تزریق چربی در صورت و بدن:کاربردها،مزایا و هزینه

 

یکی از پی‌آمدهای افزایش سن تحلیل تدریجی چربی صورت است که گونه‌ها را شل و فرورفته می‌کند، حالتی خسته به چهره می‌دهد و زیر چشم‌ها را گود و فرورفته می‌کند.خط خنده (چین نازولبیال)، چین و چروک دور لب (خط اندوه) و پف و گودی زیر چشم با لاغرتر شدن صورت وضوح بیشتری می‌یابد. روش از بین بردن این نشانه‌ها و مقابله با آثار پیری کشیدن و لیفت پوست شل و افتاده نیست، بلکه بهتر است چربی از بین رفته در اثر بالا رفتن سن جایگزین شود تا صورت زیبایی و شادابی دوران جوانی را بازیابد.

اگر تمایل به جوانسازی صورت دارید، اما برای جراحی لیفت صورت آماده نیستید و از تکرار کردن تزریق ژل خسته شده‌اید، تزریق چربی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. متخصصین ما در جلسه مشاوره از شما می‌خواهند تا انتظار خود از نتیجه درمان را توضیح دهید، سپس نتیجه احتمالی درمان را برایتان شرح می‌دهند. تزریق چربی به صورت و بدن درمانی غیرتهاجمی و مقرون به صرفه است که نتایجی طبیعی و ظریف را به دست می‌دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تزریق چربی یا تعیین وقت قبلی میتوانید با شماره‌های ۰۲۱۴۴۲۵۵۵۵۷ – ۰۲۱۴۴۲۰۱۶۹۴  تماس حاصل فرمایید.

 

تزریق چربی چیست؟


نتایج تزریق چربی در صورت و بدن ماندگارتر از نتایج تزریق ژل است و به بیمارانی توصیه می‌شود که در جستجوی درمانی موثر برای برای چاق کردن و جوانسازی صورت و ترمیم خطوط و انحناهای زیبای صورت هستند. در این روش از بافت چربی بدن خود بیمار برای خوش فرم کردن و زیباسازی اجزاء صورت، لیفت و برجسته کردن گونه‌ها و گیجگاه‌های فرورفته یا حتی اصلاح غبغب افتاده و محکم کردن خط فک استفاده می‌شود. ازآنجایی که در عمل تزریق چربی به‌ صورت هیچ ماده خارجی یا سنتزی در بدن بیمار تزریق نمی‌شود، نتایج ماندگار و کاملاً طبیعی است. بنابراین اگر در جستجوی روشی بلندمدت‌تر برای چاق کردن صورت هستید، تزریق چربی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

ناحیه‌های قابل درمان


ناحیه‌هایی که معمولاً به روش تزریق چربی درمان می‌شود، عبارت است از:

 • اطراف چشم: چربی با هدف صاف کردن پوست بین پلک پایین و گونه‌ها تزریق می‌شود.
 • گونه: چربی به منظور برجسته کردن گونه‌ها و چاق کردن صورت و در نتیجه لیفت صورت و خوش تراش و جوان کردن صورت تزریق می‌شود.
 • لب‌ها: لب‌ها پس از تزریق چربی برجسته و قلوه‌ای می‌شود.
 • خط خنده: خط بین بینی و دهان در اثر تزریق چربی صاف می‌شود.
 • خط فک/ غبغب: تزریق چربی خط فک را قوی‌تر می‌کند، بدون این که نیازی به انجام جراحی لیفت صورت باشد.
 • چین و چروک دور لب (خط اندوه): تزریق چربی چین و چروک‌های قطری را از بین می‌برد که از گوشه‌های دهان رو به پایین کشیده می‌شود.
 • به جز صورت ناحیه‌هایی چون پشت دست، سینه و باسن (لیفت برزیلی باسن) نیز به روش تزریق چربی درمان می‌شود.

مزایا


مزایای تزریق چربی عبارت است از:

 • عدم ایجاد حساسیت
 • مقرون به صرفه بودن به ویژه در مقایسه با دیگر درمان‌
 • تهاجم کمتر نسبت به روش‌های جراحی
 • نتایجی زیبا و طبیعی
 • برجسته کردن اجزاء صورت
 • ارتقاء اعتماد به نفس و حس رضایت از خود
 • ایمنی
 • مشاهده نتایج پس از مدتی کوتاه
 • نتایجی دائمی یا بلندمدت
 • اصلاح نقص‌های عمده
 • استفاده از بافت بدن خود بیمار

مراحل تزریق چربی


 

اگر تزریق چربی به تنهایی انجام شود و درمان‌های دیگری مانند پیکرتراشی گسترده بدن در کنار آن انجام نشود، معمولاً بی‌حسی موضعی برای آن کفایت می‌کند و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. نوع و میزان بی‌حسی تاحدی به گستردگی لیپوساکشن و میزان چربی لازم برای تزریق بستگی دارد. مراحل تزریق چربی به شرح زیر است:

 • مرحله اول: تخلیه چربی: ابتدا لیپوساکشن برای تخلیه چربی اضافی از ناحیه اهدا کننده انجام می‌شود؛ ناحیه اهدا کننده می‌تواند شکم، باسن، ران، پهلو، دور لگن یا حتی غبغب باشد. برای این که حین عمل استخراج حداقل آسیب به سلول‌های چربی وارد شود و تعداد بیشتری از سلول‌های چربی سالم بماند، لیپوساکشن با قدرت مکش بسیار پایین انجام می‌شود. سلول‌های چربی با سوزن ظریف هیپودرمیک یا کانولای مخصوص از ناحیه اهدا کننده خارج می‌شود تا حداقل آسیب به سلول‌های چربی وارد شود.
 • مرحله دوم: جداسازی سلول‌های چربی: پس از آن که مقدار کافی از سلول‌های چربی تخلیه شد، در سانتریفیوژ با سرعت بسیار بالا چرخانده می‌شود تا سلول‌های چربی از مایع همراه آن جدا شود. سلول‌های چربی آسیب دیده نیز جدا می‌شود. فقط سلول‌های چربی کامل و سالم ضدعفونی شده تزریق می‌شود.
 • مرحله سوم: تزریق مجدد چربی: چربی آماده‌سازی شده در ناحیه(های) هدف صورت و بدن تزریق می‌شود. پزشک محل دقیق تزریق را به منظور اصلاح نقص‌ها یا جوانسازی تعیین می‌کند. متخصص سلول‌های چربی را با سرنگ هیپودرمیک دیگری به صورت عمقی تزریق می‌کند تا نتیجه دلخواه به دست آید.

پس از درمان

ناحیه‌های تزریق شده با چسب یا نوع خاصی از پانسمان فشرده‌کننده پانسمان می‌شود. متخصص به بیمار توصیه می‌کند که مدت معینی روی ناحیه‌های تزریق شده ننشیند یا دراز نکشد.

دوران بهبود


تزریق چربی درمانی طبیعی و ملایم است و معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. متخصص برای پیشگیری از ناراحتی پس از عمل مسکن تجویز می‌کند. ورم و یا کبودی ملایم پس از تزریق چربی طبیعی است و به مرور برطرف می‌شود. بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره معمول را بلافاصله پس از درمان دنبال کند، هرچند توصیه می‌شود که فعالیت‌های بدنی سنگین تا چند روز انجام نشود.

نتایج


نتایج تزریق چربی در صورت ظرف سه تا چهار ماه مشخص می‌شود. البته زمان مشاهده نتایج به ناحیه درمان شده و سلامت عمومی بیمار بستگی دارد. متخصص توضیحات لازم را در این خصوص به بیمار ارائه می‌دهد. به خاطر داشته باشید که فقط حدود سی تا چهل درصد از چربی تزریق شده زنده می‌ماند، به همین علت است که چند ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی مشخص شود.

ماندگاری نتایج

تزریق چربی روشی دائمی برای چاق کردن و جوانسازی بخشی از بدن و لاغر کردن بخشی دیگر است. درست است که بسیاری از سلول‌های چربی پس از تزریق از بین می‌روند، اما درصد سلول‌های نابود شده در مقایسه با بافت‌های چربی باقی مانده بسیار پایین است و بافت باقی مانده نتیجه دلخواه را به دست می‌دهد. میزان چربی جذب شده بین ۵۰ تا ۸۰ درصد است. متخصص از بین رفتن چربی را هنگام درمان در نظر می‌گیرد و مقدار چربی بیشتری را تزریق می‌کند.

عوارض جانبی


به خاطر داشته باشید که جراحی تزریق چربی به صورت برای همه مناسب نیست. ورم، کبودی، بی‌حسی یا حساسیت به لمس در ناحیه‌های درمان شده از عوارض جانبی تزریق چربی به شمار می‌آید. البته اگر بیمار قبل و بعد از جراحی به دقت از دستورات متخصص پیروی کند، احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد.

هزینه


هزینه تزریق چربی به بزرگی محل درمان، هزینه آماده سازی و تزریق چربی، هزینه لیپوساکشن برای استخراج چربی، حق الزحمه متخصص و گن پس از جراحی بستگی دارد.

604total visits,6visits today

در مورد مقاله فوق تبادل نظر کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*