از بین بردن موهای زائد زیر بغل با لیزر؛ مزایا، عوارض و هزینه

در بسیاری از زنان، تراشیدن مکرر موهای زائد زیر بغل باعث ایجاد موهای درون پوستی، خشک شدن پوست، کیست و اثرات خراشیدگی ناشی از تیغ در پوست زیر بغل می‌گردد. با کمک لیزر موهای زائد صورت و بدن، مشکلات فوق رفع شده و به فراموشی سپرده می‌شوند. این اثر با تاباندن اشعه‌های لیزر به فولیکول‌های مو حاصل می‌شود. این کار باعث تخریب مو از زیر پوست شده و مو پس از چند روز از بین می‌رود. پس از آن روزنه‌های پوست بسته شده و باعث می‌شود پوست شما صاف، نرم و یکدست شود و همان پوست دلخواهی شود که آرزویش را داشتید. بهتر از همه اینکه دیگر نیازی به تراشیدن موها و استفاده از وکس یا موم نیست و همچنین اثری از موهای زیر پوستی، اثرات تیغ بر روی پوست و خارش نبوده و از هدر رفتن زمان جهت تراشیدن موها جلوگیری می‌شود.

آیا شما از جمله اشخاصی هستید که از وجود موهای زائد زیر بغل خسته شده‌اید؟ لیزر موهای زائد روشی بی‌خطر و موثر جهت درمان و از بین بردن موهای زائد زیر بغل است. متخصصین در کلینیک دکتر رضیعی با ارزیابی پوست و شرایط بدنی شما تعیین می‌کنند چه نوع لیزری برای شما مناسب است. حذف موهای زائد زیر بغل توسط لیزر اثری طولانی مدت داشته و باعث می‌شود پوستی تمیز در قسمت زیر بغل داشته باشید. به منظور دریافت مشاوره در خصوص لیزر موهای زائد زیر بغل یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس حاصل فرمایید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟


لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن پیگمنت‌های (رنگدانه) درون فولیکول‌های مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف آن کار می‌کند. مو در یک بازه‌ای رشد می‌کند و عمل از بین بردن مو زمانی بیشترین تاثیر را دارد که نور لیزر در مرحله رشد طبیعی مو به آن برخورد کند. فولیکول‌های مو می‌توانند با کمترین آسیب و ناراحتی ممکن در کمترین زمان با پالس‌های نورانی با انرژی متمرکز شده زیاد، تخریب شوند.

متقاضیان مناسب برای درمان


هر کسی که از موهای زائد زیر بغل رنج می‌برد می‌تواند متقاضی انجام لیزر زیر بغل شود. البته لیزر موهای زائد برای برخی از بیماران مناسب‌تر از بقیه است. همانگونه که رنگ‌های تیره‌تر نور خورشید را بهتر جذب می‌کنند، لیزر نیز جذب پیگمنت‌های مو می‌شود. این نوع لیزر برای بیمارانی که موهای خشن و تیره  و رنگ چهره متعادل دارند مناسب‌تر است. البته لیزر موهای زائد برای افرادی که مشخصات فوق را ندارند نیز تاثیر خوبی دارد. افرادی که موهای روشن‌تر دارند ممکن است تعداد جلسات درمانی بیشتری را نسبت به افراد با موی تیره نیاز داشته باشند. بعد از اتمام برنامه درمانی برای بیمار انتظار می‌رود ۸۰ تا ۱۰۰ درصد موهای زائد وی در قسمت‌های تحت درمان از بین رفته باشد.

مزایا


زدودن موهای زائد زیر بغل از طریق تراشیدن کاری خسته کننده و تکراری است. به همین دلیل بهتر است از لیزر زیر بغل استفاده شود. لیزر موهای زائد دارای مزایایی به شرح زیر است:

  • با گذراندن ۴ جلسه لیزردرمانی، موهای زائد زیر بغل به طول دائم از بین می‌رود.
  • شما را از شر بریدگی‌ها و علائم تیغ، شکاف‌ها، موهای زبر، موهای درون پوستی و فولیکول‌های ضخیم نجات می‌دهد.
  • در این روش درمانی نیاز به عمل جراحی یا ایجاد شکاف بر بدن نیست.
  • راحتی و آسایش را برای شما به ارمغان می آورد.
  • با سبک زندگی فعالانه شما متناسب است.

انواع لیزر


لیزرهای مختلفی جهت استفاده در روند درمانی حذف موهای زائد وجود دارد که برای انواع مختلف رنگ پوست‌ها و موها به کار می‌روند. هر کدام از آنها از چندین طول موج انرژی تشکیل شده است که از نورهای قابل دیدن تا اشعه‌های نزدیک ماوراء بنفش متغیر هستند. تمامی آنها با مقیاس نانومتر(nm) اندازه‌گیری می‌شوند. برای پوست‌های تیره‌تر، لازم است طول موجی با نانومتر بالاتر، فولیکول‌های مو را هدف قرار دهد.

ND:YAG (ان دی یگ)

این نوع لیزر یک لیزر سودمند در از بین بردن موهای زائد برای پوست‌های تیره است زیرا جذب ملانین کمتری دارد. ملانین دانه‌های رنگی تیره در پوست و مو را می‌گویند. برخی از لیزرها توانایی تشخیص ملانین موجود در مو و ملانین پوست را ندارند. به همین دلیل، اینگونه لیزرها می‌توانند به پوست آسیب برسانند.

از طرفی، لیزر Nd:YAG به دلیل داشتن طول موج بلند برای پوست‌های تیره امن و بی‌خطر بوده و از ملانین‌های موجود در غشای پوست گذر کرده و به ملانین مو نفوذ می‌کند. به دلیل جستجوی ملانین‌های تیره، این لیزر همانند سایر لیزرهای مشابه جهت استفاده بر روی موهای روشن مناسب نیستند.

الکساندرایت

لیزر الکساندرایت از کریستال الکساندرایت به عنوان منبع تولید لیزر استفاده می‌کند. لیزر الکساندرایت طول موج مخصوصی از طیف اشعه‌های مادون قرمز (۷۵۵ نانومتر) ایجاد می‌کند. این نوع لیزر، یک لیزر با نور قرمز است. شاید مهمترین مزیت لیزر الکسانداریت بزرگ بودن نقطه آن و نرخ تکرار شوندگی بالای آن باشد. این مساله باعث می‌شود لیزر الکساندرایت قادر به معالجه قسمتهای بزرگتری از پوست در زمان کمتری باشد. این مساله لیزر الکساندرایت را به یکی از پرسرعت‌ترین لیزرهای حذف موهای زائد تبدیل کرده است. این لیزر برای رنگ پوسته‌ای روشن، زیتونی موثرتر است.

سولاری

سیستم خنک کنننده پوست سولاری باعث خنک کردن پوست در منطقه تماس شده و به این ترتیب درد کمتر و ایمنی را برای بیمار تامین می‌کند. سولاری طول موج‌های مختلفی را شامل می‌شود، بنابراین درمان موثری جهت موهای نازک و روشن است.

درمان


قبل از درمان

از ۶ هفته قبل از شروع درمان موهای زائد با لیزر، می‌بایست از کندن و موم انداختن موهای منطقه مورد درمان خودداری کنید. در حقیقت لیزر ریشه موها را هدف قرار می‌دهد. با برداشتن یا موم انداختن موها، ریشه موها موقتا برداشته شده و در این صورت لیزر موها در کاهش موهای زائد تاثیری نخواهد داشت.در روزهای قبل از درمان می‌توانید به هر تعداد که می‌خواهید موهای خود را بتراشید.

تا جایی که ممکن است سعی کنید حداقل ۶ هفته قبل و بعد از درمان با لیزر از در معرض نور خورشید قرار گرفتن پوست جلوگیری کنید. نور خورشید باعث کم شدن تاثیر اثر درمانی  لیزر شده و عوارض جانبی بعد از لیزردرمانی را ایجاد می کند. شما بیش از هر کسی بدن خود را می‌شناسید. چنانچه قبلا دوره برنزه شدن را طی کرده‌اید و یا در حال گذراندن آن هستید، تا سپری شدن زمان لازم از آن، لیزر درمانی را شروع نکنید.

در حین انجام روند درمانی

قبل از انجام درمان، می‌بایست محل درمان تراشیده شود. ویژگی‌های لیزر با توجه به رنگ پوست، رنگ، ضخامت و محل رویش موهای زائد تحت درمان تنظیم می‌شود. در طول درمان از شما خواسته می‌شود عینک‌های مخصوص محافظ را استفاده کنید. همچنین جهت حفاظت سطح خارجی پوست از یک وسیله خنک کننده بر روی پوست استفاده می‌شود. پالس‌های لیزر، احساسی مشابه سوزش ناشی از برخورد یک باند لاستیکی بر پوست را خواهد داشت. قسمت زیر بغل قسمت کوچکی است که معمولا لیزر آن کمتر از نیم ساعت زمان می‌برد.

آیا این روش درمانی درد دارد؟

لیزر فقط نور ساطع می‌کند. شما ممکن است فقط قدری احساس سوزش داشته باشید. بسیاری از بیماران درمان لیزر را قدری ناراحت کننده توصیف مکنند و از واژه دردناک برای وصف آن استفاده نمکنند. سیستم پیشرفته خنک کننده لیزر باعث تسکین و کاهش ناراحتی ناشی از درمان لیزر می‌شود.

بعد از درمان

یک یا دو روز بعد از انجام لیزر، پوست شما ممکن است قدری آفتاب سوخته به نظر برسد. کمپرس‌های خنک کننده و مرطوب کننده‌ها به کاهش آن کمک خواهند کرد. در ماه بعد از درمان، موهای درمان شده از بین می‌روند. جهت جلوگیری از ایجاد تغییر رنگ در نواحی درمان شده در ماه بعد از انجام لیزر از کرم‌های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

چند جلسه درمانی نیاز است؟


لیزر با غیر فعال کردن موهایی که در مرحله رشد هستند کار می‌کند. به دلیل اینکه بیش از ۹۰ درصد فولیکول‌های مو در یک زمان در مرحله رشد هستند، ممکن است برخی از موها که در مرحله رشد نبوده‌اند پس از چند هفته مجددا رشد کنند. لیزر درمانی جهت داشتن نتیجه‌ای طولانی مدت لازم است در دوره‌های ۴ تا ۸ هفته ای تکرار شود. معمولا نیاز به ۳ تا ۵ جلسه لیزردرمانی برای هر بیمار است. البته برخی از بیماران ممکن است بعد از یک یا دو جلسه درمان به نتیجه دلخواه برسند.

عوارض جانبی


در برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی زیر بروز کند:

  • خارش
  • قرمزی برای حداکثر ۳ روز
  • تورم در اطراف فولیکول‌های مو برای حداکثر ۳ روز
  • خارش یا احساس بی حسی

هزینه


هزینه ثابت و استانداردی برای انواع لیزر موهای زائد وجود ندارد زیرا این روش درمانی به عواملی مانند وسعت ناحیه تحت درمان و میزان موهای لازم برای زدودن وابسته است. علاوه بر آن فناوری لیزر مورد استفاده نیز در هزینه آن موثر است. تعداد جلسات درمانی لازم جهت رسیدن به نتیجه دلخواه نیز از جمله عوامل موثر در هزینه حذف موهای زائد با لیزر است.و حتی نوع دستگاه به کار گرفته شده نیز در هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل تاثیر گذار می باشد.مقالات منتخب:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

تزریق بوتاکس؛کاربردها،اثرات زیبایی و درمانی

لیزر موهای زائد: راهنمای جامع

لیفت پلک با پلاسماجت:بلفاروبلاستی بدون جراحی چین چروک، افتادگی چشم
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

77total visits,2visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*