برجسته‌سازی و لیفت گونه با جراحی و بدون جراحی

برجسته و بالا بودن استخوان گونه یکی از نشانه‌های جوانی و زیبایی در نظر گرفته می‌شود، اما گونه‌ها به مرور زمان شل و لاغر می‌شود و می‌افتد. کاهش تراکم استخوان، نازک شدن پوست، چین و چروک افتادن روی صورت و گود رفتن زیر چشم‌ها و گونه‌ها از نتایج ناگزیر پیری است که سن را سال‌ها بیشتر نشان می‌دهد. برجسته کردن گونه ها اثری مشابه را به دست می‌دهد.

اگر گونه‌هایی شل و فرورفته دارید و در جستجوی روشی برای گونه گذاری و زیباسازی صورت هستید، می‌توانید از درمان مخصوص برجسته‌سازی گونه بهره بگیرید تا با داشتن گونه‌هایی برجسته بر زیبایی صورتتان نیز بیافزایید. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی بهترین روش برجسته کردن گونه‌ها را با توجه به نتیجه دلخواه بیمار و ماندگاری مورد نظر توصیه می‌کنند. تزریق ژل، تزریق چربی، پروتز گونه و لیفت هایفوتراپی گونه‌ها از روش‌های مختلف گونه گذاری محسوب می‌شود. تمام این روش‌ها گونه‌ها را برجسته و خوش‌فرم و زیبایی صورت را دوچندان می‌کند.

مزایا


 

 • چاق کردن صورت و جبران حجم از دست رفته
 • جوانسازی
 • افزایش اعتماد به نفس و حس رضایت از خود

متقاضی مناسب


متقاضی مناسب عمل گونه‌گذاری و برجسته کردن گونه باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

 • سیگار نکشد.
 • متقاضیان این درمان زیبایی، معمولاً بیش از ۴۰ سال دارند.
 • در مراحل فعال جوش و آکنه نباشد.
 • از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد.
 • در دوران بارداری یا شیردهی نباشد.
 • داروهای رقیق کننده خون مصرف نکند.

تزریق ژل


روش تزریق ژل

ناحیه مورد نظر ضدعفونی و با مداد مخصوص علامت زده می‌شود تا تزریق در نهایت دقت انجام شود. در صورت درخواست بیمار از کرم بی‌حس کننده استفاده می‌شود تا بیمار کاملاً راحت باشد. تزریق به روش جدید بسیار راحت است و نیازی به بی‌حسی موضعی نیز ندارد. متخصص ژل  را به آهستگی در جایی تزریق می‌کند که بالای استخوان گونه قرار بگیرد. متخصص با توجه به شکل طبیعی گونه‌ها ژل بیشتری را به صورت عرضی در گونه تزریق می‌کند تا گونه‌ها زیباتر و برجسته‌تر شود. معمولاً دو میلی‌لیتر ژل تزریق می‌شود، اما در کل می‌توان در یک جلسه یک تا چهار میلی‌لیتر ژل تزریق کرد.

دوران بهبود

 • به بیمار توصیه می‌شود دو یا سه شب اول به پشت بخوابد تا فشار به ناحیه درمان شده وارد نشود.
 • به منظور جلوگیری از عفونت باید به مدت شش ساعت از لمس کردن گونه‌ها و استفاده از کرم یا آرایش کردن خودداری کرد.
 • ورزش کردن به مدت ۴ تا ۶ ساعت پس از تزریق ممنوع است.
 • بیمار باید سعی کند حتی‌الامکان در معرض آفتاب قرار نگیرد.
 • بیمار باید در طول روز از کرم ضدآفتاب با SPF 35 یا بالاتر استفاده کند.

نتایج

نتایج تزریق ژل برای گونه‌گذاری فوری است و بیش از ۱۸ ماه ماندگاری دارد. با این حال به دلیل نتایج نهایی به دلیل متورم بودن صورت پس از ۳ تا ۴ هفته مشخص می‌شود. متخصص طرح درمانی مناسبی را برای تجدید درمان و تزریق‌های جزئی تهیه می‌کند تا نتیجه به دست آمده حفظ شود. نتایج تزریق ژل گونه بلندمدت است، اما دائمی نیست.

تزریق چربی


چربی گرفته شده از بدن خود بیمار گونه‌ها را پر و برجسته می‌کند و لاغری ناخوشایند آنها را از بین می‌برد. به علاوه تزریق چربی شکل صورت افرادی را بهبود می‌دهد که استخوان گونه‌هایشان هرگز پر یا برآمده نبوده است. مزیت شاخص تزریق چربی این است که در آن از بافت بدن خود بیمار استفاده می‌شود.

روش تزریق چربی

متخصص چربی را با ملایمت از ناحیه اهدا کننده، معمولاً سمت داخلی ران، باسن، شکم یا پهلو، خارج می‌کند. برای تخلیه چربی از سوزن هیپودرمیک کوچک و کانولای مخصوص با قدرت مکش حداقل استفاده می‌شود تا غشاء سلول چربی آسیب نبیند. سپس چربی در سانتریفیوژ چرخانده می‌شود تا مایعات اضافی و سلول‌های چربی آسیب‌دیده از آن جدا شود. متخصص فقط سلول‌های کامل و سالم چربی را تزریق می‌کند. سپس چربی با سوزن هیپودرمیک کوچک‌تر دیگری در گونه‌ها تزریق می‌شود. این درمان بسته به میزان چربی لازم برای تزریق یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

دوران بهبود

تزریق چربی درمانی سرپایی است و بیمار پس از اتمام جراحی مرخص می‌شود. اگر بخیه خارجی زده شود، بخیه‌ها پس از یک هفته کشیده می‌شود. ورم و کبودی دور محل جراحی طبیعی است و معمولاً پس از یک تا دو هفته برطرف می‌شود. بی‌حسی موقتی گونه‌ها نیز مایه نگرانی نیست و عموماً ظرف چند هفته از بین می‌رود. استراحت، کمپرس سرد و مسکن کمک می‌کند تا بیمار دوران بهبود را به خوبی پشت سر بگذارد. دوران بهبود تزریق چربی حداقل است و بیماران معمولاً پس از یک تا دو هفته در محل کار حاضر می‌شوند.

نتایج

معمولاً ۴۰ تا ۶۰ درصد از چربی تزریق شده زنده می‌ماند. نتایجی که پس از جذب چربی دیده می‌شود، دائمی است؛ با این حال حجم چربی در اثر افزایش یا کاهش وزن تغییر می‌کند.

پروتز گونه


عمل پروتز گونه

عمل کاشت گونه با استفاده از پروتز معمولاً سی دقیقه تا دو ساعت طول می‌کشد. مراحل کلی انجام این عمل زیبایی به شرح زیر است:

 • بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود.
 • جراح برش‌هایی را معمولاً در پلک پایین یا داخل دهان ایجاد می‌کند تا جای زخم خارجی باقی نماند.
 • متخصص پروتز سیلیکونی سنتزی را از راه این برش‌ها وارد گونه می‌کند. پروتز سنتزی گونه جامد و در عین حال منعطف است و به گونه‌ای طراحی شده است که هم ساختار استخوانی زیرین و هم بافت نرم شکل دهنده به گونه را بهبود دهد.
 • متخصص این مواد را در گونه‌ها قرار می‌دهد، به آنها شکل می‌دهد و برش‌ها را پس از اطمینان از طبیعی بودن نتایج بخیه می‌زند.

دوران بهبود

اکثر بیماران باید یک هفته پس از جراحی مرخصی بگیرند و دستورات متخصص را رعایت کنند تا دوران بهبود بدون خطر طی شود. گونه‌ها در این مدت دردناک، متورم و کبود است.

نتایج

نتایج حاصل از پروتزهای صورت دائمی است.

لیفت گونه


هایفوتراپی

هایفوتراپی درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی است که در آن از انرژی اولتراسوند متمرکز ساطع از دستگاهی استفاده می‌شود که بافت عمقی را در نهایت دقت و به صورت خاص گرم می‌کند، بدون این که به سطح پوست آسیب بزند. افزایش دما باعث تغییر حالت بافت می‌شود که تشکیل کلاژن جدید، انقباض و کشیدگی و محکم شدن گونه‌ها را در پی دارد و به کشیده شدن پوست و لایه‌های عضلانی عمقی‌تر نیز می‌انجامد. هایفو گونه‌گذاری اثر لیفت پوست و بهبود رنگ و حجم پوست را نیز به مرور به دست می‌دهد. هایفو گونه‌ها را بالا می‌برد و گونه افتاده را می‌کشد و محکم می‌کند تا گونه‌ها برجسته و زیبا به نظر آید.

نتایج

هایفوتراپی نشانه‌های پیری را با لیفت ملایم و تدریجی گونه‌ها به تدریج و به طور طبیعی ظرف ۶۰ تا ۹۰ روز از بین می‌برد. معمولاً فقط یک جلسه هایفوتراپی برای گونه‌گذاری کافی است. بیمار بلافاصله پس از اتمام درمان متوجه بهبود جزئی می‌شود، اما نتیجه نهایی پس از ۴ ماه مشخص می‌شود.

هزینه


هزینه گونه گذاری و برجسته کردن به درمان انتخابی، مدت زمان درمان، مقدار ژل یا نوع پروتز و حق الزحمه متخصص بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

203total visits,3visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*