سوال خانم ۲۵ ساله در مورد موهای زائد صورت

سـوال : با سلام . دختري ۲۵ ساله هستم. سال گذشته به علت موهاي زائد صورت و با آزمايشات ( T=1.26 ، ۱۷OH=3.61 ، DHEAS=3.9 ) و پريود منظم ، تحت درمان با داروهاي OCP و سيپروترون استات به مدت ۷ ماه همراه با ۸ جلسه ليزر قرار گرفتم. دو ماه بعد از قطع داروها و اتمام ليزر نتيجه آزمايش: ( T=0.74 ، DHEAS=3.3 ) . مجددا به مدت ۶ ماه داروهاي فوق را استفاده نمودم. سه ماه بعد از قطع داروها نتيجه آزمايش: ( T=1.49 ، DHEAS=1.9 ). و موهايي كه در طي درمان نازك و كركي شده بود ، مجددا زبر شده است. لطفا مرا راهنمايي بفرماييد. با تشكر

پاسـخ : انچه مسلم است شما نباید داروهای تنظیم کننده هورمون را قطع کنید مثلا شما باید دیان خارجی یا همان سیپروترون کامپوند را حداقل تا دوسال مصرف کنید ودرصورتی که لازم بود و پزشک فوق تخصص عدد صلاح دانستند سیپروترون استات ( از روز ۵ تا ۱۵ سیکل ماهیانه ) را هم همراه دیان مصرف نمایید و دران صورت لیزر را هم ادامه دهید والبته نوع دستگاه و انرژی استفاده شده هم مهم است.

711total visits,4visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*