بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد تنها روش حذف موهای دائمی است که تکنیک‌های معول رفع موها را منسوخ کرده است. این روش برای نواحی مختلف زنان و مردان مناسب است و موهای ناخواسته را بدون آسیب رساندن به منافذ و ساختار پوست و به صورت بی‌خطر از بین می‌برد. چند نوع دستگاه لیزر رفع موهای زائد وجود دارد که در این مقاله بیشتر مورد بحث قرار می‌گیرند.

اگر در نظر دارید لیزر موهای زائد را برای بیکینی، زیر بغل، صورت و بدن خود انجام دهید، باید بدانید که کدام نوع لیزر برای نوع پوست و موی شما مناسب‌تر است. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی به منظور تعیین اینکه کدام دستگاه لیزر برای شما موثرتر است، وضعیت موها و پوست شما را بررسی می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین دستگاه لیزر موهای زائد یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد


لیزر الکساندرایت

یکی از روش‌های حذف موهای زائد استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت است که از یک طول موج خاص انرژی برای هدف قرار دادن و از بین بردن فولیکول‌های موهای تیره بدون صدمه زدن به بافت اطراف آنها استفاده می‌کند. درمان با لیزر الکساندرایت بر روی یک طول موج انرژی (به طور خاص، ۷۵۵ نانومتر) در ناحیه تحت درمان تمرکز می‌کند. این پالس شدید نوری فولیکول‌های مو را بدون تأثیر قابل توجه بر بافت اطراف از بین می‌برد. در حالی که روشی مانند الکترولیز با یک پروب فلزی نازک به منظور متوقف کردن رشد فولیکول‌ها به داخل پوست نفوذ می‌کند، اما روش لیزر الکساندرایت کمتر تهاجمی و دردناک بوده و می‌تواند در هر جلسه یک ناحیه بزرگتر را هدف قرار دهد. برای دستیابی به نتایج نهایی و مطلوب، بیشتر بیماران به سه جلسه درمان یا بیشتر در فواصل ماهانه جهت حذف فولیکول ‌های مویی که در طی جلسات قبل در حالت استراحت یا ریزش بوده‌اند نیاز دارند.

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت

برخی از مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت عبارتند از:

 • لیزر دارای میزان نفوذ بسیار خوبی به پوست است.
 • کارایی آن برای موهای ریزتر و نازک‌تر که بیشتر لیزرهای دیگر قادر به از بین بردن آنها نیستند، ثابت شده است.
 • لیزر روی پوست‌های با رنگ روشن بسیار موثر است.

کدام نوع پوست و مو برای این لیزر مناسب است؟

با توجه به ماهیت تکنولوژی لیزر موهای زائد، درمان با لیزر الکساندریت برای همه افراد مناسب نیست. از آنجا که لیزر رنگدانه‌های تیره را مورد هدف قرار می‌دهد، موی تحت درمان لیزر باید تیره‌تر از پوست اطراف آن باشد. بنابراین، متقاضیان مناسب، افراد با پوست روشن و موهای تیره هستند. اشخاص با موی بلوند، موی سرخ و پوست برنزه و افراد با پوست تیره موارد مناسبی برای درمان با لیزر الکساندرایت نمی‌باشند، هر چند افراد با رنگ پوست تیره‌تر‌ می‌توانند از طریق روش‌های حذف موها با نور پالسی درمان موثری دریافت کنند.

معایب لیزر الکساندرایت

برخی از معایب لیزر الکساندرایت شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ممکن است لیزر باعث تغییر رنگدانه‌های پوست (تیره یا روشن شدن) شود.
 • برای افراد با پوست‌های تیره مناسب نیست.

لیزر ان دی یاگ (Nd:yag )

لیزر پالس بلند ۱۰۶۴ نانومتری ان دی یاگ یک روش بی خطر و موثر در از بین بردن طولانی مدت موها در بیماران با پوست تیره است. لیزرهای ان دی یاگ با تاباندن یک طول موج نزدیک به مادون قرمز، می‌توانند بطور عمیق به پوست نفوذ کرده و توسط ملانین که رنگدانه‌ی مو است جذب شوند. آسیب به فولیکول مو بر بافت‌های اطراف تاثیر نمی‌گذارد، اما از رشد موی جدید جلوگیری می‌کند. بر خلاف الکترولیز، ان دی یاگ سریع‌تر است، نیاز به جلسات درمان کمتر دارد و راحت‌تر می‌باشد.

مزایای استفاده از لیزر Nd:yag

برخی از مزایای استفاده از دستگاه لیزر ان دی یاگ عبارتند از:

 • تقریباً بر روی تمام انواع پوست، از جمله پوست‌های برنزه یا تیره کار می‌کند.
 • سیستم ان دی یاگ ۱۰۶۴ نانومتر برای پوست‌های با رنگدانه تیره توصیه می‌شود.
 • بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که این لیزرها قادر به دستیابی به تاخیر قابل توجه پیش از رشد مجدد مو در ناحیه تحت درمان هستند.
 • نواحی بزرگ‌تری از بدن می‌توانند به سرعت درمان شوند.

کدام نوع پوست و مو برای این لیزر مناسب است؟

لیزر ان دی یاگ ۱۰۶۴ نانومتری یک گزینه بادوام برای رفع موهای زائد در تمام انواع پوست ارائه می‌کند. جذب نسبتاً ضعیف آن توسط ملانین می‌تواند بی‌خطر بودن آن برای استفاده در پوست‌های برنز یا تیره را تضمین کند. هر چند در نتیجه‌ی این وابستگی کم به ملانین، کارایی درمان برای موهای روشن و نازک نیز کاهش می‌یابد. Nd:yag یک انتخاب عالی برای درمان موهای زبر و تیره بر روی هر نوع پوست است. با این حال می‌تواند در درمان موهای نازک‌تر یا روشن‌تر نیز موفقیت‌آمیز باشد. در این روش لیزر زمان پالس طولانی‌تر را فراهم می‌کند و درمان برای پوست‌های تیره و برنزه را امکان‌پذیر می‌کند در حالی که از خطرات ذاتی نیز کاسته می‌شود.

معایب لیزر ان دی یاگ

برخی از معایب لیزر ان دی یگ شامل موارد زیر می‌باشند:

 • این لیزر بر روی موهای سفید یا روشن موثر نیست و برای موهای نازک نیز تاثیر کمی دارد.
 • ممکن است این لیزر دردناک‌تر از سایر لیزرها باشد.
 • خطر سوختگی، زخم، قرمزی، تغییر رنگ پوست و ورم وجود دارد.
 • دستیابی به نتایج طولانی مدت توسط آن ثابت نشده است.

سولاری

سولاری یک سیستم IPL جدید است که با تکنولوژی برش لبه درمانی دقیق را فراهم می‌کند و عوارض جانبی را نیز به حداقل می‌رساند. بسیاری از کلینیک‌ها درمان IPL (نور پالسی شدید) را برای از بین بردن موهای زائد پیشنهاد می‌کنند، که نباید با تکنولوژی جدیدتر لیزر موهای زائد اشتباه گرفته شود. آی پی ال و لیزرها با تبدیل انرژی نور به انرژی گرمایی کار می‌کنند که هنگامی که به ناحیه تحت درمان اعمال می‌شود ملانین را هدف قرار داده و فولیکول مو را تخریب می‌کند یا مانع رشد مو می‌گردد. این دو تکنولوژی از لحاظ طول موج نور اعمال شده تفاوت دارند. در آی پی ال از ترکیبی از طول موج‌های مختلف نور استفاده می‌شود. تنها برخی از این طول موج‌ها برای از بین بردن موها موثر خواهند بود. شرایط هر بیمار متفاوت است اما به طور کلی درمان پس از ۹ تا ۱۲ جلسه موفقیت‌آمیز خواهد بود. این زمان بستگی به ناحیه تحت درمان و امکان مراجعه منظم جهت درمان در هر ۶ تا ۸ هفته یک بار دارد.

مزایا

 • لیزر IPL با اینکه بدون درد نیست اما در مقایسه با دیگر روش‌ها درد کمتری دارد.
 • IPL با از بین بردن ریشه مو، رشد مجدد مو را متوقف می‌کند بنابراین با گذشت زمان نیاز به درمان کمتری خواهید داشت.

چه نوع پوست و مو برای این لیزر مناسب است؟

دستگاه‌های لیزر برای موهای زبر و تیره بهترین نتیجه را خواهند داشت. ترکیب مناسب برای هر گونه رفع دائمی مو، چه با IPL و چه با لیزر ترکیبی از پوستی روشن و موهایی تیره است. اگر چنین ترکیبی دارید بهترین متقاضی درمان می‌باشید و اگر از روش IPL یا لیزر برای از بین بردن دائمی موهای خود استفاده کنید، در نهایت به نتایج چشمگیری دست خواهید یافت.

معایب

 • برای افراد با رنگ موی سفید، خاکستری، روشن یا قرمز مناسب نیست که به دلیل فقدان ملانین در فولیکول موهای این افراد است. همچنین همیشه برای افراد با پوست تیره مناسب نمی‌باشد.
 • دستیابی به نتایج مورد نظر می‌تواند نیاز به تعداد جلسات درمانی زیادی داشته باشد زیرا نور وسیع‌الطیفی تابانده می‌شود و تنها بخش کوچکی از آن به فولیکول مو می‌رسد.
 • آی پی ال برای موهای ضخیم و درشت موثر نمی‌باشد و در نتیجه برای برخی از نواحی بدن و انواع مو مناسب نخواهد بود.

لیزر خانگی از بین بردن موهای صورت بدن

استفاده‌ی خانگی از دستگاه لیزر موهای زائد کاملاً جدید و تازه است (در عصر فن‌آوری حذف موهای زائد) و در نتیجه، به طور طبیعی بسیاری از افراد تمایل دارند که از این درمان نوین برای رفع دائمی موهای زائد خود استفاده کنند. بیشتر خصوصیات لیزر خانگی شبیه به لیزر دایود است، که با هدف قرار دادن ملانین در ریشه مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، فولیکول مو را از کار می‌اندازد.

عوارض جانبی

 • ممکن است افراد دچار برخی تاثیرات کوتاه مدت ناخواسته شوند که بطور کلی محدود هستند. این عوارض می‌توانند شامل کمی قرمزی در لایه‌ی اپیدرم یا تورم موضعی باشند که طی چند روز از بین می‌روند. با اینکه این موارد خطرات جزئی هستند اما بسیار شایع می‌باشند.
 • آسیب موضعی به پوست اطراف فولیکول مو: اثرات ناخواسته‌ی معمول شامل خارش، قرمزی و تورم در محل درمان می‌باشند.


مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

170total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*