تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

تیکسل روش کاملاً جدیدی برای جوانسازی پوست است که در آن از تکنولوژی ابلیتیو ترمومکانیک (TMA) استفاده می‌شود. به بیان ساده با استفاده مستقیم از گرما، اثرهای مطلوب جوانسازی و رفع اسکار و جای زخم به دست می‌آید. تیکسل برخلاف دیگر درمان‌های متداول فعلی، لیزر، اولتراسوند یا رادیوفرکوئنسی نیست. متخصصین ما بیش از ۱۵ سال در زمینه درمان با لیزر CO2، میکرونیدلینگ و میکرونیدلینگ رادیوفرکوئنسی تجربه دارند، اما درد کمتر و بهبود سریع‌تر تیکسل موجب شده است که در اغلب موارد، این درمان جدید را بر روش‌های قبلی ترجیح دهند.

تیکسل دستگاه جدیدی برای جوانسازی فرکشنال گرمایی پوست است که طیف درمانی لیزرهای غیر ابلیتیو و ابلیتیو CO2 را پوشش می‌دهد. دستگاه تیکسل در حالت ابلیتیو اثرهای عمقی یا سطحی مطلوب را به دست می‌دهد. دستگاه تیکسل بر پایه تکنولوژی ابلیشن ترمومکانیک، بر بافت هدف اثر می‌گذارد و نتیجه‌ای را به دست می‌دهد که تقریباً مشابه لیزرهای اربیوم و فرکشنال CO2 است؛ هرچند درمان با تیکسل درد کمتر و ایمنی بالاتری دارد و ناحیه بزرگتری را با هزینه کمتر درمان می‌کند. نیازی به استفاده از کرم بی‌حس کننده نیست. دوران التیام سریع است و نیازی به استراحت دراز مدت نیست. متخصصین ما در کلینیک دکتر رضیعی با استفاده از جدیدترین دستگاه Tixel برای جوانسازی پوست آماده ارائه خدمات هستند. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت درمان می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ و ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴ تماس بگیرید.

تیکسل درمانی پیشرفته است که سه هدف اصلی زیر را دنبال می‌کند:

  • کشیدن پوست: با کشیدن لایه درم پوست، خطوط، چروک‌ها، افتادگی پوست، منافذ بزرگ شده و جای جوش بهبود می‌یابد.
  • جوانسازی و بازسازی پوست: تیکسل با تاثیرگذاری بر لایه اپیدرم پوست باعث یکسان‌سازی تون پوست، کاهش ضایعات رنگدانه‌ای، رفع لکه‌ها و درخشندگی پوست می‌شود. آکنه فعال نیز واکنش مناسبی به تیکسل نشان می‌دهد.
  • رساندن دارو به پوست: دستگاه تیکسل منافذ بسیار ریزی را در پوست ایجاد می‌کند تا داروهای مورد استفاده برای کاهش ضایعات رنگدانه‌ای، افزایش تولید کلاژن و شل کردن عضلات بهتر در پوست نفوذ کند.

نحوه عملکرد تیکسل


پوست با استفاده از شبکه‌ای از هرم‌های بسیار ریز، به اندازه سر سوزن، گرم می‌شود. در هر شات درمان، ۸۱ هرم به مدت چند هزارم ثانیه با پوست تماس پیدا می‌کند. به این ترتیب گرما به شیوه‌ای کنترل شده به پوست منتقل می‌شود تا پوست دوباره جوان و کشیده شود. ازآنجایی که تماس شبکه با پوست بسیار کوتاه است، میزان ناراحتی بیمار نیز بسیار کمتر از دیگر روش‌های جوانسازی و کشیدن پوست است. شبکه‌ای از رویه زخم‌های بسیار ریز روی پوست ایجاد می‌شود که در مقایسه با لیزر فرکشنال CO2 ، قرمزی و سوختگی بسیار کمتری دارد. بنابراین بیمار می‌تواند مدت کوتاهی پس از درمان آرایش کند یا از مرطوب کننده رنگی استفاده کند. لایه اپیدرم در نقاط تماس با هرم‌های تیکسل تبخیر می‌شود و حین تبخیر، بخش‌های بسیار کوچکی از اپیدرم برداشته می‌شود. در نتیجه اپیدرم جدید تشکیل می‌شود. نتیجه نهایی پوستی شاداب است که اثرات آفتاب سوختگی و تغییرات رنگدانه‌ای روی آن کمتر به چشم می‌خورد. ارمغان تیکسل پوستی نرم و صاف است که تمام سطح آن درخشندگی یکنواختی دارد. البته تیکسل بر روی لایه درم، یعنی لایه پایین‌تر اپیدرم، نیز اثر می‌گذارد. گرما در لایه درم نفوذ می‌کند و باعث انعقاد ناحیه‌های کوچکی می‌شود. این انعقاد فیبروبلاست‌ها را وادار به تولید کلاژن می‌کند، این کلاژن‌سازی سه ماه یا بیشتر طول می‌کشد. افزایش تولید کلاژن در لایه درم به رفع چین و چروک‌ها، کشیده شدن پوست و رفع افتادگی آن کمک می‌کند و جای زخم و جوش را از بین می‌برد.

چرا روند التیام تیکسل بهتر از لیزر است؟


دوران التیام درمان با دستگاه تیکسل به دو دلیل کوتاه‌تر از درمان با دستگاه‌های دیگری مانند لیزر فرکشنال CO2 است. نخست این که سوختگی پوست (کربونیزاسیون) بسیار کمتر است، بنابراین بدن برای پاکسازی بافت سوخته نیاز به زمان ندارد. دومین دلیل به شکل پروب تیکسل مربوط می‌شود. پروب تیکسل هرمی شکل است و زخمی مثلثی یا V شکل را به جا می‌گذارد؛ حال آن که لیزر پرتویی صاف و منسجم است که زخمی U شکل را ایجاد می‌کند. بدن برای پر کردن V به زمان بسیار کمتری از پر کردن U نیاز دارد. این نکته در تصویر فوق نشان داده شده است.

مقایسه تیکسل ابلیتیو و غیر ابلیتیو


درمان را می‌توان به هر دو روش ابلیتیو و غیر ابلیتیو انجام داد. درمان تیکسل ابلیتیو با هدف جوانسازی اپیدرم و کشیدن لایه درم انجام می‌شود. این روش درمان شدت بیشتری دارد و دوران بهبود آن اندکی طولانی‌تر است. درمان تیکسل غیر ابلیتیو شدت کمتر و دوران بهبود بسیار سریعی دارد، قرمزی پوست پس از درمان کمتر است و رویه زخم‌های کمتری ایجاد می‌شود. ازآنجایی که روش غیرابلیتیو ملایم‌تر است، برای بیمارانی مناسب است که زمان کمتری برای استراحت کردن دارند. البته درمان غیرابلیتیو باید دفعات بیشتری تکرار شود تا همان نتیجه درمان ابلیتیو به دست بیاید.

سوالات رایج


چه ناحیه‌هایی را می‌توان با تیکسل درمان کرد؟

دستگاه تیکسل را می‌توان بر روی تمام بدن به کار برد. دستگاه تیکسل عموماً برای درمان ناحیه‌های زیر به کار برده می‌شود:

  • صورت
  • پلک
  • گردن

هر سه ناحیه فوق را می‌توان همزمان درمان کرد یا درمان را بر روی ناحیه‌ای انجام داد که نیاز به جوانسازی دارد. تیکسل برای جوانسازی ناحیه‌های زیر نیز به کار برده می‌شود:

  • ناحیه دکولته (بالای قفسه سینه)
  • پشت دست

هر چند وقت یک بار باید درمان تیکسل را تکرار کرد؟

متخصص پوست تعداد درمان‌های لازم را با توجه به وضعیت پوست تعیین می‌کند. معمولاً ۵ ـ ۳ جلسه درمان در فواصل ۸ ـ ۶ هفته‌ای انجام می‌شود.

درمان با دستگاه تیکسل چگونه انجام می‌شود؟

درمان، بسته به بزرگی ناحیه مورد نظر، ۹۰ ـ ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. ۲۰ دقیقه قبل از عمل کرم بی‌حسی روی پوست زده می‌شود تا ناراحتی بیمار به حداقل برسد. پس از بی‌حس شدن پوست، درمان شروع می‌شود. چند شات، که هر یک فقط کسری از ثانیه طول می‌کشد، پشت سر هم روی پوست قرار داده می‌شود تا ناحیه درمان به طور یکنواخت پوشش داده شود. تنها چیزی که بیمار هنگام تماس پیدا کردن هرم‌ها با پوست حس می‌کند، سوزشی مختصر است.

عوارض درمان کدام است؟

عوارض پس از درمان به شدت آن بستگی دارد. پوست بلافاصله پس از درمان قدری قرمز و داغ می‌شود و حالتی شبیه به آفتاب سوختگی ملایم پیدا می‌کند. این عوارض برای درمان جزئی نیم ساعت و برای درمان گسترده ۲۴ ـ ۱۲ ساعت استمرار دارد. پس از برطرف شدن قرمزی پوست، شبکه‌ای از زخم‌های بسیار کوچک (میکروکراست) درمان فرکشنال روی پوست مشاهده می‌شود که معمولاً قهوه‌ای رنگ است. پوسته‌های زخم ظرف ۵ ـ ۳ روز می‌ریزد.

مراقبت پس از درمان شامل چه توصیه‌هایی می‌شود؟

مراقبت پس از درمان تیکسل بسیار ساده است. هر سه تا چهار ساعت یک بار به مدت چند روز و پس از آن دو بار در روز، مرطوب کننده به پوست بزنید تا تمام زخم‌های کوچک التیام یابد و پوسته آنها بریزد. اگر درمان سبک باشد، می‌توانید همان روز آرایش کنید، اما برای درمان‌های گسترده‌تر باید دو یا سه روز برای آرایش کردن صبر کنید. به رویه زخم‌ها دست نزنید و اجازه دهید تا خودش بیفتد.

دوران بهبود پس از درمان تیکسل چگونه است؟

یکی از جذابیت‌های اصلی درمان با تیکسل این است که دوران بهبود بسیار کوتاه‌تری نسبت به دیگر دستگاه‌های جوانسازی پوست دارد. البته طول دوران بهبود تابعی از گستردگی درمان است. اگر درمان جزئی باشد، بیمار می‌تواند پس از چند ساعت آرایش کند و به محل کار برگردد. اما اگر درمان گسترده‌تر باشد، صورت تا چند روز قرمز است و شبکه‌ای از رویه‌های زخم بسیار کوچک روی پوست ایجاد می‌شود؛ بیماران معمولاً می‌توانند از روز دوم آرایش کنند.

تیکسل برای درمان چه پوستهایی مناسب است؟

دستگاه تیکسل برای انواع پوست، از جمله پوست‌های دچار تغییرات رنگدانه‌ای (پیگمانتاسیون) ایمن است. اگر پوست بیمار تیره باشد، ابتدا ناحیه بسیار کوچکی از پوست تست می‌شود تا از ایمنی دستگاه اطمینان حاصل شود.

تاثیرگذاری تیکسل چگونه است؟

نتایج تیکسل برای بیماران واجد شرایط این درمان بسیار چشمگیر و هم‌تراز یا حتی فراتر از نتایج دیگر روش‌های جوانسازی مانند لیزر فرکشنال CO2 (برای مثال دستگاه فراکسل) است. مزیت شاخص تیکسل درد بسیار کم و دوران بهبود بسیار کوتاه است.پست مرتبط:


تیکسل درمان چروک خطوط دورچشم دور دهان لب گردن و پیشانی

پرسش و پاسخ مهم تاثیر هایفوتراپی در جوانسازی و لیفت صورت

جوانسازی صورت با ار اف فرکشنال سوزنی

co2 درمان اسکار و فرورفتگی جای جوش با لیزر فراکشنال

55073total visits,1015visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*