اولتراسوند کویتیشن:لاغری و رفع چربی بدون جراحی

اولتراسوند کویتیشن یا لیپوساکشن اولتراسوند درمان غیرجراحی جدید و پیشرفته‌ای برای لاغری موضعی و رفع چربی است. اولتراسوند کویتیشن روش غیرتهاجمی موثری برای متلاشی کردن توده‌های چربی و رفع سلولیت محسوب می‌شود. زمانی که ورزش کردن یا رژیم غذایی سختگیرانه کمکی به لاغری نکند، کویتیشن بهترین روش برای رفع سلولیت خواهد بود.

اگر در ناحیه‌هایی از بدن خود چربی‌های مقاومی دارید که با ورزش و رژیم لاغری از بین نمی‌رود و در جستجوی روشی با نتایج آنی، ماندگار و چشمگیر هستید، اولتراسوند کویتیشن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. متخصصین کلینیک دکتر رضیعی چربی انباشته شده در ناحیه‌های مختلف بدن را بررسی و تعداد جلسات لازم و فاصله بین آن‌ها را برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن تعیین می‌کنند. اولتراسوند کویتیشن درمانی سرپایی است که نیازی به استراحت کردن ندارد و اندامی خوش‌تراش را برای شما به ارمغان می‌آورد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود در باره اولتراسوند کویتیشن یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴  تماس حاصل فرمایید.

کویتیشن اولتراسوند چیست؟


کویتیشن پدیده‌ای طبیعی و مبتنی بر امواج مافوق صوت (اولتراسوند) با فرکانس پایین است. میدان مافوق صوت حباب‌هایی را در مایع اطراف سلول‌های چربی ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگ و در نهایت منفجر می‌شوند. از آنجایی که غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری تحمل این ارتعاش‌ها را ندارد، سلول‌ها در اثر کویتیشن به راحتی  متلاشی می‌شود، بدون آن که کوچکترین آسیبی به بافت عضلانی، عصبی یا عروقی برسد. پس از متلاشی شدن و امولسیونی شدن سلول‌های چربی، مایع تشکیل دهنده سلول‌های چربی به صورت تری گلیسیرید در مایع بین سلولی آزاد می‌شود. سپس این مایع در فرایند سوخت و ساز بدن به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل می‌شود. سیستم گردش خون گلیسرول محلول در آب را جذب و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، حال آن که اسیدهای چرب آزاد نامحلول در آب به کبد منتقل می‌شود و مانند اسیدهای چرب غذا فراوری می‌شود و در نهایت از راه سیستم لنفاوی و ادراری دفع می‌شود.

ناحیه‌های قابل درمان با اولتراسوند


 • شکم و پهلوها
 • ران (بخش داخلی، خارجی و اطراف ران)
 • باسن
 • صورت (چانه و گونه‌ها)
 • بالای بازوها
 • کمر
 • پشت بدن

متقاضیان درمان


متقاضی مناسب اولتراسوند کویتیشن فردی است که در ناحیه‌های دور کمر، ران و شکم چربی اضافی دارد و موفق نشده است با ورزش و رژیم لاغری به اندام دلخواه خود برسد. فرد مناسب لاغری موضعی با کویتیشن نباید بیش از ۱۳٫۶ کیلوگرم (۳۰ پوند) اضافه وزن داشته باشد تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابد. انجام کویتیشن در صورت بارداری، شیردهی، ابتلا به بیماری‌های پوستی عفونی، وجود زخم باز، عفونت‌های پوستی، به تازگی انجام دادن جراحی، فشار خون کنترل نشده، ناراحتی‌های قلبی، بیماری تیروئید درمان نشده و دیگر اختلال‌های هورمونی، وجود ضربان ساز قلب (پیس میکر) یا هر گونه ایمپلنت فلزی در بدن، وجود لخته‌های خون، مصرف رقیق کننده‌های خون، واریس، ترومبوز عمیق وریدی، صرع، آسم، ازکارافتادگی کبد یا کلیه، لوپوس، دیابت کنترل نشده و بیماری‌های خودایمنی مجاز نیست.

مزایا


از مزایای کویتیشن می‌توان به موارد زیراشاره کرد:

 • بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی
 • افزایش خاصیت ارتجاعی بافت پوست
 • کاهش حجم بافت‌ها (انفجار سلول‌های چربی)
 • پیکرتراشی و خوش اندام شدن
 • سفت و کشیده شدن پوست
 • رفع سلولیت

درمان


قبل از درمان

بیماران باید حداقل یک و نیم لیتر آب قبل و بعد از هر جلسه درمان بنوشند و از میل کردن نان، برنج و نوشیدنی‌های کربناتی خودداری کنند.

حین درمان

متخصص مقدار کمی ژل را روی پوست ناحیه‌های دارای چربی اضافی می‌زند. دستگاه اولتراسوند به نام ترانسدیوسر به گونه‌ای کالیبره می‌شود که فقط سلول‌های چربی را هدف قرار دهد. هنگامی که امواج اولتراسوند به سمت ناحیه‌های بافت چربی هدایت شود، امواج به غشاهای سلول‌های چربی آسیب می‌زند. چون دستگاه به منظور از بین بردن سلول‌های چربی کالیبره شده است، هیچ آسیبی به اندام‌ها یا بافت‌های اطراف وارد نمی‌شود. سپس دستگاه لاغری اولترازد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست قرار داده می‌شود. این درمان سرپایی بدون درد نیازی به بی‌حسی ندارد و عوارض جانبی آن انگشت شمار است.

تعداد جلسات لازم

اکثر بیماران پس از سه جلسه درمان متوجه تفاوت می‌شوند. البته قویاً توصیه می‌شود که درمان بیشتر تکرار شود. بین ۳، ۶، ۹ یا ۱۲ جلسه پیشنهاد می‌شود.

ایمنی کویتیشن

کویتیشن ایمن، راحت و غیرتهاجمی است و عملاً هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. کویتیشن نیازی به بی‌حسی ندارد، جای زخم باقی نمی‌گذارد و مراقبت پس از درمان خاصی ندارد. انرژی اولتراسوند به گونه‌ای طراحی شده است که فقط بافت‌های چربی زیر پوست را هدف قرار دهد و به رگ‌ها، عصب‌ها و بافت‌های پیوندی آسیب نزند.

آیا کویتیشن دردناک است؟

خیر، کویتیشن کاملاً بدون درد است. بیمار گاهی در طول دوران گزگز ملایم یا صدای وزوز خیفی را احساس می‌کند که ناراحت کننده نیست. بیمار گرمایی را در طول درمان حس می‌کند که دردی را به همراه ندارد. قرمزی جزئی پوست که گاهی در طول کویتیشن یا پس از درمان ایجاد می‌شود، به سرعت از بین می‌رود.

مدت زمان درمان

مدت زمان هر جلسه کویتیشن به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، اما هر جلسه معمولاً ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد که مراحل آماده‌سازی، درمان و مراقبت پس از درمان را نیز شامل می‌شود.

دوران بهبود


بیمار بلافاصله پس از درمان می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را دنبال کند. لاغری موضعی با کویتیشن درمانی سرپایی است و برخلاف جراحی تخلیه چربی دوران بهبود طولانی ندارد.

ماندگاری نتایج


همان طور که بدن بافت‌های چربی متلاشی شده را پاکسازی و دفع می‌کند، نتایج نیز به مرور ظرف چند هفته آشکار می‌شود. انتظار می‌رود که در پایان دوره درمان کاهشی بیش از ۱۰ سانتی متر ایجاد شود. نتایج ماندگار است، البته به شرطی که بیمار رژیم غذایی سالمی داشته باشد و مرتب ورزش کند. به خاطر داشته باشید که با پشت میز نشینی و ورزش نکردن یا رژیم غذایی نامناسب توده‌های چربی دوباره ظرف مدت کوتاهی ایجاد خواهد شد. در نهایت نتایج به ساختار بافتی متفاوت هر بیمار، ناحیه درمان، سن، متابولیسم، دارو و تغییرات هورمونی بستگی دارد.

عوارض جانبی


کویتیشن به ندرت با عوارض جانبی همراه است و هر از گاه عوارضی جزئی مانند قرمزی یا تحریک پوستی بروز می‌یابد که ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. ازآنجایی که بدن به طور طبیعی تلاش می‌کند تا بخشی از ذخیره‌های انرژی آزاد شده از چربی را مصرف کند، بیمار احتمالاً انرژی زیادی حس خواهد کرد.

هزینه


هزینه لاغری موضعی با اولتراسوند کویتیشن به ناحیه تحت درمان، تعداد ناحیه‌های تحت درمان، تعداد جلسه‌های درمان برای دستیابی به نتیجه بهینه و حق الزحمه متخصص بستگی دارد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

200total visits,1visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*