطمئن شوید.

نتایج 


نتایج درمان بوتاکس برای دور و زیر چشم‌ها تقریباً ۴ ماه و برای برخی بیماران مدت بیشتری ماندگار است. تزریق بوتاکس را می‌توان به دفعات نامحدود و در فواصل مشخص تکرار کرد (بطوری که تاثیری بر سلامت بیمار نگذارد). با تکرار درمان‌ها، تاثیرات زیبایی جوان شدن پوست برای مدت طولانی‌تری ماندگار خواهد بود.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

265total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*